Skocz do zawartości


RODO w HAKP

alarm


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:46, 27.07.2009

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Hondy. Jestem nowy na forum więc nie krzyczcie na mnie tak od razu jeśli zacząłem temat który już był, ale do rzeczy. Od niedawna jestem posiadaczem Accorda 2003 i zastanawiałem się czy ma ona alarm. Więc zacząłem szukać syreny dźwiękowej lub czegokolwiek co by świadczyło że jest alarm i niczego nie znalazłem, więc zacząłem kombinować żeby jeśli alarm jest to go jakoś uruchomić ale też nie dało rady. I tutaj wniosek nasuwa się sam - Alarmu brak! Moje pytanie jest następujące: Czy ktoś z Was drodzy koledzy orientuje się jakie koszta trzeba ponieść żeby zainstalować alarmik w serwisie Hondy??? pozdrawiam

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:50, 27.07.2009

Po pierwsze to czemu w serwisie Hondy :?:

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:53, 27.07.2009

bo nie chce jakiegoś badziewnego zamiennika tylko żeby było coś porządnego i najlepiej żeby działał z tego samego kluczyka co central

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:59, 27.07.2009

Ale jak alarm może być badziewny? Na dobrą sprawę to dobry alarm każdy warsztat może Ci założyć i przy okazji po swojemu/twojemu centralkę założyć.. Myślę, że i z pilotem nie byłoby problemu. Zabezpieczenie z alarmu żadne, chociaż warto mieć jako straszaka.. A do tego nie trzeba przepłacac w DROGIM serwisie hondy. Tyle ode mnie.

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:00, 28.07.2009

no dobra a ceny??

#6 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:31, 28.07.2009

Lager99, jest alarm, wyje syreną.. wejdź do auta, zostaw otwarte drzwi kierowcy, ale wduś bolec, żeby zgasła lampka, zamknij zamek z pilota (tzn. załączysz alarm), poczekaj chyba 20sekund i puść poprzednio wciśnięty pstryczek.. eureka ;-)

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:08, 28.07.2009

możesz sprecyzować jaki bolec mam wcisnąć??

#8 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:13, 28.07.2009

Lager99, cos Tomala zakombinowal i jakas skomplikowana procedure Ci podal.
Zamknij z pilota i otworz przyciskiem (nie musisz wsiadac, otworz sobie szybe) zacznie wyc.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:54, 28.07.2009

Mikołaj próbowałem tego sposobu jak i kilka innych ale za każdym razem ten sam rezultat, a właściwie brak rezultatu.

#10 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:36, 28.07.2009

możesz sprecyzować jaki bolec mam wcisnąć??


ten, który wciskają drzwi kiedy są zamknięte

Mikolaj, procedura nie jest skomplikowana, w skrócie chodzi o to, żeby oszukać alarm, że masz zamknięte drzwi, a potem puszczając guziolek, to tak, jakbyś otworzył drzwi na włączonym alarmie, to jedyne co przychodzi mi do głowy, bo seryjne alarmy nie mają czujek dźwięku na oknach, więc otwarcie szyby niewiele pomoże

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:41, 28.07.2009

nie działa ten sposób

#12 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:42, 28.07.2009

w takim razie nie masz alarmu, albo nie działa

chyba, ze puszczasz guziol za wcześnie, wtedy się rozbraja alarm

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#13 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:49, 28.07.2009

U mnie tez za cholere nie chce sie wlaczyc syrena. Ale zauwazylem, ze na desce jest dioda od alarmu. Co ciekawe w instrukcji zadnej informacji o alarmie (btw. moze ktos podac linka do wersji elektronicznej? moze polska jest wybrakowana?). Ale w CR-V jest alarm sprzegniety z syrena wiec w Accordzie tez powinien byc.
Co do alarmu dodatkowego. Pic na wode, nie ma sensu zakladac. Jedynie co sie przydaje tgo antynapad. Ale nie wiem czy sa antynapady bez alarmu. W sumie to nawet wystarczy na mikrostyk tylko trzeba dobrze ukryc. Pastylka, czujki zblizeniowe (nie wiem dokladnie jak to sie nazywa) czy karty chipowe moga byc juz stosunkowo drogie i nieoplacalne.
A najprostszy sposob to zrobic wlasnorecznie dodatkowe odciecie zaplonu (na wylacznik i dobrze ukryc) lub zaworek na przewodzie paliwowym (i rowniez dobrze ukryc w kabinie). To najlepsze zabezpieczenia. Zlodziej bedzie musial sie sporo naszukac by odpalic auto.

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#14 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:42, 28.07.2009

Lager99, widzę że jesteś z Lublina więc, dzwoń, pisz maila albo odwiedź, może podadzą cenę alarmu:

CRH Auto sp. z o.o.

ul. Roztocze 4, 20-722 Lublin

tel. salon: 081 50 313 50
tel. serwis: 081 537 23 48

fax 081 537 23 47

e-mail:
salon@honda.lublin.pl
serwis@honda.lublin.pl


Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#15 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 22:06, 28.07.2009

Odradzam fabryczny alarm. Złodziej jeżeli nastawia się na kradzież auta, zakłada że jest fabryczny alarm. A taki alarm to będzie miał rozpracowany. Im bardziej nietypowy i rzadki model alarmu tym lepiej. Lepsze własne odcięcie zapłonu lub pompy paliwowej niż najlepszy alarm. Można np. zrobić tak, że rozrusznik będzie kręcił, ale nie bendiks nie zasprzęgli i będzie symulować popsuty rozrusznik.
Pytajcie lepiej Glinusia, on powinien wiedzieć najlepiej ;-)

Do zobaczenia na trasie.





IPB Skin By Virteq