Skocz do zawartości

RODO w HAKP

Zdjęcie

Jakie felgi do Accorda 7 gen.

VII

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
982 odpowiedzi w tym temacie

#16 Pete

Pete
  • Forumowicz
  • 326 postów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:34, 09.01.2014

Tylko tytułem uzupełnienia: gdzieś na forum civicowym, daaawno temu czytałem, że Enkei robił tą felgę z EP3 tylko do liftu Civica. Po lifcie felga była identyczna, ale producent się zmienił. Nie wiem czy tak jest faktycznie, tu już musieliby wypowiedzieć się koledzy z takim kołem.
Choć sytuacja wcale nie jest niemożliwa, bo podobnie jest z ogólnie lubianą Pentą - początkowo robił ją Enkei, a od któregoś-tam roku produkuje ją Cromodora. Wyglądają identycznie, poza istotnym szczegółem: ET ma teraz 45 zamiast 55.
  • 0

#17 mutaba

mutaba
  • Forumowicz
  • 190 postów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:mutaba
  • KM:155
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1 Trumna
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:17, 09.01.2014

Tylko tytułem uzupełnienia: gdzieś na forum civicowym, daaawno temu czytałem, że Enkei robił tą felgę z EP3 tylko do liftu Civica. Po lifcie felga była identyczna, ale producent się zmienił. Nie wiem czy tak jest faktycznie, tu już musieliby wypowiedzieć się koledzy z takim kołem.
Choć sytuacja wcale nie jest niemożliwa, bo podobnie jest z ogólnie lubianą Pentą - początkowo robił ją Enkei, a od któregoś-tam roku produkuje ją Cromodora. Wyglądają identycznie, poza istotnym szczegółem: ET ma teraz 45 zamiast 55.

potwierdzam przed liftem felgi z EP3 robił Enkei są zajebiście wytrzymałe i lekkie dlatego felga przed liftem jest najbardziej poszukiwana ta po lifcie jest cięższa i jakościowo h.u.j.o.w.a ... miękka :shock:
Ja miałem w acco tą sprzed liftu z EP1 i polecam BARDZO :ok ... jak bym miał zakładać znowu 17" to tylko te za EP CTRa ew. z civica type-s 8-)
  • 0

#18 creamono

creamono
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Silnik:1.5
  • Wersja:OEM LS +
  • KM:115
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:49, 11.01.2014

Dzieki Panowie za info :-))) Jak narazie te z EP3 sa na liscie nr 1.
Jesli juz draze temat kol to nie bede zasmiecal forum nowym tematem. Inne pytania.
Obecnie mam felgi 17x7 ET55, te z EP3 przedlift tez maja takie same parametry. Jaki dystans mozna wrzucic zeby felgi wysunac na zewnatrz nie przekraczajac krawedzi nadkola? Maja byc lekko schowane do srodka. 22mm max?
Ogladalem ceny dystansow no i to drogi interes. Jakie byscie polecali? Sparco, eibach czy cos innego?

Druga sprawa, jak to jest z otworen centrujacym. W Acco jest 64,1 prawda? A co jesli felga ma inny a rozstaw jest nadal 5x114,3? Da sie jakos taka felge wrzucic bez specjalnych przerobek?

Pytania nooba, wiem :-?
  • 0

#19 Pete

Pete
  • Forumowicz
  • 326 postów
Dobra

Napisano 15:10, 11.01.2014

Obecnie mam felgi 17x7 ET55, te z EP3 przedlift tez maja takie same parametry. Jaki dystans mozna wrzucic zeby felgi wysunac na zewnatrz nie przekraczajac krawedzi nadkola? Maja byc lekko schowane do srodka. 22mm max?
Ogladalem ceny dystansow no i to drogi interes. Jakie byscie polecali? Sparco, eibach czy cos innego?

Fele z CTR EP3 mają ET45.
Może takie wysunięcie na zewnątrz Cię usatysfakcjonuje a może nie. Popatrz u forumowiczów, którzy mają takie felgi.
Co do dystansów nie wypowiem się, bo nie jestem fanem takich wynalazków i nigdy takiego czegoś nie stosowałem.

Druga sprawa, jak to jest z otworen centrujacym. W Acco jest 64,1 prawda? A co jesli felga ma inny a rozstaw jest nadal 5x114,3? Da sie jakos taka felge wrzucic bez specjalnych przerobek?

Pytania nooba, wiem :-?

Da się. Warunek: otwór centralny musi być równy lub większy od seryjnego 64,1. Przy większym stosujesz pierścienie centrujące.
  • 0

#20 creamono

creamono
  • Forumowicz
  • 48 postów
Neutralna

Napisano 16:36, 11.01.2014

Aha, rozumie. Co do tych felg z EP3, wydawalo mi sie ze te przedliftowe mialy ET55, a poliftowe 45 (nie robione przez Enkei). Ty chyba nawet Pete o tym wspomniales pare postow wczesniej.
  • 0

#21 Pete

Pete
  • Forumowicz
  • 326 postów
Dobra

Napisano 16:53, 11.01.2014

Aha, rozumie. Co do tych felg z EP3, wydawalo mi sie ze te przedliftowe mialy ET55, a poliftowe 45 (nie robione przez Enkei). Ty chyba nawet Pete o tym wspomniales pare postow wczesniej.

Tak, pisałem ale to była dygresja dot. modelu Penta i różnic w parametrach po zmianie producenta (czym jak widać niepotrzebnie zaciemniłem temat :-P )

Felgi z EP3 zawsze miały ET45.
  • 0

#22 creamono

creamono
  • Forumowicz
  • 48 postów
Neutralna

Napisano 18:13, 11.01.2014

Aha :D to sie wyjasnilo w takim razie ;) nic tylko szukac felg.
Co do dystansow to wydaje mi sie ze jesli jest to w granicach rozsadku zrobione, jakosc wykonania stoi na poziomie, nie szaleje sie autem to nie ma sie czego obawiac - tak mi przekazal kolega mechanik.
  • 0

#23 Pete

Pete
  • Forumowicz
  • 326 postów
Dobra

Napisano 19:25, 11.01.2014

Co do idei stosowania dystansów to już osobista kwesta, mnie bardziej chodzi o praktykę. Wszystko można zrobić źle lub dobrze. A jakościowo dobre rzeczy będą swoje kosztować. A że kwestie bezpieczeństwa jednak mają swoją wagę, więc tutaj nie szedłbym na kompromisy...
W szukaniu felg życzę powodzenia ;-) Jak ja szukałem felunku to niestety w temacie felg od EP3 była dziwna posucha. A te co były dostępne były w opłakanym stanie. Pewnie - jak piszą koledzy - koło twarde i dobre ale problem był taki, że Civic Type-R VII gen. z tą felgą miał rozmiar opony 205/45. Czyli opony cholernie mało i to było widać - krawędzie felgi we wszystkich egzemplarzach były w fatalnym stanie. Czyli jak miały być w przyzwoitym stanie do kosztów felg dochodziły koszty regeneracji...
Teraz zauważam, że podaż tego modelu jest większa więc może uda się znaleźć coś przyzwoitego ;-)
  • 0

#24 creamono

creamono
  • Forumowicz
  • 48 postów
Neutralna

Napisano 12:50, 12.01.2014

No tak, ET45 to juz bedzie na pewno lepiej wygladalo.

Dzisiaj znalazlem dosc ciekawe felgi STILAUTO Five, gdyby je tak maznac w grafit albo braz...
http://www.vannehaku...rge/34941_0.jpg
  • 0

#25 Pete

Pete
  • Forumowicz
  • 326 postów
Dobra

Napisano 14:02, 12.01.2014

Z kolorami dobrze kombinujesz :-D
Obawiam się jednak, że Stilauto to nie ta półka jakościowa co chociażby OEM-y Hondy...
Z danych technicznych to Stilauto Five z rozstawem 5x114,3 mają rozmiar 7,5x17, oraz w dwóch wariantach: offset (ET37 i ET42) oraz otwór centralny (67 i 71,5).
Tutaj masz kalkulator offsetu, żeby sprawdzić jak mocno felga wyjdzie na zewnątrz ("połówkę" wpisuj po kropce, nie po przecinku).

Klik!
  • 0

#26 scigany

scigany
  • Klubowicz
  • 60 postów
  • Rok:2007
Neutralna

Napisano 20:39, 18.01.2014

a patrzales oferte felg Drag Wheels? maja fajne felgi,czasami trafi sie cos w dobrej cenie,wejdz na www.dragwheels.pl i popatrz,zajzyj do dzialu Wyprzedaz i moze cos ci sie spodoba.w civicu jezdzilem na dragach i w accordzie tez mam i nie narzekam na te felgi. a co do rozmiaru to mysle ze 17x7 beda git z oponami 215/45 tak jak wczesniej bylo pisane.mniejszych nie ma sensu
  • 0

#27 mackry

mackry
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Silnik:2,4
  • KM:201
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 08:41, 20.01.2014

a co myślicie o tym modelu http://www.felgi.pl/...an/vii/2-2-cdti
  • 0

#28 mutaba

mutaba
  • Forumowicz
  • 190 postów
  • Wersja:mutaba
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1 Trumna
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 11:35, 20.01.2014

a patrzales oferte felg Drag Wheels? maja fajne felgi,czasami trafi sie cos w dobrej cenie,wejdz na www.dragwheels.pl i popatrz,zajzyj do dzialu Wyprzedaz i moze cos ci sie spodoba.w civicu jezdzilem na dragach i w accordzie tez mam i nie narzekam na te felgi. a co do rozmiaru to mysle ze 17x7 beda git z oponami 215/45 tak jak wczesniej bylo pisane.mniejszych nie ma sensu

... dobrze gada :ok
  • 0

#29 biedrych

biedrych
  • Nowy
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 19:54, 20.01.2014

Czy ma ktos moze felgi tego producenta? http://alucenter.eu/ I co to wogole jest, bo ceny nie sa wygorowane, a i wybór jest nie zły. Jak myslicie warto w to inwestowac?
  • 0

#30 Davidowski

Davidowski
  • Forumowicz
  • 622 postów
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:37, 20.01.2014

damian83., dekielek to pikus fela moim zdaniem super i jak to jest oem renault to cena zajebista
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq