Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Nie działający fabryczny zestaw głośnomówiący ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#31 black69

black69
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:11, 02.01.2014

No to Ci powiem, że chyba zainwestuje w słuchawkę lub inny nie fabryczny zestaw głośnomówiący .
Bo dla mnie jest to po prostu beznadziejny system . :cry:
U mnie po wybraniu głosowo numeru mówi "dialing", call

[ Dodano: 2014-01-02, 22:13 ]
i jak powiem "call" to nic się nie dzieje ale jak powiem "dialing" to wtedy dzwoni, nie wiem jaka to jest różnica bynajmniej u mnie tak jest .

[ Dodano: 2014-01-02, 22:18 ]
nie ma się od kogo dowiedzieć jak w 100% działa ten zestaw . A szkoda .
  • 0

#32 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 22:23, 02.01.2014

call - to znaczy żeby wybrał rozmówcę po nazwie (z książki telefonicznej wcześniej wprowadzonej do zestawu), może u Ciebie ta funkcja nie działa bo nie masz nikogo wprowadzonego do książki
dial - to znaczy żeby zadzwonił pod numer telefonu i tu podajesz dowolny numer telefonu, więc dlatego to u Ciebie działa.

ps. i nie żadne dialing tylko dial :-)

ps. ten zestaw ma automatyczne podgłaszanie (przyciszanie) w zaleznosci od predkosci pojazdu
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#33 black69

black69
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:29, 02.01.2014

Dokładnie , najpierw podaje numer i to muszę się nieźle na męczyć żeby wprowadzić go fonetycznie wymawiając cyfry , potem pani powtórzy numer i pyta "call" "Diall"

Szkoda , że nie ma żadnej pełnej instrukcji która by wytłumaczyła jak z tego japońskiego cuda korzystać krok po kroku :-/

[ Dodano: 2014-01-02, 22:30 ]
Tak jak wcześniej pisałem angielski znam tylko z TV :mrgreen:
  • 0

#34 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 22:42, 02.01.2014

Szkoda , że nie ma żadnej pełnej instrukcji która by wytłumaczyła jak z tego japońskiego cuda korzystać krok po kroku


a kto powiedział że nie ma, musisz tylko sobie kupić taką książeczkę i tam wszystko jest krok po kroku :-P

http://allegro.pl/ho...3804854533.html
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#35 black69

black69
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:48, 02.01.2014

Mam podobną ale niestety nie ma po polsku :-(

[ Dodano: 2014-01-02, 22:57 ]
Po za tym intrukcja będzie po polsku a komendy trzeba wymawiać po angielsku
  • 0

#36 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 23:16, 02.01.2014

Po za tym intrukcja będzie po polsku a komendy trzeba wymawiać po angielsku


tak jest :-)
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#37 black69

black69
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:13, 03.01.2014

No niestety nie mam pojęcia co jest grane ze-sparowałem 4 różne telefony i problem jest ten sam jak połączenie przychodzi sygnał jest na głośnikach a jak wykonuje to sygnału nie ma ani się nie przełącza na zestaw głośnomówiący tylko rozmowa przez słuchawkę telefoniczną .
Co to może być i jak to zmienić ?
Jak zapisałem numer jak napisał "Maxell", wczesniej to nie ma problemu ale muszę wybrać głosowo to wtedy normalnie słychać na głośnikach .
Dzwoniłem po różnych serwisach i powiedzieli mi , że kontakty można było przekierować na navi montowane w najbogatszej wersji "executive" a w innych które nawet mają navi nie jest to możliwe .
Nie rozumiem tego to po co montować przyciski do zestawu skoro i tak nie mogę w pełni z niego korzystać :evil:

[ Dodano: 2014-01-03, 16:31 ]
Pierwszy zestaw głośnomówiący którego nie jestem w stanie zrozumieć ? :cry:
  • 0

#38 goodle

goodle
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:41, 02.04.2014

Odświeżę kotleta i dodam 3 grosze na temat tego zestawu.

Instrukcja pełna jest w manualu jak zauwazyl Maxell :) Wszystko tam wytłumaczyli...

 

Mam wersje z PSS, bez navi. 

 

pomimo swoich wad korzystam z tego zestawu regularnie, ale nie korzystam z wbudowanej ksiazki tel bo wprowadzanie numerow doprowadza do szału i nigdy nie chcialo mi sie wprowadzic wiecej niz dwoch.

 

Co do wykonywania polaczen z HFT to powiem ze mam z tym zagwostke...

Na poczatku bylo super - nie tak jak pisze Maxell - wybieralem numer na telefonie (zestaw oczywiscie sparowany) klikalem zielona sluchawe i (potwierdzam ze sygnalu wybierania w HFT nie slychac, gra wtedy normalnie muza z radia/cd) rozmowa byla AUTOMATYCZNIE PRZEKIEROWYWANA NA HFT! Czyli zgodnie z logika i sposobem dzialania innych zestawow. Sielanka niestety nie trwala wiecznie i po jakims czasie rozmowy juz nie sa przekierowywane automatycznie, tylko jak pisal Maxell trzeba po zestawieniu polaczenia przetransferowac rozmowe recznie na HFT co jest niesamowicie wkur....ce. Nie wiem co sie stalo ze teraz tak to dziala i walcze z tym juz jakis czas. Resetowalem system HFT, usuwalem i dodawalem rozne telefony... nic nie pomaga - zawsze to samo. Dodam tylko ze zdazylo mi sie to juz conajmniej drugi raz. Nie wiem tez jak poprzednio sie naprawilo. Planuje jeszcze sprawdzic reset HFT przez jego odpiecie ( o ile sie zresetuje) albo moze odlaczenie aku/wyjecie bezpiecznika....

 

Jezeli ktos spotkal sie z taka sytuacja i wie jak to naprawic - stawiam dobrego browara!

 

Jak macie jakies pytania co do HFT to chyba mam go niezle opanowanego.


  • 0
Pozdrawiam,

Michał

#39 zizu_91

zizu_91
  • Klubowicz
  • 180 postów
  • Skąd:LZA/RZ
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:215KM 480Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:57, 12.04.2016

Panowie odświeżę temat u mnie po naciśnięciu klawiszy przy kierownicy zero reakcji, dioda tez żadna nie mruga w sumie to nawet nie wiem gdzie się znajduje co robić ?


  • 0
<p>jest -><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...ko-22-i-ctdi/'>Dołączona grafika</a><-</p>
<p>był: Accord VI 1.8 LS

#40 pawciooos

pawciooos
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:14, 01.09.2017

jak dzwonić podając nr. telefonu to wiesz, co do przeniesienia kontaktów z telefonu do zestawu głośnomówiącego to nie ma takiej opcji, czyli nie da sie tego zrobić, jeśli chodzi o przełączanie na zestaw głośnomówiący przy połączeniach wychodzących to też jest lipa bo można to zrobić dopiero po uzyskaniu połączenia (czyli jak osoba do której dzwonimy odbierze) i u mnie jest w telefonie taka opcja jak przełączanie rozmowy na zestaw blutooth (testowane na systemie android i windows mobile), można również przełaczyć podczas aktywnego połaczenia za pomoca zestawu głośnomówiącego:

1. naciskamy przycisk rozmowa i mówimy "transfer"

ale z moim angielskim to takie coś udaje mi się zrobić raz na 10 prób więc to odpada i stosuje pierwszą metodę przełaczania w telefonie.

konfiguracja książki telefonicznej, maksymalnie można dodać 50 numerów:

1. naciskamy przycisk rozmowa i po usłyszeniu sygnału mówimy phonebook
2. zestaw głośnomówiący odpowiada phonebook options are store(zapisz), edit(edytuj), delete(usuń), list(wyświetla całą książkę telefoniczną)
3. naciskamy rozmowa i po usłyszeniu sygnału mówimy store
4. zestaw odpowie po przetłumaczeniu na pl (podaj nazwę kontaktu)
5. naciskamy rozmowa i podajemy nazwe kontaktu np. Maxell
6. zestaw odpowie (podaj numer telefonu)
7. naciskasz rozmowa i po usłyszeniu sygnału podajesz numer np. 12345678
8. zestaw powtórzy twój podany numer 12345678
9. naciskamy rozmowa i mówimy enter
10. zestaw odpowie że numer został zapisany w książce


aby zadzwonić na numer z książki telefonicznej należy:

1. nacisnąć rozmowa i powiedzieć call
2. zestaw coś tam odpowie wtedy znów naciskami rozmowa i podajemy nazwę kontaktu np. Maxell
3. telefon znów odpowie i znów naciskamy przycisk rozmowa i mówimy "yes.

jesli w trakcje połaczenia zostanie wyjęty kluczyk ze stacyjki to mozna jeszcze prowadzić rozmowę przez 30 minut



Bluetooth znowu w aucie zaczął działać(ciekawe na jak długo😊).Tel.sparowany wkoncu,kontakty wprowadzone i wszystko fajnie działa.Zarąbisty opis krok po kroku Maxell👌
  • 0

#41 Filip

Filip
  • Forumowicz
  • 310 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:51, 23.07.2018

Witam,
a wiec od początku nie działał mi HFT ale wyczytałem, że piekarnik zdziała cuda i muszę przyznać iż zawsze uważałem ze piekarnik służy do przygotowania smacznych dań bądź ciast to dziś okazał się lekarstwem na HFT bo zaczął działać :-) ale jest problem na początku wyczyściłem cały moduł komenda clear po czym zabrałem się za parowanie i za pierwszym razem udało się znaleźć w telefonie HFT po czyn podałem kod, który ustawiłem i na końcu podałem nazwę telefonu ale niestety nie połączyło mnie tylko wyskoczył komunikat, że nie można sparować telefonu z system. Po trzech próbach teraz nie wyszukuje w telefonie HFT ale moduł załącza się i mikrofon działa gdzie mam szukać problemu?

Pozdrawiam
  • 0

#42 mr_simon

mr_simon
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Dębno
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive ACC
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 06:31, 24.07.2018

Rozwiązać problem możesz przez wymianę modułu na ten z VIII. Grzanie w piekarniku nie da efektu na długo albo wcale. Sam grzałem moduł stacją HOT AIR oraz wymieniłem kondensatory i miałem taki sam objaw jak u Ciebie. Reballing układu również nie pomoże na długo. Kup moduł z Accorda VIII, wtyczkę, gniazdo możesz wykorzystać ze starego modułu, zrób przejściówkę i będzie działać znakomicie.

 
IMG_20180718_140854.jpg

 

Jak Ci się uda to kupisz moduł z wiązką. Całość kosztowała mnie 180zł.


  • 0

#43 Filip

Filip
  • Forumowicz
  • 310 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:15, 24.07.2018

Hej dzięki za odpowiedź, dzisiaj udało się sparować telefon tez tak mysle, że na długo to nie pomoże ale milo usłyszeć głos po 4 latach użytkowania :-) rozglądam się właśnie za modułem z VIII bo fajnie mieć coś takiego jeśli jest fabrycznie. Fakt wprowadzanie numerów to istny kabaret ale jakoś dodałem 10 i działa na razie bez zarzutu
  • 0

#44 artiscig

artiscig
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:GA
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:51, 13.08.2019

jeśli zestaw głośnomówiący nie rozpozna polecenia odpowiada Pardon (słucham?), po raz drugi jak nie rozpozna mówi please repeat (proszę powtórzyć), a jeśli trzeci raz nie rozpozna polecenia wtedy odtwarza informacje pomocy.

ważne!!! zestaw głośnomówiący nie zezwala na skojarzenie telefonu, gdy pojazd jest w ruchu.
z zestawem głośnomówiącym można skojarzyć max 6 telefonów

0. właczyc w telefonie bluetooth i ustawić go w trybie wykrywalny
1. ustawić kluczyk w pozycji I lub II
2. nacisnąć i zwolnić przycisk rozmowa
3. po usłyszeniu sygnału dzwiękowego wypowiedzieć polecenie phone set up
4. zestaw głośnomówiący odpowie system options are status, pair, edit, delete, and list
5. nacisnąć i zwolnić przycisk rozmowa
6. po usłyszeniu sygnału dzwiękowego wypowiedzieć polecenie pair
7. zestaw głośnomówiący odpowie the pairing procces requires operation of your mobile phone. for sefety, only perform this function while the vehicle is stoped.state a four-digid code for paring. notethis code.it will be requested by the phone.
8. nacisnąć i zwolnić przycisk rozmowa
9. po usłyszeniu sygnału dzwiękowego wypowiedzieć czterocyfrowy kod (np. 1,1,1,1)
10. zestaw głośnomówiący odpowie (1,1,1,1). is this correct?
11. nacisnąć i zwolnić przycisk rozmowa
12. po usłyszeniu sygnału dzwiękowego wypowiedzieć yes
13. zestaw głośnomówiący odpowie searching for a bluetooth phone. make sure the phone you are tryning to pair is in discovery mode
14. właczyc w telefonie wyszukiwanie urządeń bluetooth, telefon wyszuka zestaw głośnomówiący, po znalezieniu tego zestawu nalezy go wybrac w telefonie, w odpowiedzi na pytanie wyświetlone w telefonie nalezy wprowadzić czterocyfrowy kod który wcześnie ustaliliśmy w pozycji 10. czyli w naszym przypadku (1111),
15. po wprowadzeniu tego kodu zestaw głośnomówiacy odpowie a new phone has been found. what you like to name this phone?
16. nacisnąć i zwolnić przycisk rozmowa
17. po usłyszeniu sygnału dzwiękowego wypowiedzieć nazwę zaprogramowanego telefonu czyli np. "telefon Maxella"
18. zestaw głośnomówiący odpowie telefon maxella has been suuccessfully paired. returning to the main menu.

aby skojarzyć nastepny telefon wracamy do punktu 0 i wszystko od nowa robimy.

Trochę odkopię temat, miałem jakiś niesprawny moduł zamówiłem używany z otomoto, najpierw trochę zabawy i wściekania się ale z Twoim poradnikiem poszło wszystko ładnie i płynnie, polecam najpierw skorzystać z komendy "clear" przed parowaniem nowego telefonu z nowym modułem. Wielkie dzięki Maxell.


  • 0

#45 Tersu

Tersu
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:27, 21.03.2020

jeśli zestaw głośnomówiący nie rozpozna polecenia odpowiada Pardon (słucham?), po raz drugi jak nie rozpozna mówi please repeat (proszę powtórzyć), a jeśli trzeci raz nie rozpozna polecenia wtedy odtwarza informacje pomocy.

ważne!!! zestaw głośnomówiący nie zezwala na skojarzenie telefonu, gdy pojazd jest w ruchu.
z zestawem głośnomówiącym można skojarzyć max 6 telefonów

0. właczyc w telefonie bluetooth i ustawić go w trybie wykrywalny
1. ustawić kluczyk w pozycji I lub II
2. nacisnąć i zwolnić przycisk rozmowa
3. po usłyszeniu sygnału dzwiękowego wypowiedzieć polecenie phone set up
4. zestaw głośnomówiący odpowie system options are status, pair, edit, delete, and list
5. nacisnąć i zwolnić przycisk rozmowa
6. po usłyszeniu sygnału dzwiękowego wypowiedzieć polecenie pair
7. zestaw głośnomówiący odpowie the pairing procces requires operation of your mobile phone. for sefety, only perform this function while the vehicle is stoped.state a four-digid code for paring. notethis code.it will be requested by the phone.
8. nacisnąć i zwolnić przycisk rozmowa
9. po usłyszeniu sygnału dzwiękowego wypowiedzieć czterocyfrowy kod (np. 1,1,1,1)
10. zestaw głośnomówiący odpowie (1,1,1,1). is this correct?
11. nacisnąć i zwolnić przycisk rozmowa
12. po usłyszeniu sygnału dzwiękowego wypowiedzieć yes
13. zestaw głośnomówiący odpowie searching for a bluetooth phone. make sure the phone you are tryning to pair is in discovery mode
14. właczyc w telefonie wyszukiwanie urządeń bluetooth, telefon wyszuka zestaw głośnomówiący, po znalezieniu tego zestawu nalezy go wybrac w telefonie, w odpowiedzi na pytanie wyświetlone w telefonie nalezy wprowadzić czterocyfrowy kod który wcześnie ustaliliśmy w pozycji 10. czyli w naszym przypadku (1111),
15. po wprowadzeniu tego kodu zestaw głośnomówiacy odpowie a new phone has been found. what you like to name this phone?
16. nacisnąć i zwolnić przycisk rozmowa
17. po usłyszeniu sygnału dzwiękowego wypowiedzieć nazwę zaprogramowanego telefonu czyli np. "telefon Maxella"
18. zestaw głośnomówiący odpowie telefon maxella has been suuccessfully paired. returning to the main menu.

aby skojarzyć nastepny telefon wracamy do punktu 0 i wszystko od nowa robimy.

Działa jak trzeba, dzięki !


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq