Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Accord (F20B3) momentami nie przyśpiesza.


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Edi_*

Guest_Edi_*
  • Guests

Napisano 15:26, 06.12.2013

Dzień dobry :B
Dzisiaj napotkałem dziwny problem - podczas jazdy przyśpieszałem, aż w pewnym momencie auto stanęło na (nie pamiętam wartości) pewnych obrotach. Próbowałem dać więcej gazu, ale auto nie reagowało. Po prostu obroty się "zawiesiły". Odpuściłem gaz i auto zaczęło zwalniać (tak jak to powinno mieć miejsce). Obroty spadły do ok. 1500-2000. Wciskając ponownie gaz auto przyśpiesza jakby nic się nie stało. Problem zauważyłem na gazie. Jednak jadąc dalej po kilku minutowej przerwie, problem powrócił. Odpuściłem gaz, przełączyłem na benzynę i jadę dalej ciągle na benzynie. Niestety to nie jest wina instalacji gazowej, znowu musiałem zwolnić żeby móc zacząć normalnie jechać. Przy kolejnej takiej sytuacji sprawdziłem czy użycie sprzęgła pomoże i zadziałało, tak jak być powinno. Nie wiem jakich informacji możecie potrzebować, ale chętnie dopowiem, jeśli będzie taka potrzeba. Jakieś sugestie?
Spokojnych Mikołajek, pozdrawiam edi.
  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 20:35, 06.12.2013

Po pierwsze - kontrolka check engine zaświeca się normalnie i gaśnie?
Sprawdzałeś czy nie ma błędów?

Po drugie - jaka instalacja gazowa - sekwencja?
  • 0

#3 Guest_Edi_*

Guest_Edi_*
  • Guests

Napisano 00:43, 07.12.2013

Check się nie zapala. Gaz sekwencyjny. Problem występuje na gazie jak i na benzynie, najprawdopodobniej na rozgrzanym silniku.
  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 20:55, 07.12.2013

Edi, Ale nie zapala się wcale, czy standardowo, po włączeniu zapłonu kontrolka zapala się i gaśnie?
Pytam, bo możesz nie mieć po prostu żarówki od checka.

Sprawdź najpierw czy nie ma błędów. Bo takie zawieszanie się powinno zostawić jakiś ślad.
W mondeo słyszałem o takim przypadku, ale to w dieslu - był problem z EGRem. Na początek możesz go śmiało zaślepić bo masz tylko jedną sondę.
  • 0

#5 Pawel_Aerodeck

Pawel_Aerodeck
  • Forumowicz
  • 446 postów
  • SkÄ…d:pl
  • Silnik:F20
  • Wersja:T
  • KM:+250hp
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:ce2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:19, 08.12.2013

Krokowiec ?
  • 0

http://www.accordklu...r-1-sezon-2014/

 

- mój temat, zapraszam.


#6 Guest_Edi_*

Guest_Edi_*
  • Guests

Napisano 22:54, 08.12.2013

Standardowo, czyli po włączeniu zapłonu kontrolka zapala się i gaśnie po odpowiednim czasie.

Zresetuję komputer (wyciągnę bezpiecznik backup na 5min), pojeżdżę trochę i po ponownym braku mocy sprawdzę kody błędów i ew. zaślepię EGR.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq