Skocz do zawartości


RODO w HAKP

automat- Proszę o pomoc


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:57, 20.07.2009

Cześć

mam problem z moim Automatem a mianowicie, jak odpalam mojego Accorda to przez pierwsze ok 10km przy zmianie biegów strasznie szarpie (tzn wygląda to mniej więcej tak jakbym przy zmianie biegów wciskał sprzęgło nie spuszczając nogi z gazu, obroty idą w górę a bieg po chwili się załącza i wówczas jest szarpnięcie).
Po przejechaniu tych 10 km wszystko zaczyna działać jak powinno.

Byłem u mechanika, wymienił elektrozawory, uszczelniacze i olej.
Nie pomogło wciąż jest to samo, niestety.... co więcej dzisiaj podczas szarpnięcia check mi się zapalił

Jeżeli macie jakiś pomysł to proszę o pomoc

z góry dzięki

pzdr

Maciek

#2 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:14, 20.07.2009

Polecam zacząć od sprawdzenia jaki błąd ci wyskakuje.
Czy podczas tych "szarpań" miga ci kwadracik wskazujący bieg, na którym jedziesz ??
Czy po przełożeniu na funkcję "tiptronic" te objawy są identyczne ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#3 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:04, 21.07.2009

Mialem podobny temat w camry '93, szarpanie z 2-3. Wymieniony elektrozawor odpowiedzialny za zmiane 2-3, wyczyszczony filtr magnetyczny i miska, poziom oleju sprawdzony. Nic to nie dalo.
Staraj sie odpuszczac delikatnie gaz przed zmiana biegu jesli potrafisz wyczuc zmiane.

Generalnie to szarpanie to sprawa mechaniczna i z pewnoscia samo sie nie naprawi a raczej pogorszy. U mnie przez zwlekanie z wizyta w warsztacie nastapilo wyrobienie obudowy skrzyni od srodka i nie dalo sie jej naprawic (kupilem uzywke). Naprawa (tarczki +sprzegielka) z robocizna to pewnie koszt ok 3000-3500 pln :(

ps ale z tym szarpaniem jezdzilem chyba jeszcze 2 lata tylko operowalem gazem z wyczuciem.

(DODANO) Wazna sprawa, o ktorej zapomnialem wspomniec to wlasciwy poziom oleju. Sprawdz go tak jak jest zalecane. U mnei zdaje sie bylo to przy uruchomionym silniku na neutralu. Zly poziom moze powodowac rowniez objawy szarpania przez zle cisnienie w ukladzie (chyba)

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:48, 21.07.2009

dzięki za posty

skrzynia raz już była u mechanika i zapłaciłem za naprawę, tyle dobrze że miałem ubezpieczenie na to więc nie odczułem tego tak strasznie po kieszeni.

na tiptroniku auto zachowuje się dokładnie tak samo jak na drive
przed wizytą u mechanika migał mi kwadracik D4 po naprawie jest ok

olej był wymieniany i elektrozawory podobno też, auto odstawiłem do ponownej naprawy w ramach gwarancji... aczkolwiek nie daje mi to spokoju

pzdr

#5 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:17, 21.07.2009

skrzynia raz już była u mechanika i zapłaciłem za naprawę, tyle dobrze że miałem ubezpieczenie na to więc nie odczułem tego tak strasznie po kieszeni.
pzdr

A jakie to ubezpieczenie na skrzynie ? Cos specjalnego u jakiegos konkretnego ubezpieczyciela ??

olej był wymieniany i elektrozawory podobno też, auto odstawiłem do ponownej naprawy w ramach gwarancji... aczkolwiek nie daje mi to spokoju
pzdr

tez mi to kiedys nie dawalo spokoju jak musialem drugi raz 3kpln wyrzucic jak sie uzywka popsula :shock: Po tamtych traumatycznych przezyciach powiedzialem, ze na razie automatom i innym robotom dziekuje.

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:54, 21.07.2009

A jakie to ubezpieczenie na skrzynie ? Cos specjalnego u jakiegos konkretnego ubezpieczyciela ??


Chyba gwarancja na robotę a nie ubezpieczenie na skrzynie :)

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:15, 21.07.2009

Panowie :)

uciekamy trochę od głównego wątka :)

jak kupiłem samochód, to handlarz sprzedał mi gwarancje na to auto...( tzn na silnik i skrzynie biegów), warunkiem koniecznym było żeby przebieg samochodu był mniejszy niż 150 000
max koszt naprawy do 5000 przy pakiecie jaki wykupiłem.

pzdr

#8 RobJust

RobJust
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:58, 13.11.2009

Pewnie po fakcie, ale dam sobie głowe uciąc że sie tarczki wytarły na poszczególnych biegach. :B

F20B6(MDJA)>H22A8(M2P4)>H22A5(M2P4)>H22A7(U2Q7)


#9 arwi

arwi
  • Forumowicz
  • 66 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:07, 22.11.2009

Witam!
Podłączam się do tematu.
Moje autko ma podobne objawy jak Mcs, napisał jednak że:
1. Wymieniony olej w serwisie w Olsztynie
2. Podłączony został do komputera również w tym samym serwisie i nie wykazało błędów w skrzyni.
3. Byłem u mechanika który zajmuję się tylko skrzyniami. Powiedział zę ewentualny zestaw naprawczy kosztuje w granicach 3000-3500. Jednak stwierdził że na takich objawach mogę jeszcze dłuuuugo pojeździć.
4. Żadna kontrolka nie miga podczas zmiany biegu.

A tak przy okazji jeśli już to ktoś przeczyta to co to jest ten tiptronic i do czego służy ? :k

#10 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:12, 23.11.2009

Witam!
Podłączam się do tematu.
Moje autko ma podobne objawy jak Mcs, napisał jednak że:
1. Wymieniony olej w serwisie w Olsztynie
2. Podłączony został do komputera również w tym samym serwisie i nie wykazało błędów w skrzyni.
3. Byłem u mechanika który zajmuję się tylko skrzyniami. Powiedział zę ewentualny zestaw naprawczy kosztuje w granicach 3000-3500. Jednak stwierdził że na takich objawach mogę jeszcze dłuuuugo pojeździć.
4. Żadna kontrolka nie miga podczas zmiany biegu.

A tak przy okazji jeśli już to ktoś przeczyta to co to jest ten tiptronic i do czego służy ? :k


Tiptronic kolego służy do manualnego przerzucania biegów w górę lub w dół za pomocą dźwigienki zmiany biegów. Tiptronic załączamy gdy dźwignia znajduje się w pozycji "D4" - wtedy lekko przesuwamy dźwignię do siebie (w lewo) tak aby wskoczyła w ten mniejszy przedział oznaczony jako "+ i -".
Rozumiesz - dobrze wytłumaczyłem ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#11 arwi

arwi
  • Forumowicz
  • 66 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:02, 23.11.2009

kiziol, Aha :) Zmieniałem już w ten sposób biegi tylko nie wiedziałem że to to :)
Dzięki

#12 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:16, 23.11.2009

Bo tiptronik to jest ale w vw/audi ;-)




IPB Skin By Virteq