Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Naprawa czytnika nawigacji - gdzie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 13:21, 14.11.2013

Witam,

Koledzy i koleżanki czytnik mojej nawigacji od jakiegoś czasu zaczął szwankować - problemy z czytaniem płyty, nawet oryginału.
Auto ma blisko 200 000km i cały czas jeżdżone w łączoną nawigacją.
Po rozważeniu różnych opcji podjąłem próbę samodzielnego przeczyszczenia lasera.
Laser prysnąłem specjalnym alkoholem izopropylowym przeznaczonym właśnie do czyszczenia laserów.
Niestety po poskładaniu sprzętu okazało się, że napęd zupełnie przestał odczytywać płyty. W tej chwili moja nawigacja jest totalnie bezużyteczna.

Naprawy nie chce podjąć się jak do tej pory nikt :( Ani Honda, ani serwis Alpine, który nawet nie chciał właściwie ze mną gadać.
Tak swoją drogą zastanawiam się co się dzieje z taką nawigacją jak padnie w ramach gwarancji, co do śmieci wywalają ???

Szukam serwisu obojętnie gdzie w Polsce, który byłby w stanie jakoś to naprawić poprzez wymianę lasera czy może całego czytania DVD ?


Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ? Przecież nie jest to chyba sprzęt jednorazowy, a może jest ?

Pozdrawiam
joe black
  • 0

#2 polanski

polanski
  • Forumowicz
  • 170 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:57, 14.11.2013

Mozesz spróbować tu:


BS Elektronik s.c.

30-133 Kraków
ul. Juliusza Lea 203

godziny otwarcia serwisu:
pon-pt 9.00 - 17.00

(12) 632 43 98 (tel/fax)
(12) 638 44 11 (tel)
533 444 000
www.bselektronik.krakow.pl
serwis@bselektronik.krakow.pl

Był na forum wątek w którym niejaki niedźwiedź polecał ten serwis, który podobno pomógł mu w wymianie samego lasera w czytniku DVD. Ja niestety po próbach naprawy w lokalnych serwisach (nie próbowałem tego z krakowa) kupiłem nowy czytnik za bagatela ;) 600 PLN. Wymieniłem i dział jak należy.

to jest laser do naszych navi:
http://www.aliexpres...1143095055.html

Ja swój uszkodziłem podczas próby czyszczenia. Po zmontowaniu nie ruszył już, choć przed próbą samodzielnej naprawy już był zmeczony. Navi nie śledziła ruchu, disc error czasami się pojawiał. No ale cóż teraz jest używka i navi odzyskała sprawność.
  • 0

#3 maciekm

maciekm
  • Forumowicz
  • 2 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:139
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 17.11.2013

Hej,
polanski, gdzie kupiłeś nowy czytnik?
  • 0

#4 hondaexaccord

hondaexaccord
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:internet
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:18, 18.11.2013

Kolego czytnik mozna kupić na Allegro. Ja kupiłem swój za 500zł i działa. Co prawda na początku sprawiałmi nie małe problemy , ale po wyczyszczeniu lasera i soczewki zaczął płynnie działać;)
Jeżeliu chodzi o naprawe to wczesniej dzwoniłem do kilku firm min podanych na tym forum i zadna sie nie pojęła dlatego ze póki co nie ma możliwości zamówienia tych laserów do tego sprzeętu.. Kolego spróbuj jeszcze raz przeczyślic cały mechanizm tzn przefukaj go jakims sprężonym powietrzem , wyczyśc laser i soczewke. Na forum jest opisane ze zdjeciami jak to zrobic. Pozdrawiam ;)
  • 0

#5 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 20:03, 28.11.2013

Moja historia skończyła się następująco: http://www.accordklu...p=601954#601954

Pozdrawiam

joe black
  • 0

#6 baczyk

baczyk
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Okolice Krakowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:29, 25.02.2016

Witam
U mnie problem jest inny,mianowicie zawiesza się na startowej stronie i tak zostaje. Nie reaguje na dotyk. Kłopot największy jest w tym że nie da się sterować nawiewiem, radiem itd. PS. Czasem się odwiesi i działa ale to raz na dwa tygodnie. Wygląda to tak jak by soft czy coś takiego jest ktoś może kto to w jakiś sposób formatował? Czy jak to tam fachowo się nazywa? ?
  • 0

#7 fullrespect

fullrespect
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Leicester
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:198
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:37, 04.03.2016

na szybkiego zeby ci dzialalo reszte urzadzen po prostu wyciagnij plyte i jezdzij bez niej. Ja mam tez uwalony laser w Accord 8 i szukam gdzie dorwac jakis nowy na podmiane. Bo nowa navi w ASO 500 Funtów w UK


  • 0

#8 baczyk

baczyk
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Okolice Krakowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:16, 19.03.2016

na szybkiego zeby ci dzialalo reszte urzadzen po prostu wyciagnij plyte i jezdzij bez niej. Ja mam tez uwalony laser w Accord 8 i szukam gdzie dorwac jakis nowy na podmiane. Bo nowa navi w ASO 500 Funtów w UK

 

Kurde powiem Ci że dupa, dalej zawiesza się na NO DISC... itd... i cały czas świeci ten komunikat, a wiem że jak się wygaszał ekran  po chwili to wtedy po naciśnięciu czegokolwiek odpalało i działało... Ku.... już nie wiem o co chodzi , uciążliwe to jest bo ogrzewanie działa tylko na auto i klima cały czas musi być włączona, PORAŻKA


  • 0

#9 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 00:31, 27.03.2016

Na wyjętej płycie też nie można sterować nawiewami ?
  • 0
                       

#10 baczyk

baczyk
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Okolice Krakowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:59, 30.03.2016

Na wyjętej płycie też nie można sterować nawiewami ?

Ta sama sytuacja co z płytą, czyli, raz zaskoczy a 20 razy nie zaskoczy i nie reaguje na żadne operacje, to wygląda jak by się po prostu coś tam zacinało naprade nie ma medyka na to ???? zaczyna mnie to wku.... cały czas na klimie auto pracuje bo musi być auto włączone i tylko działa dodawanie i ujmowanie temperatury. Co za *cenzura*!!! wypierd.ole to i założe zwykły panel jak tylko podejdzie instalacja i będzie to działać


  • 0

#11 choody

choody
  • Klubowicz
  • 145 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:38, 14.05.2016

hej pany mam pytanie mam mozliwość kupić dvd do navi bo mojep okazuje ze laser padł. jest to byly serwis w 3city hondy byly bo stracili licencje ale częściami sie zajmują. nawet uzywkami i moje pytanie bo podjechałem do nich aby zakupić to dvd podlaczyyl koles ich dvd i wlozył moja plyte i pokazał sie bład plyty error ....... nie ze laser. i koleś coś mówi o resecie dvd czy to prawda czy ich dvd jest walniete? bo w manualu nic o tym nie pisza....


  • 0

#12 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:22, 20.05.2017

Czy gdzieś w mazowieckim można naprawić czytnik DVD nawigacji ?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq