Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Jaki polecacie płyn chłodniczy do Honda Accord VII gen


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 21:00, 05.11.2013

Witam. Przymierzam się do wymiany płynu chłodniczego w Honda Accord VII 2003-2008. Jaki możecie polecić ? Jaka ilość będzie mi potrzebna. Ile książkowo wchodzi do do układu ?
  • 0

#2 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:19, 05.11.2013

ja ci mogę polecić płyn Prestone :) a ile wchodzi mogę ci jutro sprawdzić w książce jeśli nikt nie opisze ale mysle ze tak ok 5 L :)
  • 0

#3 wojtas12343

wojtas12343
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Grodzisk Maz.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 21:19, 05.11.2013

Oryginalny Hondowski 100zł, ale biorąc pod uwagę, że zmienia się go bardzo rzadko (raz na 5 lat albo 100tyś) to chyba nie jakiś wielki wydatek.
http://haparts.pl/ol999-9011.html
http://allegro.pl/or...3673920872.html
  • 0

#4 paba

paba
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:3c
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:35, 05.11.2013

http://www.motor.com...s/082004_04.pdf

tłumaczenie kolegi z innego forum (Wojaka Wro)
"
Płyny do układów chłodzenia z aprobatą DEXCool mogą zawierać dwa rodzaje inhibitorów korozji na bazie kwasów organicznych. Jedne nazywane są „sebacynianami”, inne 2-EHA.[…] Te kwasy organiczne są bardzo stabilne i wytrzymują długi czas, co zapewnia ochronę kanałów chłodzących przez wiele tysięcy mil […]

Inhibitor 2-EHA działa lepiej w twardej wodzie i jest bardziej efektywny niż sebacynian przy niskim współczynniku pH płynu chłodzącego.[...]

Inhibotor 2-EHA powoduje inny problem. Jest plastyfikatorem (zmiękcza tworzywa sztuczne) co jest przyczyną wycieków na uszczelnieniach. Zmiękczenie (i w rezultacie zniekształcenie) zostało zaobserwowane przez Forda [...]

Japończycy (Toyota i Honda) stawiają pod znakiem zapytania używanie 2-EHA w płynach chłodzących.[…]

Honda i Toyota stosują nowe płyny chłodzące o wydłużonym działaniu (Extended Life OAT)
Japońskie testy pokazały, że fosforany są dobrym inhibitorem korozji dla aluminium i są szczególnie efektywne w zabezpieczaniu pomp wodnych przed erozją kawitacyjną i korozją.

Tu moje wtrącenie, gdyż w rzeczywistości płyny OAT nie zawierają fosforanów i dlatego prawidłowe określenie to HOAT)

zawierające sebacynian jako jedyny kwas organiczny (OAT) i niezawierające 2-EHA. Sebacyniany nie są dość efektywne aktywne w walce z korozją przy niskich współczynnikach pH płynu chłodzącego, ale ponieważ dotyczy to przypadków bloków żeliwnych, nie zaprząta to głowy Japończykom.[…]

Zarówno Honda jak i Toyota kładą nacisk na brak krzemianów w płynie dodając jednocześnie pewną ilość fosforanów w celu zapewnienia szybkiego zabezpieczenia aluminium, szczególnie przywrócenia pokrycia zabezpieczającego przed erozją kawitacyjną/ korozją pompy wody.[…]

Jeżeli wymieniane są części aluminiowe w silniku, takie jak pompa wody, a także głowica silnika, należy pamiętać, że kanały chłodzące nie są zabezpieczone. W takich przypadkach powinien zostać wymieniony całkowicie płyn chłodzący.[…]

Toyota różowy Super Lont Life Coolant oraz Honda ciemnozielony Extended Life to nowe japońskie płyny chłodnicze o wydłużonym działaniu zawierające fosforany dla szybkiej ochrony (nie zawierają krzemianów) i proste kwasy organiczne (sebacyniany) oraz inne inhibitory korozji.
"


PRESTONE:

our PrestoneŸ Extended Life 50/50 Antifreeze/Coolant is phosphate, silicate, and borate free.

Czyli oba powyższe płyny (Prestone) nie zawierają składników zalecanych przez Toyotę i Hondę (fosforanów).
  • 0

#5 wojtas12343

wojtas12343
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Grodzisk Maz.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 21:39, 05.11.2013

a Cena pewnie ta sama co oem ;p
  • 0

#6 szyszon

szyszon
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:3,0
  • Wersja:coupe
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:cg2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:43, 05.11.2013

Ja również polecam płyn Prestone leje go od 4 lat.I bańka 4 litrowa Ci wystarczy.
  • 0

#7 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 21:53, 05.11.2013

ja leje tylko i wyłącznie oryginalny z aso i taki jest polecany przez aso i mechanika który zna te auta na wylot
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#8 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:53, 05.11.2013

paba przecież każda firma wymyśli coś wartego napisania żeby kupować akuart ich płyn do chłopnic :) ja prestone mam zalane od 3 lat i jest OK :) każdy płyn ma swoje inhibitory korozji i większość płynów porządnych marek jest prawie że podobna :)
nie mowie tu o płynach z marketów po 20 zł za 5 L :P
  • 0

#9 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 22:03, 05.11.2013

Jeszcze Panowie powiedzcie ile dokładnie wchodzi do układu ?
  • 0

#10 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 22:08, 05.11.2013

Na forum jest już kilka tematów jaki płyn chłodnicze i ile do jakiego silnika. Wystarczy troszeczkę poszukać.


Objetosc jaka wchodzi do tych silnikow to:
K20A6 :
M/T: 4.5 [liter] (4.8 US qt, 4.0 Imp qt)
A/T: 4.4 [liter] (4.6 US qt, 3.9 Imp qt)


K24A3 :
M/T: 5.4 [liter] (5.7 US qt, 4.8 Imp qt)
A/T: 5.3 [liter] (5.6 US qt, 4.7 Imp qt)

Wartosci te zawieraja tez to co trzeba nalac do zbiornika wyrownawczego.
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq