Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Podpora półosi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • Skąd:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:45, 21.10.2013

Witam wszystkich forumowiczów,
Mam jak zauwazyłem dosyć popularny problem, czyli trzęsie cała buda w zakresie 2-2,5k RPM na 2 biegu, a później drga cała budą w prędkościach 80-120 km/h.

Diagnoza, przegub wewnętrzny prawy, został wymieniony i co ? nic :-( może troszkę słabsze drgania były przy tych 80-120, ale budą dalej trzęsło.
Kolejna wizyta u mechanika i okazało się, że bardzo duży luz jest na podporze prawej półosi ? (chyba tak to się nazywa :) ) Chodzi o nr18:
http://www.lingshond...mge/B__2100.jpg

Chce kupić używaną bo jak wiadomo nowa kosztuje dosyć dużo, ale teraz problem bo jest bardzo dużo różnych tych podpór.
Czy były różnice pomiędzy dieslem, benzyna 2.4 a 2.0 przed liftem i po ?
Wizualnie oceniając wygląda tak samo jak w VI genie, ale w rękach niestety nie miałem.

Jedną już kupiłem od VII, ale po przymiarkach okazało się, żę są inne :-/
Dołączona grafika

Jak by ktoś mógł odpowiedzieć czy były różne montowany w wyżej wymienionych to będę bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam
  • 0

#2 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 18:30, 21.10.2013

W podporze jest łożysko, które można łatwo dostać już od 60 zł (google - łożysko podpory accord 91057-SR3-008 33X55X15).

Metalowo-gumowy uszczelniacz podpory 40x55,5x9 jest ciężej kupić, sam dorwałem firmy Corteco nr 19027832B.

A nie było też luzu w przegubie wewnętrznym obok podpory ? Może warto kupić używaną kompletna półoś z przegubami z młodszego rocznika ...
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#3 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • Skąd:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:50, 21.10.2013

W podporze jest łożysko, które można łatwo dostać już od 60 zł (google - łożysko podpory accord 91057-SR3-008 33X55X15).

A nie było też luzu w przegubie wewnętrznym obok podpory ? Może warto kupić używaną kompletna półoś z przegubami z młodszego rocznika ...


No właśnie ta podpora miała luz na przegubie, ale przegub był nówka, więc to wieloklin na podporze musi być wypracowany
  • 0

#4 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 07:05, 22.10.2013

Raczej wielowpust w przegubie wewnętrznym jest uszkodzony, szukaj kompletnej półosi w bdb stanie ...
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#5 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • Skąd:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:42, 22.10.2013

Raczej wielowpust w przegubie wewnętrznym jest uszkodzony, szukaj kompletnej półosi w bdb stanie ...


Nie wydaje mi się, bo to był nowy oryginalny przegub od Hondy, chyba by takiej lipy nie odstawili...ale w sumie chyba masz racje, żeby poszukać kompletnej półosi, a ten przegub ew. sobie zostawić jako zapasowy.

A no i jeszcze to moje pytanie, czy w ctdi, 2.4 i po FL jest to samo cco przed w 2.0 ?
  • 0

#6 dude8

dude8
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:małopolska
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:32, 25.01.2020

Cześć. Mam takie pytanie do wtajemniczonych... jak trzymam sztywno ręką przegub wewnętrzny lewy a drugą ręką trzymam podporę półosi i nią ruszam jest luz i taki przeskok przód, tył. Nie wiem co się wyrobiło, czy łożysko podpory czy wielowpust w przegubie wewnętrznym. Na logikę chyba to drugie. Czasem są drgania od 80km/h w górę i jak ruszam gwałtownie na wstecznym słychać puknięcie, pewnie z tych rejonów. Będę to rozkręcał a pytam bo nie wiem na co się bardziej  nastawiać...miał ktoś może podobnie i byłby w stanie coś rzec...   


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq