Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Zdj臋cie

Podpora p贸艂osi


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 post贸w
  • Sk膮d:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:45, 21.10.2013

Witam wszystkich forumowicz贸w,
Mam jak zauwazy艂em dosy膰 popularny problem, czyli trz臋sie ca艂a buda w zakresie 2-2,5k RPM na 2 biegu, a p贸藕niej drga ca艂a bud膮 w pr臋dko艣ciach 80-120 km/h.

Diagnoza, przegub wewn臋trzny prawy, zosta艂 wymieniony i co ? nic :-( mo偶e troszk臋 s艂absze drgania by艂y przy tych 80-120, ale bud膮 dalej trz臋s艂o.
Kolejna wizyta u mechanika i okaza艂o si臋, 偶e bardzo du偶y luz jest na podporze prawej p贸艂osi ? (chyba tak to si臋 nazywa :) ) Chodzi o nr18:
http://www.lingshond...mge/B__2100.jpg

Chce kupi膰 u偶ywan膮 bo jak wiadomo nowa kosztuje dosy膰 du偶o, ale teraz problem bo jest bardzo du偶o r贸偶nych tych podp贸r.
Czy by艂y r贸偶nice pomi臋dzy dieslem, benzyna 2.4 a 2.0 przed liftem i po ?
Wizualnie oceniaj膮c wygl膮da tak samo jak w VI genie, ale w r臋kach niestety nie mia艂em.

Jedn膮 ju偶 kupi艂em od VII, ale po przymiarkach okaza艂o si臋, 偶臋 s膮 inne :-/
Do艂膮czona grafika

Jak by kto艣 m贸g艂 odpowiedzie膰 czy by艂y r贸偶ne montowany w wy偶ej wymienionych to b臋d臋 bardzo wdzi臋czny :)

Pozdrawiam
  • 0

#2 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 18:30, 21.10.2013

W podporze jest 艂o偶ysko, kt贸re mo偶na 艂atwo dosta膰 ju偶 od 60 z艂 (google - 艂o偶ysko podpory accord 91057-SR3-008 33X55X15).

Metalowo-gumowy uszczelniacz podpory 40x55,5x9 jest ci臋偶ej kupi膰, sam dorwa艂em firmy Corteco nr 19027832B.

A nie by艂o te偶 luzu w przegubie wewn臋trznym obok podpory ? Mo偶e warto kupi膰 u偶ywan膮 kompletna p贸艂o艣 z przegubami z m艂odszego rocznika ...
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#3 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 post贸w
  • Sk膮d:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:50, 21.10.2013

W podporze jest 艂o偶ysko, kt贸re mo偶na 艂atwo dosta膰 ju偶 od 60 z艂 (google - 艂o偶ysko podpory accord 91057-SR3-008 33X55X15).

A nie by艂o te偶 luzu w przegubie wewn臋trznym obok podpory ? Mo偶e warto kupi膰 u偶ywan膮 kompletna p贸艂o艣 z przegubami z m艂odszego rocznika ...


No w艂a艣nie ta podpora mia艂a luz na przegubie, ale przegub by艂 n贸wka, wi臋c to wieloklin na podporze musi by膰 wypracowany
  • 0

#4 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 07:05, 22.10.2013

Raczej wielowpust w przegubie wewn臋trznym jest uszkodzony, szukaj kompletnej p贸艂osi w bdb stanie ...
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#5 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 post贸w
  • Sk膮d:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:42, 22.10.2013

Raczej wielowpust w przegubie wewn臋trznym jest uszkodzony, szukaj kompletnej p贸艂osi w bdb stanie ...


Nie wydaje mi si臋, bo to by艂 nowy oryginalny przegub od Hondy, chyba by takiej lipy nie odstawili...ale w sumie chyba masz racje, 偶eby poszuka膰 kompletnej p贸艂osi, a ten przegub ew. sobie zostawi膰 jako zapasowy.

A no i jeszcze to moje pytanie, czy w ctdi, 2.4 i po FL jest to samo cco przed w 2.0 ?
  • 0

#6 dude8

dude8
  • Forumowicz
  • 34 post贸w
  • Sk膮d:ma艂opolska
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:32, 25.01.2020

Cze艣膰. Mam takie pytanie do wtajemniczonych... jak trzymam sztywno r臋k膮 przegub wewn臋trzny lewy a drug膮 r臋k膮 trzymam podpor臋 p贸艂osi i ni膮 ruszam jest luz i taki przeskok prz贸d, ty艂. Nie wiem co si臋 wyrobi艂o, czy 艂o偶ysko podpory czy wielowpust w przegubie wewn臋trznym. Na logik臋 chyba to drugie. Czasem s膮 drgania od 80km/h w g贸r臋 i jak ruszam gwa艂townie na wstecznym s艂ycha膰 pukni臋cie, pewnie z tych rejon贸w. B臋d臋 to rozkr臋ca艂 a pytam bo nie wiem na co si臋 bardziej  nastawia膰...mia艂 kto艣 mo偶e podobnie i by艂by w stanie co艣 rzec...   


  • 0




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq