Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Szarpnięcie przy ponownym naciśnięciu pedału przyśpieszenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaroslavos

jaroslavos
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • Skąd:Wielkopolska
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 21:35, 18.10.2013

Cześć drodzy forumowicze.

Borykam się od dłuższego czasu z takim problemem:

Podczas normalnej jazdy na jakimkolwiek biegu (1,2,3,4,5) puszczam pedał gazu bo np chcę trochę zwolnić i za chwilę ponownie go wciskam... i czuję pojedyncze szarpnięcie. Jeśłi delikatnie wcisnę pedał gazu to po ok 1 sekundzie jest reakcja auto przyśpiesza, ale czuć było delikatne szarpnięcie. Ewidentnie czuć jakby się chwilę zastanowił czy dać mu powietrze..? tak jakby jakieś ciśnienie gdzieś blokowało płynne ponownie dodanie gazu. Mogę sprawić,że po wciśnięciu mocniej pedału od razu przyspieszy, ale mocniej szarpnie..
Wymieniałem
filtr paliwa
filtr powietrza
świece
regulowałem zawory
wymieniałem sprzęgło
wyczyściłem przepustnicę która była brudna i się przycinała.

Bardzo proszę o poradę... gdyż autem się bardzo przyjemnie jezdzi w momencie kiedy mam wcisnięty cały czas pedał gazu... wtedy przyśpiesza płynnie bez szarpnięć. problem ewidentnie występuje kiedy całkowicie puszczę gaz i wcisnę go za cwhilę ponownie. Pierwsze przycisnięcie powoduje szarpnięcie...
Myślałem o czujniku położenia przepustnicy.. może nie rozpoznaje niskiej wartość otwarcia przepustnicy dopiero tę większą co powoduje szarpnięcie ?
Dodam, że objaw najbardziej odczuwalny jest w przedziale 2-3 tys. Poniżej 2 jakby było trochę lepiej...
Ciekawy objaw tez jest w momencie kiedy jadę na 2 biegu i obroty są w okolicach 2,5 tys. Puszczam gaz auto zwalnia... nic nie dotykam... obroty spadają do ok 1,5 tys i jest samoistny delikatny skok do przodu jakbym "Dotknął pedał gazu" w tym momencie sie cos oddtyka co sprawia że mógłbym płynnie przyśpieszyć...
  • 0
individual design

#2 wojtas12343

wojtas12343
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Grodzisk Maz.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 22:17, 18.10.2013

szybka odpowiedz, musisz sie przyzwyczaic :) Czy myslisz, ze w subaru puscisz gaz i wcisniesz gaz to nie bedzie szarpniecia?
  • 0

#3 Migal

Migal
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:176
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:32, 19.10.2013

Jak miałem kombiaka też miałem taki objaw, pamietam ze pomogło mi ustawienie przerwy w swiecach, tylko nie wiem czy je zmniejszyłem czy powiekszyłem tak czy owak warto sprobowac :)
  • 0

#4 jaroslavos

jaroslavos
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • Skąd:Wielkopolska
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 06:44, 19.10.2013

Migal - A gdzie Ci to ustawiali ? w ASO ? wiesz wole wiedzieć co mówić aby nie wyjść na idiotę.

Odnośnie poprzedniego postu: Oczywiście ,że kazde auto może szarpnąć jeżeli mu wcisnę porządnie gaz, ale po delikatnym dotknięciu pedału gazu powinien od razu reagować a nie po chwili i na pewno nie powinien szarpnąć. Dodanie gazu powinno być płynne jak w momencie kiedy już mam wciśnięty gaz.. Jak dodaje i odejmuje-(ale nie do zera) wszytsko działa płynnie.
  • 0
individual design

#5 Dexter73

Dexter73
  • Forumowicz
  • 304 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:14, 19.10.2013

ja bym sprawdzil jeszcze czujnik polozenia pedalu gazu
  • 0

#6 jaroslavos

jaroslavos
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • Skąd:Wielkopolska
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 12:56, 19.10.2013

Czujnik położenia pedału gazu jest w benzynie ? tam jest linka na 100 % ewentualnie czujnik położenia przepustnicy
  • 0
individual design

#7 wojtas12343

wojtas12343
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Grodzisk Maz.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 12:57, 19.10.2013

czujnik położenia w roczniku 2004 wtf? przecież tam nie ma elektronicznej przepustnicy... chyba
  • 0

#8 msrx

msrx
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Danzig
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EX AT
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:45, 19.10.2013

Około roku szukałem rozwiązania podobnego problemu..

W zeszłym tygodniu wymieniłem sondę lambda i mogę powiedzieć, że nie poznaję mojej hanki!
Zdecydowanie lepiej zbiera się "od dołu" i zginął efekt "zachłyśnięcia" po dodaniu gazu.

Checka nigdy nie miałem, badanie komputerem też nie wykazywało usterek.
  • 0
Ignis, mare, mulier - Tria mala

#9 jaroslavos

jaroslavos
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • Skąd:Wielkopolska
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 17:54, 19.10.2013

Około roku szukałem rozwiązania podobnego problemu..

W zeszłym tygodniu wymieniłem sondę lambda i mogę powiedzieć, że nie poznaję mojej hanki!
Zdecydowanie lepiej zbiera się "od dołu" i zginął efekt "zachłyśnięcia" po dodaniu gazu.

Checka nigdy nie miałem, badanie komputerem też nie wykazywało usterek.


Też obstawiałem tego typu przypadek.. fajnie, że każdy ma swoje doświadczenia z podobnymi problemami. Tym sposobem może uda się rozwiązać mój problem. Msrx kupiłeś nową czy jakąś używkę ?, którą sonde wymieniłeś bo są chyba dwie ?, twój samochód też miał taki objaw jak opisałem ?
  • 0
individual design

#10 msrx

msrx
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Danzig
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EX AT
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:58, 19.10.2013

Kupiłem oryginał Denso ( na all..gro są do kupienia w cenie do 400 pln). Wymieniłem tylko pierwszą - tą przed katalizatorem.
Jeśli chodzi o objawy to najbardziej odczuwalne było szarpnięcie - zadławienie pojawiające się przy dodaniu gazu, najczęściej po zmianie biegu z 1 na 2 i 2 na 3. Dodatkowo - lecz rzadko, np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania po wciśnięciu sprzęgła obroty potrafiły spaść do ok. 300/400 rpm.
Po zmianie sondy wszystkie objawy ustąpiły i okazało się, że autko dużo przyjemniej pracuje na niskich obrotach.
  • 0
Ignis, mare, mulier - Tria mala

#11 jaroslavos

jaroslavos
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • Skąd:Wielkopolska
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 08:21, 20.10.2013

Analizując to wszystko mam wrażenie, że mam jeszcze podwyższone spalanie w mieście sięgające ok 13,5 l. Co ciekawe na trasie jest ok w okolicach 7,5. Zauważyłem też ze mam dość mocno okopconą rurę wydechową (tę srebrną nakłądkę), a niedawno ją czyściłem... więc całkiem możliwe, że to jest sonda. Postaram się ją wymienić w najbliższym czasie i na pewno zdam relację.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły czekam na informację :)

Pozdrawiam
  • 0
individual design

#12 krzysztof324

krzysztof324
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • Skąd:Brzesko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:27, 20.10.2013

to witam w klubie bo mam podobne objawy. Szrpniecie po dodaniu lub odjeciu gazu. Jezeli caly czas trzymam pedal gazu przynajmniej minimalnie to problem ten nie wystepuje.
Check mi sie nie swieci i zadnych bledow komputer nie wskazuje. Spalanie raczej takie samo nim to szarpanie zaczelo wystepowac.
  • 0

#13 przemo1983

przemo1983
  • Forumowicz
  • 165 postów
  • Skąd:Zielona Góra
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:38, 20.10.2013

Panowie, mam to samo w swoim accordzie po lifcie.
Wymienialem przepustnice i potencjometr i nic nie pomoglo.
W aucie przed liftem te rzeczy sa inne, wiec to dodatkowo wyklucza wystepowanie problemu.

Dodatkowo:
- wymienilem cewki
- wymienilem swiece
- EGR wymieniony
- sprawdzone lewe powietrze - nie bierze
- wymienilem sonde przed katalizatorem na nowa Denso.

Teraz mysle nad wymiana map sensora, ale to wnowu wrozenie w fusow.

Oczywiscie check sie nie swieci, komputer nie pokazuje zadnych bledow.
  • 0

#14 Dexter73

Dexter73
  • Forumowicz
  • 304 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:38, 20.10.2013

panowie chodziło mi o potecjometr.
  • 0

#15 przemo1983

przemo1983
  • Forumowicz
  • 165 postów
  • Skąd:Zielona Góra
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:17, 20.10.2013

Dexter73, to raczej nie jest potencjometr. Ja u siebie wymienialem i nie pomoglo.
Autor tematu ma zupelnie inny czujnik polozenia pedalu gazu niz ja, ale objaw identyczny. Wiec watpie, czy ten element jest odpowiedzialny za problemy.
Wiem, ze potencjometry padaly w dieslach czesto, ale w benzynie raczej to nie spotykane.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq