Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Podczas jazdy na gazie- również spada wskaźnik paliwa :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#91 beasdazel

beasdazel
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES - gone:(
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 13:38, 09.09.2017

Żeby rozwiać wątpliwości! w sterowniku STAG Q-BOX Plus emulator wskazania paliwa (w Hondzie) działa bardzo dobrze. Montowałem ostatnio Hondę VIII z 2010 i po każdym nowym uruchomieniu silnika (włączeniu zapłonu) stan Pb wskazuje prawidłową wartość. Oto jak działa:

 

Po przekręceniu kluczyka emulator odczytuje stan paliwa w zbiorniku a następnie podaje wartość przeciwną - zmuszając sterownik silnika do odczytu stanu pływaka. Podsumowując - imitujemy tankowanie. 


  • 0

#92 Adam Rogowski

Adam Rogowski
  • Forumowicz
  • 385 postów
  • Skąd:Lublin-Snopków
  • Silnik:1,8
  • Wersja:limuzyna
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 16:01, 11.09.2017

Żeby rozwiać wątpliwości! w sterowniku STAG Q-BOX Plus emulator wskazania paliwa (w Hondzie) działa bardzo dobrze. Montowałem ostatnio Hondę VIII z 2010 i po każdym nowym uruchomieniu silnika (włączeniu zapłonu) stan Pb wskazuje prawidłową wartość. Oto jak działa:

 

Po przekręceniu kluczyka emulator odczytuje stan paliwa w zbiorniku a następnie podaje wartość przeciwną - zmuszając sterownik silnika do odczytu stanu pływaka. Podsumowując - imitujemy tankowanie. 

Potwierdzam słowa kolegi...No chyba że instalator nie podpiął prawidłowo plusa po zapłonie, to wtedy nie będzie działał żaden poprawnie...


  • 1

#93 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:35, 11.09.2017

Ja mam Stag QBox na gwarancji i wskazówka podnosi mi się raz na kilkadziesiąt razy albo czasami wcale.

W ustawieniach widziałem że mam ustawiony emulator dla aut francuskich ale nie mogę nic zmienić bo strace gwarancję :)


  • 0

#94 Adam Rogowski

Adam Rogowski
  • Forumowicz
  • 385 postów
  • Skąd:Lublin-Snopków
  • Silnik:1,8
  • Wersja:limuzyna
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:27, 11.09.2017

Ja mam Stag QBox na gwarancji i wskazówka podnosi mi się raz na kilkadziesiąt razy albo czasami wcale.

W ustawieniach widziałem że mam ustawiony emulator dla aut francuskich ale nie mogę nic zmienić bo strace gwarancję :)

Sama zmiana nic nie pomoże, bo aby użyć funkcję JC trzeba inaczej przelutować przewody emulacji, 


  • 0

#95 ALANSZCZECIN

ALANSZCZECIN
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:21, 11.12.2017

Accord VIII 2.4 2009 instalacja STAG : reduktor AC RO1, Butla BORMECH, układ STAG QBOX PL, wtryski AC WO2 paliwo spada i rezerwa się pali, czy i jaki emulator pomoże aby nie stresować się z rezerwa??


Użytkownik ALANSZCZECIN edytował ten post 09:21, 11.12.2017

  • 0

#96 Artiiiiiii

Artiiiiiii
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Zabrze
  • Silnik:xxx
  • Wersja:xxx
  • KM:xxx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:xxx
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:32, 11.12.2017

Accord VIII 2.4 2009 instalacja STAG : reduktor AC RO1, Butla BORMECH, układ STAG QBOX PL, wtryski AC WO2 paliwo spada i rezerwa się pali, czy i jaki emulator pomoże aby nie stresować się z rezerwa??

Kilka stron wczesniej jest wszystko pieknie opisane.


Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#97 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:46, 11.12.2017

Accord VIII 2.4 2009 instalacja STAG : reduktor AC RO1, Butla BORMECH, układ STAG QBOX PL, wtryski AC WO2 paliwo spada i rezerwa się pali, czy i jaki emulator pomoże aby nie stresować się z rezerwa??

 

Mam taki sam sterownik Stag QBox i zgłaszałem to kilka razy gazownikowi że wskaźnik paliwa nie wraca na swoje miejsce ale rozkładał ręce. Zalałem paliwo do pełna i wskazówka nie opada i Tobie też tak zalecam zrobić :)


Użytkownik flashmaniac edytował ten post 13:47, 11.12.2017

  • 0

#98 wariat

wariat
  • Klubowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + (Navi+ACC+LKAS) manual
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:45, 11.12.2017

Mam taki sam sterownik Stag QBox i zgłaszałem to kilka razy gazownikowi że wskaźnik paliwa nie wraca na swoje miejsce ale rozkładał ręce. Zalałem paliwo do pełna i wskazówka nie opada i Tobie też tak zalecam zrobić :)

 

U mnie w praktyce wystarczy utrzymywać  poziom powyżej pół zbiornika.


  • 0

#99 wolfmat

wolfmat
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:17, 16.12.2017

ja zrobiłem sam taki kasownik na przycisk , podłączyłem stary pływak ustawiony na full na dodatkowym obwodzie i również po problemie .

10 minut pracy i przycisk za 2 zł . samo spadanie poziomu już mi nie przeszkadzało tylko ta rezerwa . 


  • 0

#100 rafalsar

rafalsar
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Rypin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:46, 17.12.2017

Ja mam zawsze powyżej pół baku i rezerwy na oczy nie widziałem. Spada i po około 300km podnosi się. Ale to jest 7 gen w 8 jest chyba taki problem że się wskaźnik bez emulatora nie podnosi i rezerwa pali się cały czas.


  • 0

#101 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 08:59, 17.12.2017

W 8genie jest tak samo jak 7genie polifcie - bo jest komp przsliczajacy spalanie.. Wystarczy mieć powyżej połowy, wtedy nie zejdzie wskazówka na tzw żyda..przewaznie jeździłem na 3/4 - 4/4 baku.. Tak samo robię w jazzie..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#102 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:04, 11.03.2020

VIIIgen - LPG ze sterownikiem Optima Nano, emulator KME EPP-2-H-Honda.

 

w zbiorniku zalane jakieś 30% PB.

rozumiem, że mimo założonego emulatora w trakcie jazdy wskazówka będzie opadać wraz ze spadkiem ilości km do przejechania pokazywanych przez komputer i dopiero po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu zapłonu stan paliwa się zaktualizuje?

i tutaj pytanie czy stan paliwa powinien się aktualizować po każdym wyłączeniu zapłonu? zauważyłem, że po wyłączeniu zapłonu i szybkim ponownym włączeniu (tak do 10-12s) wskazówka dość szybko wraca do poziomu przed wyłączeniem zapłonu (tego bez resetu odczytu ilości paliwa) ale jak zapłon wyłączę na dłużej (ponad 10-12s) i ponownie włączę to wskazówka najpierw pokazuje 0, na chwilę zaświeci się kontrolka rezerwy, potem komunikat Low Fuel po czym bardzo powoli wraca do rzeczywistego poziomu PB.

jestem laikiem w tych tematach ale dla mnie to tak wygląda jakby emulator nie resetował się od razu po wyłączeniu zapłonu, bo w obwodzie przez jakiś czas są jeszcze resztki prądu. dopiero jak prąd w obwodzie zaniknie całkowicie to następuje wymuszenie resetu.

 

pytania są 2:

1/ czy czas wyłączenia zapłonu ma wpływ na inne zachowanie się emulatora? po krótkim się jakby nie resetuje, po dłuższym dopiero.
2/ jak wygląda reset prawidłowo podłączonego emulatora po włączeniu zapłonu jeśli w zbiorniku jest np. 30% PB - czy reset emulatora polega jakby na tym że do komputera podawany jest sygnał o pustym baku i stąd to przechodzenie od 0 przez Low Fuel do stanu rzeczywistego paliwa w zbiorniku?

 

PS. wiem że najważniejsze mieć paliwo w baku ale nie lubię jak coś nie działa jak powinno, no chyba że ten typ tak ma i lepsze to niż nic...


Użytkownik Marco edytował ten post 09:51, 13.03.2020

  • 0

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#103 yunior81

yunior81
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Piotrków Tryb.
  • Silnik:1,4
  • Wersja:S
  • KM:100
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:40, 11.03.2020

Podczas jazdy jest to normalne, ze wskazówka od stanu paliwa opada. Po ponownym uruchomieniu powinna pokazywać prawidłowy poziom.
  • 0

#104 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:21, 12.03.2020

Yunior wcale nie masz racji, jak masz dobry emulator i więcej niż pół baku pb to wskazówka nie ma prawa spadać jak jest inaczej to gaziarz skopał robotę.


Do marco aby emulator działał musisz mieć powyżej połowy zbiornika pb inaczej emulator będzie głupiał.


  • 0

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#105 mlodyolek

mlodyolek
  • Forumowicz
  • 1282 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 33
Super

Napisano 16:05, 12.03.2020

Emulator działa w pewnym zakresie napięcia. Ja mam np 10-15V. Rezerwa zapala się poniżej 10V także, powyżej 10v emulator powinien już działać, aczkolwiek w moim przypadku nie za każdym razem wskazówka się podnosi
  • 0

Krótki bieg, dlugi dyfer. To jest pie**olnięcie





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq