Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Odpowietrzanie układu hamulcowego z ABS-em jak się to robi?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:14, 11.07.2009

Proszę o instrukcje jak dokładnie odpowietrza się układ hamulcowy z ABS-em Accord 2004r.
- czy układ hamulcowym z ABS-em odpowietrza się od koła które jest najbliżej pompy hamulcowej? (wiem że w autach bez ABS-u) zaczynało się odpowietrzać od koła które jest najdalej od pompy hamulcowej
- czy przy odpowietrzaniu musi być zapłon włączony?
- czy odpowietrzając trzeba pompować pedał tak jak się to robiło w starszych autach czy może tylko trzeba wcisnąć pedał i trzymać ? (słyszałem że się nie pompuje bo można pompe ABS-u rozwalić)
Proszę o szczegółową instrukcje.

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:55, 16.07.2009

- czy przy odpowietrzaniu musi być zapłon włączony?

nie

Proszę o instrukcje jak dokładnie odpowietrza się układ hamulcowy z ABS-em Accord 2004r.

Zalezy co robisz. Jezeli wymieniasz plyn wystarczy poprostu wylewac odpowietrznikiem i uzupelniac w zbiorniczku.

Jezeli zacisk rozbierales i regenerowales to wystarczy ten jeden zacisk odpowietrzyc.

Jezeli wypusciles caly plyn z ukladu typu np. wymieniales przewody hamulcowe pod autem. Wtedy musisz w odpowiedniej kolejnosci to robic.

czy układ hamulcowym z ABS-em odpowietrza się od koła które jest najbliżej pompy hamulcowej?

prawe tylnie-->lewe przednie-->tylnie lewe-->przednie prawe

#3 KruczekVU

KruczekVU
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:55, 20.07.2009

prawe tylnie-->lewe przednie-->tylnie lewe-->przednie prawe

Zaraz zaraz robię w mechanice już któryś rok i z tego co wiem i robię to zawsze układ hamulcowy odpowietrza się od najdalszego koła w aucie a nie po przekątnej czyli:
prawy tył>lewy tył>prawy przód>lewy przód pamiętając przy uzupełnianiu płynu w zbiorniczku
Tył jest na jednej sekcji w pompie a przód na drugiej i żeby to miało ręce i nogi to parami robimy namlooc
Pozdrawiam wszystkich.Paweł :)

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:36, 21.07.2009

prawy tył>lewy tył>prawy przód>lewy przód


No dokładnie - ja też nie przypominam sobie żeby sekcje po przekątnej były :D

#5 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:45, 21.07.2009

- czy przy odpowietrzaniu musi być zapłon włączony?
- czy odpowietrzając trzeba pompować pedał tak jak się to robiło w starszych autach czy może tylko trzeba wcisnąć pedał i trzymać ? (słyszałem że się nie pompuje bo można pompe ABS-u rozwalić)

bardziej zależało by mi na odpowiedziach tych

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:05, 22.07.2009

zapłon nie potrzebny

i tak jak w starszych autach :mrgreen:

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:02, 22.07.2009

pamiętając przy uzupełnianiu płynu w zbiorniczku

Jak również przynajmniej w VII płyn hamulcowy wprowadza się przez zbiorniczek pod ciśnieniem maszynką :!:

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:46, 26.07.2009

żeby to miało ręce i nogi to parami robimy namlooc

instrukcja servisowa mowi inaczej..

#9 KruczekVU

KruczekVU
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:19, 26.07.2009

Może mówi inaczej ale jakbyśmy mięli robić wszystko wg instrukcji to tylko ASO by nam pozostało bo nie mięli byśmy narzędzi jaki są potrzebne wg książki ;-)
Pozdrawiam wszystkich.Paweł :)

#10 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:18, 14.08.2009

Dla sprawdzenia, bo myślałem ze jeden zacisk cos nie halo, odpowietrzylem jeden zacisk.
Musze wszystkie odpowietrzać teraz? Czy jak nie wymieniałem płynu, ani nie rozbieralem niczego tylko po prostu odkręciłem odpowietrznik i naciskajać na pedla go z kumplem odpowietrzylem. Czyli nie musze odpowietrzać reszty?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#11 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:22, 14.08.2009

Dla sprawdzenia, bo myślałem ze jeden zacisk cos nie halo, odpowietrzylem jeden zacisk.
Musze wszystkie odpowietrzać teraz? Czy jak nie wymieniałem płynu, ani nie rozbieralem niczego tylko po prostu odkręciłem odpowietrznik i naciskajać na pedla go z kumplem odpowietrzylem. Czyli nie musze odpowietrzać reszty?


Raczej nie wymagane ;-)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:26, 15.08.2009

chcę wymienić płyn hamulcowy i w końcu trzeba to robić za pomocą maszyny która wciska płyn pod ciśnieniem czy można zrobić to jak w zwykłym układzie bez ABS , chodzi mi tylko o samą wymianę płynu , nie zmieniałem przewodów , nie odkręcałem zacisków po prostu zwykła wymiana u mnie w VI gen.

Czy w naszej instrukcji Honda ESM strona 19-A-7 to jest instrukcja odpowietrzania ?? Nie mogę wstawić screenów

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:39, 03.01.2010

witam ja mam takie pytanie. Dlaczego jak kilka razy nacisne pedałem hamulca to dlaczego silnik mi spada z obrotów malo co nie zgasnie jak przestaje pompowac silnik wraco do swoich obrotów? pozdro

#14 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:16, 03.01.2010

witam ja mam takie pytanie. Dlaczego jak kilka razy nacisne pedałem hamulca to dlaczego silnik mi spada z obrotów malo co nie zgasnie jak przestaje pompowac silnik wraco do swoich obrotów? pozdro


serwo hamulcowe pobiera z kolektora ssącego powietrze pod ciśnieniem dlatego na chwilę jakby "za mało miał silnik powietrza" i dlatego spada z obrotów( tak w skrócie pisane)
Accord F20B6 http://www.accordklu...opic.php?t=1019
Civic EJ9 D14+
Były
Civic EG8 D15B7 + mody
Civic EJ2

#15 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:31, 17.03.2010

prawe tylnie-->lewe przednie-->tylnie lewe-->przednie prawe

Zaraz zaraz robię w mechanice już któryś rok i z tego co wiem i robię to zawsze układ hamulcowy odpowietrza się od najdalszego koła w aucie a nie po przekątnej czyli:
prawy tył>lewy tył>prawy przód>lewy przód pamiętając przy uzupełnianiu płynu w zbiorniczku
Tył jest na jednej sekcji w pompie a przód na drugiej i żeby to miało ręce i nogi to parami robimy namlooc

człowiek czytając ileś tam wypowiedzi różnych osób może na prawdę zrobić sobie z głowy niezłą sieczkę , a dla czego a no dla tego że manual do accorda VII mówi całkiem coś innego o odpowietrzaniu układu hamulcowego kolejność jest zupełnie inna ... proszę sprawdzić, póki co ja stosowałem i stosuję tą samą kolejność odpowietrzania co KruczekVU ;)




IPB Skin By Virteq