Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Wymiana głośników Honda accord VIII gen.

VIII głośniki audio

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#46 cosiecieszysz

cosiecieszysz
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Lubelskie LCH
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:55, 05.02.2017

Odgrzewam !!

U mnie zaczął trzeszczeć tydzień temu, przedni prawy.

Co wy na to ? - ujdzie ?

Specyfikacja:

- firma PowerBass

Zestaw głośników o średnicy wooferów 16,5 cm, 2-drożny - 4 Ohm, 30/90W wraz z dystansami z MDF

  • Moc RMS 30 W
  • Moc MAX 90 W
  • Impedancja 4 Ohm
  • Pasmo przenoszenia 60 Hz-20 kHz
  • Efektywność (1W / 1M) 88 dB
  • Głębokość montażu 4,32 cm

link do allegro:

http://allegro.pl/gl...6693027186.html

 

warte to coś ? jeżeli nie to co polecacie bez wiercenia i kombinowania co by tylko wykręcić stary i wkręcić nowy.


  • 0

#47 bleq

bleq
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:31, 05.02.2017

Odpowiedzi pewnie nie uzyskasz to postanowilem dodac cos od siebie. Co prawda mam 'VII', ale kilka miesiecy temu sam zglebialem temat glosnikow z niskim RMS i duza skutecznoscia pod ori radio, i to bez PSS. Wymienilem w polce jajka na Kenwood KFC-E6965. Jestem zadowolony z roznicy i zbieram sie w sobie za wymiane przodu na Kenwood KFC-E170P wraz z wygluszeniem. 

 

Na szybko widze, ze skutecznosc maja wieksza od tych zlinka, porownaj sobie wymiary i moze Cie zainteresuja.


  • 0

#48 cosiecieszysz

cosiecieszysz
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Lubelskie LCH
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:35, 05.02.2017

BLEQ Jajka odpadają 😀. W drzwi chyba wchodzą 16.5 cm. Głębokość nie wiem jaka.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
  • 0

#49 bleq

bleq
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:26, 05.02.2017

O jajkach wspomnialem, bo mam stycznosc z ta budzetowa seria Kenwooda i pod samym radiem naprawde daja rade. Podalem Ci model na przod E170P, ktore sam bede wstawial. Wnioskuje, ze po wygluszeniu bedzie wystarczajace granie, i tak z seryjnej jednostki wiecej sie nie wycisnie bez dodtkowej elektrowni.

 

btw chcesz wrzucic w drzwi glosniki 2-drozne? Tu masz system odseparowany, woofer + gwizdek.


Użytkownik bleq edytował ten post 22:32, 05.02.2017

  • 0

#50 pertox

pertox
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:208,6 km 428 nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:02, 12.12.2017

Cześć? Ma ktoś informację o parametrach głośnika tylnych drzwi. Rozmiar i impedancję? Wyczywam lekkie charczenie przy dużej głośności i mam plan wymienić ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Chcesz zobaczyć zadbane autko? Zapraszam do mojej galerii!

 


#51 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:09, 15.02.2018

Jestem świeżo po wymianie głośników z przodu. Kupiłem Audison APK 165 i niestety mimo pełnego wytłumienia drzwi matami bitumicznymi i pianką, to po prostu nie grało. Audison ma małą głębokość montażową (54 mm), ale gra za ostro, nie ma uderzenia basu, na dłuższą metę mnie męczył. Brzmienie specyficzne, mi nie odpowiadało.

Efekt - szybkie kupno głośników Morel Maximo 6.2 i teraz to jest to. Gra pięknie, z pełną kontrolą basu, bez jakichkolwiek rezonansów, tu się kłaniają dobrze wytłumienie drzwi i solidność wykonania boczka. W efekcie przy pomocy subwoofera aktywnego JBL Basspro SL gra naprawdę dobrze, lepiej niż Premium Audio.

W przyszłym miesiącu wytłumienie tylnych drzwi i montaż koaksjalnych Moreli Maximo.

Drzwi wygłuszone zestawem zakupionym w firmie bitmat, fajnie, bo mat starczyło na drzwi i pod tylną kanapę, a pianki zostało tyle, że spokojnie zostanie na tylne drzwi.


  • 0

#52 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 13:10, 15.02.2018

Jestem świeżo po wymianie głośników z przodu. Kupiłem Audison APK 165 i niestety mimo pełnego wytłumienia drzwi matami bitumicznymi i pianką, to po prostu nie grało. Audison ma małą głębokość montażową (54 mm), ale gra za ostro, nie ma uderzenia basu, na dłuższą metę mnie męczył. Brzmienie specyficzne, mi nie odpowiadało.

Efekt - szybkie kupno głośników Morel Maximo 6.2 i teraz to jest to. Gra pięknie, z pełną kontrolą basu, bez jakichkolwiek rezonansów, tu się kłaniają dobrze wytłumienie drzwi i solidność wykonania boczka. W efekcie przy pomocy subwoofera aktywnego JBL Basspro SL gra naprawdę dobrze, lepiej niż Premium Audio.

W przyszłym miesiącu wytłumienie tylnych drzwi i montaż koaksjalnych Moreli Maximo.

Drzwi wygłuszone zestawem zakupionym w firmie bitmat, fajnie, bo mat starczyło na drzwi i pod tylną kanapę, a pianki zostało tyle, że spokojnie zostanie na tylne drzwi.

Dobry wybór :)   polecam podłączyć te głośniki pod wzmacniacz - zagrają jeszcze lepiej - o ile ich nie połączyłeś już  

Co do głośników z tyłu (drzwi)wydaje mi się ze tam tez siedzą 16,5 z tym, że montaż tam głośników uważam za nieuzasadniony :) ale każdy robi jak uważa :) 


  • 0

#53 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:02, 15.02.2018

Zgadzam się z przedmówcą. Nie mogę odżałować wzmacniacza uDimension jr. 5.4, który odjechał z Lancerem. Wymiana tyłu jak najbardziej jest uzasadniona. Przede wszystkim wygłuszę drzwi, poza tym fabryczne głośniki są jak a chińskiej zabawki. Tylne są pozbawione tweeterów, to zwykły głośnik szerokopasmowy, więc jak dojdzie koaksjalny z tweeterem zabudowanym w środku, będzie miło. Poza tym nie lubię nie dokończyć roboty, jak już zmieniać, to całość.


  • 0

#54 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:35, 08.05.2018

Cześć.

Czy spośród kilku propozycji, które tu padły jest na dzień dzisiejszy jakiś faworyt jeżeli chodzi o zestaw dwóch głośników na przód do VIII, które mają zostać założone na dystansach wykonanych ze starych głośników i mają być podłączone bez żadnych zwrotnic, wzmacniaczy etc, po czym mają zagrać porównywalnie do serii z PSS?
  • 0

#55 Tomekhonda8

Tomekhonda8
  • Forumowicz
  • 72 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Eleganc +
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:12, 14.11.2018

Witam,mam pytanie, pacjent HA 8 sedan wymiama wszystkich głośników na zestaw:
AUDIO SYSTEM M165 EVO - przód i tył drzwi, podszybie AUDIO SYSTEM 80 mm, tył półka też AUDIO SYSTEM M165 EVO i woofer. Dystanse mdf, drzwi są już oklejone matą butylową, boczki oklejone pianka akustyczna. Kończę kompletować głośniki. W samochodzie jest Audio PPS. Czy montować dodatkowo zwrotnice na drzwi przód i tył ? Czy może w PPS nie trzeba ? Ma ktoś może schemat audio PPS HA8 sedan ?
  • 0

#56 Bartlomiej

Bartlomiej
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:255KM i płaskie 537NM
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:32, 14.11.2018

mam te głośniki z przodu robią robotę, ty wymieniasz wszystkie :) respekt ale na seryjnym wzmacniaczu który moim zdaniem w najgorszy stopniu zniekształca muzykę i ma mało mocy efekt będzie niepełny


Użytkownik Bartlomiej edytował ten post 12:32, 14.11.2018

  • 0

W poszukiwaniu mocy...


#57 Tomekhonda8

Tomekhonda8
  • Forumowicz
  • 72 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Eleganc +
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:17, 14.11.2018

Czytałem o tym wzmacniaczu, ale jego wymiana to ciężki temat. Czytałem, oglądałem filmy i efekt był nawet pod radiem także liczę na dobrą Zmianę :). Napewno będzie różnica, bo w serii te głośniki są delikatnie mówiąc słabe. Oczywiście szału też się nie spodziewam. Głośniki fajnie się grają i sporo osób chwali.
  • 0

#58 rafaelptak66

rafaelptak66
  • Klubowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Latowicz (Wilkowyje) k.Mińsk Maz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:16, 15.11.2018

Siemka.

Głośniki podłącz pod ori zwrotnice.

Jak masz trochę zdolności manualnych to pakuj wysokotonówki w słupki.

Mi jakoś tam udało się wpakować nawet tak duże tweetery jak Morel Supremo (10cm średnicy):

ab8703ceb9395037med.jpg

fef2423c31b7d717med.jpg

 

No i podstawa wygłuszenie wrotek.


Użytkownik rafaelptak66 edytował ten post 14:27, 15.11.2018

  • 0

******************************* Rock You Like a Hurricane **********************************


************************************* MAMROT TEAM *************************************


#59 Tomekhonda8

Tomekhonda8
  • Forumowicz
  • 72 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Eleganc +
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:28, 16.11.2018

Nie myślałem o tym, ale ciekawie to wygląda i pewnie dużo lepiej gra. Przemyśle temat. Co do zwrotnic to myślałem o tym jak podłączyć i czy kupić dodatkowo zwrotnice, ale już mi napisałeś jak to zrobić. Dzięki
  • 0

#60 rafaelptak66

rafaelptak66
  • Klubowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Latowicz (Wilkowyje) k.Mińsk Maz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:17, 16.11.2018

Chodzi mi o zwrotki od Audio Systema, podepnij pod nie.
W tym zestawie (AS M165) jest chyba zwrotnica pasywna?

Seryjne głośniki w acco 8 są słabiutke.
Tam woofery 16 cm grają pełnym pasmem, bez żadnego odfiltrowania wyższych częstotliwości a wysokotonówki zabezpieczone są marnym kondenstatorem, który odcina niższe częstotliwości
Nie da się podłączyć innych wysokotonówek bez zwrotnicy. Spalisz je.
Trzeba zastosować zwrotnice lub chociaż kondensator.

Co do tweeterów w słupku, to tak gra to lepiej niż w oryginalnym miejscu a roboty nie ma aż tak dużo.
  • 0

******************************* Rock You Like a Hurricane **********************************


************************************* MAMROT TEAM *************************************






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, głośniki, audio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq