Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Wymiana głośników Honda accord VIII gen.

VIII głośniki audio

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#31 Osin

Osin
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:śląskie
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:44, 16.10.2013

Osin masz na myśli to co na zdjęciu nr 1 ??

Tak, dokładnie taką matę mam zamontowaną.
Jednak na ten moment podziękuję wszystkim za udzielone wsparcie, gdyż problem rozwiązałem w najprostszy z możliwych sposóbów, kupując w ASO oryginalny głośnik (ten w nowej, poprawionej wersji). Po jego zamontowaniu jestem na tę chwilę zadowolony z dźwięku, które daje oryginalny PSS :)
  • 0

#32 Rafmax

Rafmax
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Windsor
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:46, 16.10.2013

Osin - pytam z czystej ciekawości ile obecnie chce Honda za taki sam głośnik ?
  • 0

MODY: 6 x 8 Xenon White SMD CANBUS - tablice i drzwi| środek - panel 48 SMD| kierowca pasażer wymiana na panele COB | drogowe H1 na CANBUS PRO 55w HID XENON KIT 6000K |2x pozycyjne - xenon white30SMD CANBUS
Planowane: Instalacja świateł DRL nowej generacji COB, DRL FRONT COB , Wsteczny COB CREE 5 - projektor + DRL


#33 jurek77_uk

jurek77_uk
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:londyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:13, 16.10.2013

Podłączę sie pod temat. Mam accorda wersje po lifcie w bardzo podstawowej wersji. Dotyczy to rowniez audio. Pierwszy krok zrobiony. Zamontowalem 7" pioneer avh-x 5500. Natchmiast okazalo sie ze glosniki sa kiepskie. Zamowilem zestaw z alpine . 17 cm odseparowany. Maty rowniez w drodze. Mam pytanie odnośnie identyfikacj kabli zasilających glosniki. W postach ktore przegladalem to pytanie padlo ale kolega zadajacy je nie otrzymał odpowiedzi. Pytanie wiec jak poznam ktory kabel jest plusowy a ktory minusowy. Zwykle sa jakos oznaczane. Z tego co pamietam jeden z kabli zawsze ma czarna linie. Pytanie ktory ? Kolejna rzecz. Okazalo sie ze pod maskownicami głośników wyskotonowych sa jednak sykacze... jakieś.... Poniewaz wiem ze z kostki zasilajacej glosniki wychodzi 8 kabli (2x przód i 2x tyl) powstaje pytanie jak podlaczene sa twitterki? Czy tam jest jakas zwrotnica rozdzielajaca sygnal srednich i niskich tonów na duzy glosnik i wysokie na syczki? Jeśli ktos zna odpowiedzi na pytania byłoby milo zeby wiedzą sie podzielił.
  • 0
jurek

#34 honda-expert

honda-expert
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 16.10.2013

Myślę, że to będzie to (dla pewności potrzebuję profesjonalny kod nadwozia np. CN1 lub CN2 oraz rodzaj radia np. premium audio lub bez premium audio)

Załączone pliki


  • 0

#35 jurek77_uk

jurek77_uk
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:londyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:03, 17.10.2013

Zebym to ja wiedzial jaki jest kod nadwozia i skąd go wziąć. Audio podstawowa odmiana.
Radio nawet mp3 nie czytało. Nie wiem czy tylko u mnie czy u wszystkich ale schemat jest totalnie nie czytelny. Mozesz za podać link do miejsca skad to masz?
  • 0
jurek

#36 honda-expert

honda-expert
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:21, 17.10.2013

Kod nadwozia masz w numerze nadwozia. Fotkę sprawdzałem na kilku komputerach i po kliknięciu na nią powiększa się i umożliwia odczyt. Niestety nie mogę podac Ci źródła :)
  • 0

#37 jurek77_uk

jurek77_uk
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:londyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:13, 17.10.2013

Wlasnie wszedlem na forum z koputera i z gory dziekuje za schemat bo teraz sie otwiera. Jesli chodzi o typ nadwozia to cn1. Piszac pierwszego posta kilka dni temu zapomnialem wspomniec o jednej rzeczy. Otoz potrzebuje podpowiedzi jak zdemontowac maskownice glosnikow wysoko tonowych.
Poniewaz ich umiejscowienie jest jakie jest czyli na krancach deski rozdzielczej doslownie na styku z przednia szyba, jest to dosyc trudne zwlaszcza kiedy nie chcemy czegos zniszczyc. Osobiscie zdemontowalem jedna maskownice uzywajac srubokreta ale ...
zostaly slady i zgubilem metalowy klips a jest ich dwa. klipsy juz zlokalizowalem i nie sa drogie ale nie chcialbym ich kupowac za kazdym razem i stad moje pytanie. Czy jest jakas inna droga demontowania tego elementu bo ja poptostu wsadzilem tam srubokret i uzywajac sily krotko mowiac wyrwalem maskownice z glosnikiem. Mialem szczescie ze magnes zlapal jeden z klipsow.
  • 0
jurek

#38 KraZ

KraZ
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:P-ń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:35, 17.10.2013

Jurek, nie mogę znaleźć accorda, ale jest filmik z pickupa Hondy, maskownica też jest blisko szyby . Tylko nie wpychaj tyle kabli co ten koleś, bo maskownica mu odstaje po zmontowaniu :shock:
  • 0

#39 jurek77_uk

jurek77_uk
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:londyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:44, 17.10.2013

dzieki . wyglada ze robilem dobrze . jeszcze raz dziekuje i jak tylko zmniejsze fotki wrzuce cos. teraz niestety czas uciekac bo do pracy musze isc.
  • 0
jurek

#40 hondownik

hondownik
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Swindon/Cieszyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:47, 17.10.2013

Rafmax wracając do twojego zapytania ze strony poprzedniej dot. dodatkowego wygłuszania, to powiem, że wygłuszone mam tylko drzwi przednie. Jeżeli chciałbyś w dużym stopniu zredukować hałas w środku (przypuszczam, że konieczne by było wygłuszenie ściany grodziowej, podsufitki, bagażnika, co raczej wydaje się bezsensowne). Mi poziom hałasu jak najbardziej odpowiada nawet bez wygłuszenia było elegancko, w porównaniu do poprzedniego modelu. A wygłuszenie robiłem wyłącznie dla głośników :-)

W każdym bądź razie na wymianie głośników z przodu nie po przestane, chciałbym zamontować również do tyłu głośniki + wstawić za oparcie siedzenia subwoofer aktywny Focal Ibus 2.1 (ok. 200 funtów) gdzie podpiął bym jeszcze pod niego te dwa głośniki na półce. Pomimo małego wzmacniacza mi by wystarczyło. Są zwolennicy jak i przeciwnicy, ja idę najprostszą drogą. Pomimo świadomości mniejszego basu, w porównaniu z tradycyjnymi skrzyniami basowymi, czas pokaże.
  • 0

www.gregphotography.co.uk


#41 Osin

Osin
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:śląskie
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:46, 22.10.2013

Osin - pytam z czystej ciekawości ile obecnie chce Honda za taki sam głośnik ?


380zł wersja poprawiona
  • 0

#42 anthill

anthill
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:10, 08.03.2014

Przylaczam sie do tematu i przy okazji witam bo to moj pierwszy post tutaj :)
 
Chcialbym wymienic wszystkie glosniki, a wlasciwie produkty glosnikopodobne ktore Honda zamontowala :) (mialem wczesniej 7gen z 2003 i grala pieknie) ta obecna mimo premium sound gra raczej jak radio-budzik :)
 
Pierwsze dwie sztuki juz wymienione na DEGO w CA niestety wciaz dzwiek nie jest zadowalajacy nawet nie zbliza sie do tego z 7gen (jako ciekawostka sluchalem 7gen z 2005 i tez nie graly ladnie, moze honda postarala sie tylko w pierwszych sztukach) reszte bym chcial sam zrobic bo widze ze Wam to ladnie poszlo, Instrukcje demontazu boczkow drzwi znalazlem ale mam pytanie jak zdemontowac boczek subwoofera z bagaznika ? probowalem podwadzac sama obudowe glosnika ale nie schodzi cy trzeba zdemontowac caluski boczek ? jesli tak to czy ktos pomoze jak ?

 

 

281838accord_sub_tn.jpg


Użytkownik anthill edytował ten post 16:12, 08.03.2014

  • 0

#43 mike_dh

mike_dh
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:śląsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:58, 19.03.2014

Hondownik czy nie zauważyłeś że Focal’e grają ciszej lub nie masz jakiś problemów z regulacją głośności? Z twoich postów wnioskuje że masz Hankę bez PSS?
Moje pytanie związane jest z tym że zamontowane przez Ciebie IS 165 są głośnikami 4 Ohm’owymi natomiast według różnych źródeł w oryginale są 2 Ohm’owe. W wielkim uproszczeniu skutkuje to tym że po takiej zmianie spada moc wzmacniacza (choć można to w pewien sposób nadrobić głośnikami o wysokiej skuteczności-a Focale takie właśnie są)


Charczące głośniki można uratować –przynajmniej mi się udało i na naprawę nie wydałem nic (postaram się krótko opisać co i jak).

Na początek napiszę że Car Audio to jedno z moich Hobby (lubię dobre granie wszędzie gdzie jestem). Mam Hankę z Premium Sound System i od niedawna zaczął charczeć mi głośnik w drzwiach u kierowcy. Z wywiadu w ASO wiem że wymieniali ich dużo i nowy „szmelc” w wersji poprawionej kosztuje 390 zł jako że po gwarancji.

Przeszukałem Nasze Forum – tu wielkie piwo dla Hangie za fajny link do forum Acury- dużo ciekawych Info.

Przygotowując auto do roboty umyłem na myjni ciśnieniowej (istotna sprawa). Po rozebraniu drzwi okazało się że głośniki nie mają lekko- głośni był w kropelka wody po umyciu auta!

Przeczytałem o różnych, domniemanych powodach charczenia głośników ale według mojej opinii są dwa:

1) Słaby klej łączący górne zawieszenie głośnika z koszem przez co odkleja się ono od kosza i lekko zjeżdża w dół. Swój udział ma tu wysoka temperatura w lecie i nagrzane auto. Zawieszenie odkleja się od kosza- u mnie w tym samym miejscu co na foto u Hangie w tym temacie http://www.accordklu...ord-2008/page-2. To można poprawić i mi się udało!

2) Możliwa korozja w szczelinie cewki pod wpływem wody i bardzo złych warunków pracy dla głośnika. Bez odklejenia magnesu nie zobaczymy tego- nie polecam tego robić bo zniszczymy głośnik.

3) Korozja styku głośnika .

Bez względu na powody efekt jest jeden- cewka ociera o ściany szczeliny w magnesie- głośnik charczy.
Jak to samemu sprawdzić i naprawić:
Warto wcześniej kupić Poxipol lub inny dwuskładnikowy klej.
Nie gwarantuje że każdemu się uda –zależy w jakim stanie jest głośnik.

a) Palce wskazujące i kciuki przykładamy do membrany symetrycznie względem kopułki głośnika ( ta kopułka na środku membrany) tak aby móc delikatnie i równomiernie nacisnąć na membranę. Naciskamy kilkukrotnie, powinien być słyszalne lekkie ocieranie świadczące o defekcie głośnika.

b) Patrząc na głośnik od strony membrany (tak jak jest w drzwiach zamontowany) otwór na śrubkę którą przykręcamy wskazuje nam górę.
Celem naprawy jest lekkie przeciągnięcie zawieszenia membrany w kierunku tego otworu (czyli do góry). (Przepraszam nie mam fotek ale jak coś skombinuje to dodam).
Obrazowo: Jeśli patrzymy na głośnik zamontowany w drzwiach słaby klej zawieszenia spowodował że zawieszenie „zjechało” ok 1mm w dół (trudno mi to jaśniej napisać)
Ja lekko przeciągnąłem zawieszenie wkładając palce od dołu membrany i starałem się naciskać na krawędź papierowego pierścienia (tego przyklejonego na zawieszenie).

Sprawdzamy jak w punkcie a) i jeśli przestało ocierać to dociskamy papierowy pierścień (ten co na fotce u Hangie wybrzuszył się). Na końcu mieszamy Poxipol i proponuję przykleić ten papierowy pierścień wraz zawieszeniem do kosza. (Krawędź kosza jest wywinięta-proponuje wypełnić tą przestrzeń klejem).

Ważne: oczyścić styk głośnika przed podpięciem kostki!

U mnie był numer , głośnik sprawdziłem pod normalnym wzmacniaczem audio- grał ładnie, poskładałem wszystko nie gra. Rozebrałem po raz drugi okazało się że styk głośnika skorodował po wyczyszczeniu gra jak nowy.
 


  • 0

#44 rafal1a

rafal1a
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:11, 19.09.2016

Odgrzebie kotleta, jeden głośnik i u mnie zaczął wydawać dziwne dźwięki, chciałem wykręcić głośnik, żeby dobrać coś innego na wymianę. Po demontażu okazało, że rzeczywiście zawieszenie zjechało troszkę na dół i po przeciągnięciu lekko w gore w stronę otworu montażowego oraz sklejeniu na nowo, działa jak nówka. Także jak ktoś nie chce dobierać nowego głośnika może pobawić się w małą regeneracje.


  • 0

#45 mmzz23

mmzz23
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:19, 23.09.2016

W moim Accordzie również głośniki odmówiły posłuszeństwa. Mam do wykorzystania kupon w sklepie w którym są głośniki ALPINE SXE-1750s oraz ALPINE SXE-1725s​. Warto je założyć, czy szkoda kasy i za chwilę musiałbym wymienić znów? A może w ogóle by nie pasowały?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, głośniki, audio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq