Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Gaz a automat?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:06, 14.11.2009

hmm kto szuka problemów??, oszczędności bardzo proszę ale nic na siłe..., dziwne podejście do tematu...

#17 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 00:09, 14.11.2009

kolego nic nie poprawisz. Jak dobrze działa, to nic nie ruszaj! U mnie spalanie wynosi 10,5-11L Teraz uważasz, że pali Ci dużo? Może by dało się zrobić mniejsze spalanie, ale nie z tą instalacją. Powtarzam MOŻE.

Do zobaczenia na trasie.


#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:47, 14.11.2009

Pablo tak teraz uważam, że pali mi dużo... sam poprawiać nic nie zamieram bo się zwyczajnie na tym nie znam, byłem dwukrotnie u gazownika a on pokręcił głową i stwierdził że instalacja działa dobrze... i chyba już tak zostanie

Auto spisuje się ok tyle, że trochę później mi się instalacja zwróci.... (kilka miesięcy) więc i problemu z tego większego nie robię

pozdrawiam

#19 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:11, 14.11.2009

i problemu z tego większego nie robię

Tak trzymaj. Lepsze wrogiem dobrego. Zrób 200-300km na benzynie i policz procentową różnicę. Tak to często jest jak się ma instalację gazową, to nie szkoda przycisnąć, bo jest taniej.

Do zobaczenia na trasie.


#20 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:59, 15.11.2009

Mcs, nie jestem za bardzo wtajemniczony jeżeli chodzi o BRC ale:
Jeżeli nie czuć gazu z okolic silnika lub wydechu to nie masz ustawionej zbyt bogatej mieszanki (czyli OK)- bo to mogło by powodować większe spalanie. Można by pobawić się w zmniejszoną dawkę ale mogłaby by być zbyt uboga co spowodowało by zamulenie auta i zapalająca się kontrolka check a po pewnym czasie awaria silnika :-| Jeżeli gazownicy twierdzą, że jest OK a Ty odczuwasz takie same (lub bardzo zbliżone) osiągi na LPG co na PB to po prostu jest to "taki urok" tej instalacji.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#21 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:27, 15.11.2009

Nie wiem jak Wy jeździcie, ale ja też jeżdżę dynamicznie i nigdy nie miałem spalania powyżej 13l/100, na rozregulowanej instalacji i z kiepskim silnikiem. Na trasie Mińsk Mazowiecki - Gorzów wlkp. (na autostradzie stała prędkość 160km/h czyli tuż przed vtec) miałem średnie zużycie 11,5. Jeżeli cały zbiornik wyjeździłem po mieście to spalanie wychodziło 12,5/100. Teraz po odnowieniu instalacji wychodzi mi 10l/100 a po przejażdżce pierwszy raz na benzynie 9,5l/100. Dlatego albo Twoja Maćku instalacja rzeczywiście jest taka łapczywa albo Ty masz tak ciężką nogę. Na Twoim miejscu wyjeździłbym przynajmniej pół zbiornika na benzynie i sprawdził różnicę ale miom zdaniem zdecydowanie za duże to spalanie.

#22 witt_ek

witt_ek
  • Forumowicz
  • 44 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:36, 16.11.2009

Panowie ja jeżdżę na włoszczyźnie BIGAZ i w mieście zimą auto pali 12,5 LPG, a przy obecnych temp. nie przekracza 11,5 l.
2,2 VTEC Pozdrawia Wszystkich




IPB Skin By Virteq