Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Gaz a automat?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ibor

ibor
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:29, 07.07.2009

Hej,

Pytanko tak jak w temacie bo nie bardzo wiadomo po opisach kto na gazie ma automata.

Mam Acco 2.0i w automacie tiptronic oraz 240 000 przebiegu. Czy ma to jakiś wpływ jakbym zakładał instalację, taką którą tutaj polecacie,
czyli:
Stag 300 plus lub Stag 4
Matrix HD 544
Zavoli N lub EG200

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 10:46, 07.07.2009

Nie ma zupełnie znaczenia. Reduktor polecam Scorpion ST lub GT. Obecnie nie ma już w handlu EG200.

Do zobaczenia na trasie.


#3 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:12, 14.07.2009

A ja mam pytanie... ile wam palą accordziaki z 1,8 silnikiem w automacie??? Bo mi spala 12-13 litrów gazu w cyklu mieszanym i wydaje mi się to trochę za dużo... Instalacja holenderska AG. Resetowałem nawet komputer i ponowna auto adaptacja map paliwa... i to nic nie daje...

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:23, 14.07.2009

Zalezy jaki to jest mieszany u Ciebie.. Mi w manualu po miescie wezmie 15 jak jezdze dynamicznie - do 4.5k obrotow to normalka, zawsze + czasem na VTEC wejde.. i to bez problemu.. jak mam jakas "trase" (pisze w cudzyslowiu bo co to za trasy sa u nas.. i tak co pare km swiatla plus jezdze dosc szybko) to tam do 13 zejde..

Anyway nie martwiloby mnie takie spalanie w automacie raczej chyba, no ale niech sie AT'owcy wypowiedza jeszcze.

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:57, 14.07.2009

Lechuuu, normalne spalanie. Nie masz większych problemów? Powiedzmy, że będzie spalać 1L gazu mniej na 100km. Miesięcznie robisz 1500km, cena gazu 1.90zł. Czyli 15L mniej na miesiąc, co daje 28zł. Warto?

Do zobaczenia na trasie.


#6 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:39, 14.07.2009

pablo.see, Z tego co czytałem to można zejść do około 10 litrów... (tylko nie wiem czy na automacie) ostatnio miałem 14,3 litra, po resecie kompa zeszło do około 12,2-13,4 zależy jak się jeździ... gdyby było 10L/100 (przy spokojnej jeździe) to by było świetnie, 3 litry mniej, tym bardziej że dużo jeżdzę... a tankować co 280 kilometrów... butla gazu starcza mi na 3 dni :shock:

#7 ibor

ibor
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:07, 15.07.2009

pablo.see, Z tego co czytałem to można zejść do około 10 litrów... (tylko nie wiem czy na automacie) ostatnio miałem 14,3 litra, po resecie kompa zeszło do około 12,2-13,4 zależy jak się jeździ... gdyby było 10L/100 (przy spokojnej jeździe) to by było świetnie, 3 litry mniej, tym bardziej że dużo jeżdzę... a tankować co 280 kilometrów... butla gazu starcza mi na 3 dni :shock:


Hej,

To co prawda nie temat o spalaniu - ale ja się o gaz pytałem w AT.
Więc - ja mam na Pb - w mieście Lublin 13 l/100 - (może 2 razy po obrotach chwilowe). Trasa 8,5 l/100 do 120 km/h. Tryb mieszany to dokładnie (1/3 - trasa, 2/3 Lublin - łącznie 10 tys km)) w ciągu 8 miesięcy użytkowania auta 11,5 l/100. Teraz będę zakładał gaz i liczę się ze wzrostem spalania w mieście o ok. 3 litrów To co piszesz o tym, iż czytałeś o zejściu do 10 litrów - rozumiem gazu w cyklu mieszanym - to dla mnie jakieś mega nieporozumienie - dużo na ten temat jest w temacie "ile palą wasze acc..." - (ja tam już raczej nie zaglądam - nie będę się stresował, że mam albo auto - silnik - zepsute, albo jeżdzę jak wariat - mając obroty na czerwonym polu).

Pozdry

#8 wujek2381

wujek2381
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:04, 15.07.2009

Witam mam pytanie do Ibora jesteś z Lublina wiec napisz gdzie masz zamiar zakładać instalacje bo też sie nad tym zastanawiam są tacy co twierdzą ze w Lublinie nie ma dobrego gazownika.

#9 ibor

ibor
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:30, 15.07.2009

Witam mam pytanie do Ibora jesteś z Lublina wiec napisz gdzie masz zamiar zakładać instalacje bo też sie nad tym zastanawiam są tacy co twierdzą ze w Lublinie nie ma dobrego gazownika.


Hej,

Być może jest ale ja nie potrafię go zlokalizować przez żadnych znajomych, kolegów, itp, itd. Nie mogę znależć kogoś kto założy polecaną przez "forum" instalkę (a taką tylko chcę) - nie stwierdziwszy, że to nie to i wymyśla swoje. itd. Żaden większy zakład tego nie chce robić, a z mniejszymi - to sam się możesz szybko zorientować, że to może być wtopa. Ja prawie się zdecydowałem na wyjazd do Warszawy w tym celu. Ale jak się coś zmieni - to dam znać.
Jeszcze kolega z forum "gogotom"miał zakładać w okolicy - to da znać co i jak.

#10 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:38, 15.07.2009

Poczekajcie panowie, robię rozeznanie w sprawie Lublina. Jak będę wiedział coś to dam znać.

Do zobaczenia na trasie.


#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:34, 15.07.2009

A może SIWY ma w Lublinie jakiegoś znajomego gazownika z którym normalnie można pogadać :?:

#12 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 14:47, 15.07.2009

Pytałem jedną osobę. Niestety zakładu nie ma, tylko poprawia czasem po partaczach. Napisał nawet, że pomagał komuś z naszego forum. Poza tym potwierdził, że w Lublinie dobrego fachowca brak. :-(

Do zobaczenia na trasie.


#13 wujek2381

wujek2381
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:15, 15.07.2009

Witam czytalem gdzieś ze dobry zakład jest na lotniczej w lublinie ale tylko czytalem wchodzilem na ich strone i wybór i doświadczenie mają chyba spore. Ale są to tylko moje domysły .A odnośnie instalacji to różne są opinie ja sporo na ten temat czytalem na forum hondy lpg forum i tytaj tez i tu twierdzą ze stag plus matrix bedzie ok wcale nie mowie ze nie ale inni znowu pisza ze profesjonalnie jeśli ktoś dużo jeżdzi to tylko landi renzo omegas podłacza sie ja pod komputer sterujacy wtryskiem benzyny fakt jest podobno troche głośna albo prins II są droższe od staga o 1000 zl ale czy warto oszczedzać na instalacji i co wy teraz na to panowie napiszecie

[ Dodano: 2009-07-15, 19:19 ]
przepraszam ale ta wypowiedz troszke jest nie w tym temacie

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:54, 13.11.2009

Witam

posiadam accorda 1,8 w automacie i ze spalaniem to bywa różnie

miasto 13,5-16
trasa 10,5-13

jesli chodzi o poruszanie sie po miescie to jeżdże na D3 bo na D$ skrzynia wrzuca np 4 przy 50-60 km/h a na niskich obrotach bierze wiecej gazu

w trasie przy predkości ok 110 ok 10,5 litra ale można umrzeć z nudów zatem moim zdaniem warto dopłacić do interesu i mieć przyjemność z jazdy

przy prędkościach 180-190 km/h spalanie ok 14-15 litrów gazu

dla mnie spalanie poniżej 10l na 100 km/h nierealne

nadmienie jeszcze, że mam instalację BRC z którą nie mam żadnych problemów ( no może oprócz spalania ;-) )

jak macie jakieś pomysły żeby Hania spalała mniej to dajcie znac :-)

pozdrawiam

Maciek

#15 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 00:01, 14.11.2009

jak macie jakieś pomysły żeby Hania spalała mniej to dajcie znac

Szukasz problemów? Źle Ci? Jak dobrze działa, to się ciesz oszczędnością.

Do zobaczenia na trasie.





IPB Skin By Virteq