Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Fotelik dla dziecka 15-36 kg (II-III gr.) - jaki polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16 zkruk

zkruk
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:26, 01.09.2013

to nie problem fotelika - tylko kształtu kanapy w Hondzie i miejsca mocowań

mocowania są 4 i są tak rozmieszczone by fotelik można było umieścić w 3 pozycjach
tylko w środkowej pozycji fotelik jest prosto
w bocznych pozycjach jest lekko przekrzywiony, gdyż zachodzi na podwyższenie na środku kanapy

mam siedzenia skórzane - nie wiem czy jest tak wszędzie
  • 0

#17 ocadog

ocadog
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:i-CTDI
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Executive
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:11, 03.09.2013

To co piszesz (odnośnie Recaro) ma sens ale aż ciężko w to uwierzyć. Fotelik szeroki stąd pewnie taki efekt. Nie wiem czy świadomość jedynego możliwego mocowania na środku ostatecznie nie zdyskwalifikuje dla mnie tego modelu. Tak czy inaczej dzięki za detale, a sam ruszam na zakupy.
  • 0

#18 grygas10

grygas10
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Sopot
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:00, 19.09.2013

ja kupiłem Recaro jestem zadowolony
  • 0

#19 dolgoruki

dolgoruki
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:40, 23.10.2013

Mam ten sam problem. Sedan 2007 bez skór. Niestety przymierzając w sklepie tego nie zauwazylem. Kupilem concord transformer t. Dopiero jak dojechałem do domu zauwazylem, ze syn siedzi przekrzywiony. Przed chwila kombinowałem co zrobić. Wnioski mam identyczne jak "zkruk". Nie jestem specjalista ale rozmieszczenie uchwytow fix jest debilne bo wyprofilowanie kanapy przekrzywia fotelik. Myslalem żeby cos podlozyc ale nie chce robi prowizorki. Czy ktoś z was poradzil sobie z tym problemem. Jako foteli 9-18 mam romera i nie ma tego problemu. Chyba ma szerszy spod, który lapie się na podwyższenia kanapy z dwóch stron. Jest tez cięższy i może dzięki temu lepiej "siedzi".
Sorki za braki w polskich znakach ale mam problem, którego nie jestem w stanie rozwiazac
  • 0

#20 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 21:29, 23.10.2013

Myslalem żeby cos podlozyc ale nie chce robi prowizorki.

To chyba jednak jedyne rozsądne wyjście (np. jakiś koc), poza tym w ten sposób zabezpieczysz kanapę w miejscu zamocowania fotelika, bo ten 'nie ruszany' przez długi okres może zostawić ślady na kanapie...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#21 feniks

feniks
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Leszczyny
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:zbyt mało
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:opływowe CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:06, 24.10.2013

Ja w swoim acco używam fotelika STM Starlight 9-36kg. Taki sam jak Recaro ale trochę tańszy i materiały trochę inne. Ogólnie STM produkuje je dla Recaro. Ogólnie bardzo polecam bo już kilka razy prany i naprawdę super. Niestety nie posiada ISOFIX ponieważ cały czas przepinam go również do auta bez iso więc jest mi to zbędne. W testach wypadał całkiem dobrze i najważniejsze że ochrona jest w nim całkiem dobra. Za pół roku szykuje mi się zakup drugiego fotelika i też kupię taki sam tylko kolor jakiś inny :). Oglądałem przed zakupem różne foteliki i np. Macsi cosi ma materiały po prostu tragiczne, dziecko poci się w takim foteliku dość znacznie. Oglądałem również super bezpieczne Cybex ale nie wyobrażam sobie abym zapiął dziecko do tego czegoś i 12 godzin jechał nad polskie morze a dwa razy do roku tak jeżdżę. Zapewne są one bezpieczne ale możliwość ruchów dziecka to jakaś porażka.
  • 0

#22 Sałi

Sałi
  • Forumowicz
  • 10 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:31, 24.10.2013

to nie problem fotelika - tylko kształtu kanapy w Hondzie i miejsca mocowań

mocowania są 4 i są tak rozmieszczone by fotelik można było umieścić w 3 pozycjach
tylko w środkowej pozycji fotelik jest prosto
w bocznych pozycjach jest lekko przekrzywiony, gdyż zachodzi na podwyższenie na środku kanapy

mam siedzenia skórzane - nie wiem czy jest tak wszędzie


Ja u siebie mam zamontowaną bazę FamilyFix (Isofix) jeszcze z fotelikiem I kat. Potwierdzam, że zamontowana prawidłowo baza jest lekko przekrzywiona, co jest winą profilu tylnej kanapy (u mnie welur). I wydaje mi się, że ten typ tak ma :-)
Natomiast nie jestem przekonany czy montaż fotelika/bazy do zaczepów isofix na środku tylnej kanapy jest prawidłowy.
Wg Maxi-Cosi moja baza powinna być zamontowana na skrajnych miejscach:
http://www.maxi-cosi...91FC685E77.ashx
  • 0

#23 boober1

boober1
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:42, 19.10.2017

Cześć,
Odkopię temat.
Czy ktoś z Was w accordzie tourer z 2003 roku z półskórą (Type s) używa fotelika Romer Britax kidfix II XP, lub Recaro Milano seatfix?
Czy występuje problem po podpięciu isofixów z nierównym ustawieniem fotelika?
  • 0

#24 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 08:02, 20.10.2017

tez sie mocno zastanawiam nad Recaro Milano seatfix na zime, z racji ze corka juz mi wyrasta z Recaro young sport, na zime chcialem zmienic na cos obszerniejszego zeby nie siedziala scisnieta w kurtce, bylbym wdzieczny jesli ktos uzywa bylbym wdzieczny za wszelkie info na jego temat


  • 0

#25 boober1

boober1
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:11, 04.11.2017

Cześć,
Odkopię temat.
Czy ktoś z Was w accordzie tourer z 2003 roku z półskórą (Type s) używa fotelika Romer Britax kidfix II XP, lub Recaro Milano seatfix?
Czy występuje problem po podpięciu isofixów z nierównym ustawieniem fotelika?

 

Jestem już po zakupie fotelika 15-36 z isofixem, napiszę parę słów, może komuś się przyda.

 

Przymierzałem foteliki Romer Kidfix II oraz Recaro Monza Seatfix II do naszego accorda VII tourer z 2004 roku w wersji type s z półskórami (przymierzałem z tyłu za fotelem pasażera). Oba foteliki po podpięciu do mocowań isofix dobrze się układają na kanapie - dobrze przylegają w miejscu stykania się oparcia z siedziskiem kanapy i na moje oko stoją równo (nie są przekrzywione w pionie).

Zdecydowałem się na Recaro, ponieważ wydaję mi się, że dla mojej córy jest wygodniejszy, a po drugie w Romerach jest bardzo krótki podłokietnik pod którym przebiegają pasy w kierunku zapięcia pasa, dziecko jednym ruchem może pas górny wyjąć i wtedy całkiem inaczej się układa na ciele.

Bałem się o mocowania isofix, jak się okazało, z tym problemu nie ma. Ale jak to wy życiu bywa, całkiem malinowo być nie może. Isofixy są przesunięte do środka samochodu co powoduje, że uchwyt pasa chowa się pod fotelikiem w taki sposób, że zapięcie pasem dziecka to niezły wyczyn.

Są niby przedłużki mocowań na allegro, ale wolę się powyginać przy zapinaniu niż zaufać czemuś takiemu.


  • 0

#26 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:28, 04.11.2017

czyli nie ma mowy zeby 5latek samodzielnie sie zapiał i odpiał, trzeba wysiadac?


  • 0

#27 boober1

boober1
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:22, 04.11.2017

Z zapięciem, moim zdaniem, nie ma szans.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq