Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Fotelik dla dziecka 15-36 kg (II-III gr.) - jaki polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ocadog

ocadog
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:i-CTDI
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Executive
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:11, 26.08.2013

Witam
Stoję właśnie przed dylematem kupna fotelika jak w temacie. Zdecydowałem, że ma to być wersja wykorzystująca isofix. Mnóstwo teorii w głowie (wszelakie testy, rankingi, fora etc.) zatem czas na zakup. Wybrałem się do sklepów (oferujących możliwość przymiarki przez przeszkoloną do tego osobę) i.... zaskoczenie. Okazuje się, że wyprofilowanie foteli w moim aucie (Accord sedan 2007 EX 2.2 i-CTDi) nie pozwala zamontować każdego z fotelików w sposób bezpieczny. Podam przykład by wyjaśnić problem. Fotelik Romer/Britax Kidfix XP SICT - najnowszy model znanej serii Kidfix. Po zaczepieniu isofix-ów tworzy się pusta przestrzeń w taki sposób iż jest on lekko podniesiony/oparty na isofix-ach. Zatem istnieje obawa, że mogą być one po prostu złamane/wyrwane gdy dziecko podskoczy na foteliku. Dziwne. Dodam, że montowała to osoba doświadczona (przeszkolona). Następnym do przymiarki ma być Recaro Monza Nova Seatfix. Nie mierzyłem jeszcze ale czytając komentarze wśród właścicieli podobnych modeli i tu mogę napotkać problemy. Czy to tylko mój przypadek? Nie wierzę, że wpływ na to ma skórzane obicie foteli.
Podsumowując proszę przekażcie własne doświadczenia w tym temacie, sugestie fotelików tak bym mógł spokojnie myśleć o bezpieczeństwie dziecka gdy będę podróżował autem (a taki sposób turystyki jest mi bardzo bliski).
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
  • 0

#2 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:21, 26.08.2013

fakt ze ja mam gr I ale mam britax, i oprocz iso maja one jeszcze dodtakowe trzecie mocowanie z tylu u gory fotelika ktore sie mocuje z tyly kanapy, nie wiem czy w sedanie tez to jest,a ale raczej powinno byc ;-)
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#3 ocadog

ocadog
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:i-CTDI
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Executive
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:41, 26.08.2013

Zgadzam się z tym co piszesz o tyle, że...właśnie takie mam rozwiązanie w moim obecnym foteliku gr I (Jane Exo) i to się sprawdza. Zaskoczony jestem zatem, że jest jakiś problem w grupie wyższej. Musisz mi zaufać...jest.
  • 0

#4 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 26.08.2013

maxi cosi moja córka nie chce z niego wysiadać :mrgreen: może dlatego że jest różowy :r na innym nie chciała nawet usiąść :r

ja mam air protect bez iso fix dlatego że ciągle go przepinam między 3 samochodami i nie chce mi się gimnastykować z isofixem gdybym miał ponownie wybierać to chyba bym kupił z iso fix

od początku mam foteliki maxi cosi i polecam :ok
  • 0
F1

#5 ocadog

ocadog
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:i-CTDI
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Executive
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:28, 27.08.2013

Tak...Maxi Cosi Rodifix (to nazwa wersji z isofix-ami Twojego modelu) jest również na mojej liście. Czy jednak nie będzie wspomnianego problemu z poprawnym zamocowaniem?
  • 0

#6 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:15, 27.08.2013

w tej chwili uzytkuje kiddy energy pro, i syn jest mega zodowolony, niedlugo rowniez bede zmienial fotelik i bedzie to rowniez kiddy, ale widzac ostatnie testy grubo sie zastanawiam bo podczas dachowania jest troszke zonk, ale jesli chodzi o czolowe zderzenia i boczne to jak narazie nie ma mocnych na kiddy
  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#7 tommi321

tommi321
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:K20
  • Wersja:CL7
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:11, 28.08.2013

dlugo szukalem i wybralem Cybex Pallas II isofix nie jes moze najmniejszy ale chyba nie o to chodzi.


filmik

testy ADAC
ADAC 2012
  • 0

#8 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:46, 28.08.2013

dzialanie identyczne jak w kiddy, zakladka zamiast pasow jest mega, bo dziecko nie jest w zaden sposob przyciskane uciskane do fotelika, no i co najwazniejsze w razie wypadku dziecko nie jest tak narazone w jak wlsanie w fotelikach z pasami, mowimy tu odpowiednim przedziale wiekowym
  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#9 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:49, 28.08.2013

dlugo szukalem i wybralem Cybex Pallas II isofix nie jes moze najmniejszy ale chyba nie o to chodzi.


filmik

testy ADAC
ADAC 2012


Ja ten fotelik odrzuciłem w przedbiegach ze względu na obrzydliwą poliestrową tapicerkę. tapicerka to wielki minus tych fotelików czysty plastik
  • 0
F1

#10 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 18:41, 28.08.2013

Hej :-)
Jak wyżej napisał Lorf najnowsze badania dot. dachowania auta rzucają zupełnie nowe światło na ocenę tych fotelików... przy wszystkich innych sytuacjach drogowych są one poza konkurencją, natomiast jeśli samochód dachuje, to wtedy... :shock:
Niestety nie ma fotelików idealnych, które by w 100% zabezpieczały, także jeźdźmy z głową... :ok

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#11 kristof

kristof
  • Forumowicz
  • 246 postów
  • Skąd:Kln
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:limuzyna
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:41, 29.08.2013

Kolego jeśli jesteś zainteresowany fotelikiem to zajrzyj na http://tablica.pl/of...html#947d4ab6d8 dzisiaj wystawiłem na sprzedaż
  • 0

VTEC PIJE VTEC ŻYJE


#12 zkruk

zkruk
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:37, 29.08.2013

mamy Recaro Monza Nova - ma głośniki wbudowane, więc można podłączyć telefon/tablet ;)

BTW - czy Wy też uważacie, że mocowania isofix w accordzie wymyślił jakiś debil?
fotelik można właściwie zamontować tylko na środku
na bokach jest przekrzywiony :/
  • 0

#13 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:45, 29.08.2013

BTW - czy Wy też uważacie, że mocowania isofix w accordzie wymyślił jakiś debil?
fotelik można właściwie zamontować tylko na środku
na bokach jest przekrzywiony :/

hmm, u mnie jest :ok, zamocowany po lewej stronie, ale po prawej tez byl :ok
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#14 juzer78

juzer78
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:lubuskie
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ls
  • KM:138
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:09, 30.08.2013

a ja kupiłem fotelik firmy romer, co prawda bez iso, ale takie tez maja w ofercie, dla mnie ważna była ilość gwiazdek w testach adac ten zawsze był w czołówce
  • 0

#15 ocadog

ocadog
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:i-CTDI
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Executive
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:24, 30.08.2013

Do posiadaczy Recaro Monza Nova którzy się odezwali (ku mojej uciesze) pytanko. Czy możecie w 100% potwierdzić, że nie ma problemu z podpięciem pod isofix w Hondzie? "Na bokach przekrzywiony"? Pytam, bo ten fotelik stoi jako drugi na mojej liście do zakupu. W sklepach niedaleko mnie nie ma i chcę mieć pewność że zakupiony w sieci będzie "przetestowany" względem mocowania w Hondzie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq