Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zamiennik tylnego górnego wahacza OE 52390-S1A-E01


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 airslask

airslask
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Katowice
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:32, 03.08.2013

Miałem do wymiany tylne górne wahacze w swoim VI gen. Okazało się, że jedyny taki wahacz aktualnie dostępny to zamiennik Oyodo (podobno to jakiś brand marketingowy Inter-Carsu), więc byłem zmuszony zamówić. Na początek otrzymałem wahacze regulowane, ale okazało się, że są o ok. 3 cm za długie.
Dołączona grafika

Następne, które zamawiałem to również Oyodo - już nieregulowane, ale sprzedawca zapewniał, że pasują na pewno. Dupa, znowu otrzymałem za długie. Później grzebiąc na forum dowiedziałem się, że są błędy w katalogach i żaden z tych zamienników dostępnych w necie nie podejdzie. Dalej czytając wypowiedzi użytkowników z forum doszedłem do pewnych wniosków.

Teoretycznie osoba, która ma do wymiany te wahacze ma kilka możliwości:
1) Zakupić produkt z ASO (koszt ok. 600 zł/szt.) - ja ta opcję od razu odrzuciłem, choć były osoby na forum, które je kupowały
2) Regenerować - ktoś na forum tak radził. Dzwoniłem do 2 warsztatów zajmujących się tym i nie podjęli się tego (niewymienny sworzeń)
3) Zakupić używkę w dobrym stanie - moim zdaniem opcja ostateczna
4) Poza hurtowniami z częściami jeden sklep w Interecie handluje tymi wahaczami (i o dziwo, o dobrych wymiarach), tutaj link: http://www.autoczesc...01&ar=90662#art
Widziałem, że kilka osób z forum je kupiło i potwierdziło, że są ok. Cena 260 zł za taki prosty wahacz mnie dalej odstraszała.
5) Gość z haparts.pl chwalił się na forum, że za 200 zł/szt. jest w stanie ściągnąć zamiennik porządnej firmy.

I właśnie ostatnia z opcji mnie natchnęła, gdyż Pan z haparts wygadał się, że jest to wahacz marki FEBEST (jakościowo lepiej jak TRW, ale gorzej niż 555). Nie dawało mi to spokoju. Zdobyłem index tej części z katalogów FEBEST:
0325-ACCF3

Znając ten index, zacząłem poszukiwania najtańszej opcji. Okazało się, że w Polsce bardzo mało sklepów handluję częściami tej marki. Było ich kilka. Jedna hurtownia, która zażądała 200 zł od sztuki jak Pan z haparts.pl, polski sklep z częściami od aut amerykańskich, gdzie chcieli 180 zł/szt., ale nie byli w stanie stwierdzić kiedy będą mieli te wahacze. I ostatni sklep to chłopak, który handluje częściami do Subaru. Zadzwoniłem i od razu dostałem informację, że wahacze mogą być do tygodnia i w cenie uwaga - 150 zł sztuka!! Przy cenach ASO i pozostałych sklepów to - przynajmniej jak dla mnie bardzo dobra cena. Pogadaliśmy jeszcze chwile o tej marce - podobno FEBEST jest bardzo popularny wśród użytkowników Subaru, gdyż bardzo dobrze ogarnia sprawę zamienników do ich aut. Przede wszystkim stosunek cena/jakość - taką informację dostałem od sprzedawcy ze sklepu Subaru. Postanowiłem zamówić i po niecałym tygodniu oczekiwania otrzymałem takie oto wahacze:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Foto udowadnia, że wymiary wahacza są prawidłowe. Na pierwszy rzut oka wahacze wyglądają na porządnie zrobione. Nawet taki drobiazg jak pudełko - dobrze wykonane ze sztywnej tektury.

Powiedziałem chłopakowi ze sklepu Subaru, że jak założę wahacze i wszystko będzie ok to dam informację na forum. Nie robię nikomu reklamy, nawet nic z tego nie mam. Po prostu uważam, że jesteśmy robieni w balona przez ASO i sklepu typu autosowa czy haparts gdzie wiedzą doskonale, że te wahacze są praktycznie niedostępne, więc żądają za zbyt wielkich sum zarabiając na nas jak na baranach.

Założyłem wczoraj te wahacze. Pasują idealnie, więc m. in. dla dobra portfela użytkowników HAKP i w ramach wdzięczności dla sprzedawcy podaję informację, gdzie można kupić te wahacze w cenie 150 zł/szt.:

Subarak - sklep Subaru
+48 785 840 111
sklep@subarak.com.pl
http://www.subarak.com.pl/

Jeszcze informację dotyczące wahacza:

Wahacz / Drążek reakcyjny tył HONDA ACCORD
OE: 52390-S1A-E01
FEBEST: 0325-ACCF3

I na koniec, dowód, że siedzi w aucie:
Dołączona grafika
  • 0

#2 deluxe

deluxe
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:39, 30.08.2013

...oyodo to nie brand inter cars'u - średnia półka, coś może troche słabszego niż ctr :) ...
  • 0
...Honda - connecting people...

#3 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:17, 30.08.2013

Dzieki za info, jakie miales objawy? Czy na przegladzie Ci wykryli? u mnie cos tez narazie delikatnie podpukuje na poprzecznych nierownosciach...
Pzdr
  • 0

#4 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 18:01, 30.08.2013

bardzo dobre śledztwo :ok i świetna informacja. Po weekendzie też zadzwonię do polecanego gościa i będę zamawiał :ok
  • 0

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:50, 31.08.2013

Dobrze by było podpiąć temat.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#6 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 20:15, 31.08.2013

done
  • 0

#7 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 10:19, 01.09.2013

Całe zamieszanie z wahaczami wynika z tego, że w dystrybucji w Polsce są praktycznie wyłącznie zamienniki numeru 52390-S84-A01 czyli Coupe CG a dla hurtowni 6.gen to 6.gen :k

Zresztą takich kwiatków w hurtowniach jest całe mnóstwo i sklepy, które sprzedają części do wszystkich marek nie mogą znać niuansów wszystkich modeli 8-)
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#8 HondaFUN

HondaFUN
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:okolice Kołobrzegu
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:51, 22.11.2013

super kolega to przedstawił

puka mi z tyłu i wymieniam amory i górne mocowania + sprężyny - wszystko kayaba

ciekawe jak tam reakcyjne...
  • 0
Niektóre pytania rodzą się dopiero po odpowiedziach
Stanisław Jerzy Lec

#9 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1722 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 18:48, 22.11.2013

Mam pytanko czy to jest ten sam co na zdjęciu poniżej (zaznaczony prostokątem)? Bo nie mogę sobie jakoś rozkminić tego patrząc na zdjęcie powyżej :-/

Dołączona grafika
  • 0

#10 quality06

quality06
  • Forumowicz
  • 683 postów
  • Skąd:Przemków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:12, 22.11.2013

tak ten prostokątem przeciez widac ze on na sworzniu jest :>
  • 0

Było CG8 

Było CH1 Type R :oki :D 

Jest .... :slimak: CG8 + LPG :glupek:


#11 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 20:19, 22.11.2013

ja też szukałem ale nie byłem aż tak dociekliwy, teraz powiedzcie mi czy wiecie coś o zamiennikach do zaznaczonego wahacza kółkiem ?
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#12 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2933 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 22:32, 22.11.2013

tzn co mamy wiedzieć konkretnie? przecież masz w 1 poście, napisz do kolegi co zakładał.
  • 0

#13 bartekawo

bartekawo
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:20, 03.03.2014

Witam. Tak się składa że mam również do wymiany te górne wahacze x2. Zanim przeczytałem ten temat szukałem tych wahaczy i w ASO mi gość powiedział 370zł za szt. Febest tak jak kolega wcześniej pisał kosztuje 150 zł a oyodo w sklepie w krakowie 165zł. Jakoś cena oryginału mimi że korzystna to mnie nie przekonuje bo za jeden ASO mam dwa. Tylko pozostaje kwestia jakości. Co byście wybrali?


  • 0

#14 Pyra

Pyra
  • Forumowicz
  • 1022 postów
  • Skąd:Rzeszów / USA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8 / sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:12, 03.03.2014

jak objawia się zużycie takiego wahacza podczas jazdy ?


  • 0

#15 quality06

quality06
  • Forumowicz
  • 683 postów
  • Skąd:Przemków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:23, 03.03.2014

stuki, puki. :tuptup:


Użytkownik quality06 edytował ten post 21:24, 03.03.2014

  • 0

Było CG8 

Było CH1 Type R :oki :D 

Jest .... :slimak: CG8 + LPG :glupek:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq