Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

łożysko,a luz na półosi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ceze

ceze
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Toruń
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:20, 21.07.2013

Witam.

Mam problem z łożyskiem. Miesiąc temu wymieniłem łożysko prawego przedniego koła ponieważ wyło niemiłosiernie. Minął miesiąc i problem wrócił. Łożysko chyba średniej półki bo Kanaco z Intercarsu. Obecnie znowu wyje, intensywniej przy obciążeniu prawego koła (skręt w lewo), więc wnioskuję że to jest to samo łożysko.

Od jakiegoś czasu (kilka miesięcy temu) pojawiły się też wibracje przy przyspieszaniu (głównie wyczuwalne na II biegu) w zakresie około 2-3 tys. obrotów. Wibracje czuć głównie na pedale gazu, ale ostatnio zaczęły się coraz bardziej intensywnie przenosić na budę. Miałem dwa lata temu identyczne objawy i stwierdzono luzy na półosi prawej. Kupiłem wówczas używaną półoś prawą i wymieniłem. Objawy ustały na półtora roku.

No i pytanie zasadnicze. Czy luzy na półosi mają wpływ na żywotność łożyska czy też kupiłem trefne łożysko?

Honda Accord 2000 r. 2.0
Dzięki
Pozdrawiam
  • 0
ceze

#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 09:46, 21.07.2013

Żywotność łożyska to jest raczej kwestia z jakim momentem zostało dokręcone. O ile dobrze pamiętam to powinno być 181Nm jeżeli więcej lub bez użycia klucza dynamometrycznego , dokręcone na maksa to możliwe jest że po miesiącu czasu łożysko będzie do ponownej wymiany. Możliwe jest też że przy montażu zostało uszkodzone. Niestety są to delikatne rzeczy nie to co z lat 90' które były nie do zajechania.

Luzy na półosi nie mają wpływu na żywotność łożyska. Owszem od zepsutego przegubu będą się sypać pozostałe podzespoły zawieszenia.

Zła geometria i ustawienie nie odpowiedniej wartości kątów też może się przyczynić do szybszego zużycia łożysk.
  • 0

#3 trekker200

trekker200
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:cl 7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:00, 05.08.2013

Cześć, ponoć wymieniałeś w swoim akordeonie skrzynię? Jakie były objawy jej śmierci? bo umnie wystepuje dziwny chałas w czasie jazdy( takie jakby chrobotanie, tępe stukanie, a przy przyspieszaniu takie jakby klikanie zaworów) no i czuć wibracje pod podłogą, oraz to co dokucza wszystkim na forum czyli drganie kierownicy. Ogólnie jestem w szoku że accord sie tak sypie bo ma dopiero 104 tys, jeżdzony delikatnie. Wymieniłem juz łożyska na tyle i jedno z przodu i dalej dupa. Ostatnio na kanale podniosłem go na lewarki i wrzuciłem 5, zdawało mi się że hałas dobiego z okolic dyferencjału. Dlatego piszę do Ciebie zasięgnąc opinii.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq