Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wymiana sworznia wachacza a zbieznosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 davemasijak

davemasijak
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Pabianice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 14.07.2013

Witam, pytanie jak w temacie, czy po wymianie gornego sworznia wachacza trzeba ustawiac zbieznosc?! bo jakos nie moge nic znalezc;/
pozdrawiam
  • 0
Masijak

#2 majkel30

majkel30
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:konin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ils
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:53, 14.07.2013

Po wymianie sworznia zbieznosci sie nie ustawia,ja wymienialem wszystkie i nic sie nie przestawilo
  • 0

#3 davemasijak

davemasijak
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Pabianice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:52, 15.07.2013

W takim razie mam drugie pytanie, jak wyzej wspomnialem wymienilem sworzen wachacza.. po wymianie wszystko ok . tukanie delikatne ustalo, jezdzilem tak po miescie i troche poza nic przez jakis miesiac ale predkoscia do-110 bylo wszystko w porzadku.
2 dni temu wracalem aurostada i tu moje zdziwienie.. auto od 130 w zwyz zaczyna cale drgac, drgania czuc pod pedalem gazu jak i na calej karoseri;/ przestaje drgac w niektorych zakresach predkosciowych ale nawet jak rozpedze do 160 zacyzna drgac, puszczam gaz i dalej drga:(
dopieor jak zejdzie to jakiejs tam predkosci np 150 przestaje na chwile i znowu drga:(
Ponizej 120 problem znika. pomocy;/
  • 0
Masijak

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:58, 15.07.2013

Witam, pytanie jak w temacie, czy po wymianie gornego sworznia wachacza trzeba ustawiac zbieznosc?!


trzeba co najmniej sprawdzić i jeśli będzie źle - wtedy ustawić,
drgania - obejrzyj koła, może jakiś ciężarek odpadł, jedź na wyważenie, zacznij od najtańszych
bo temat może być długi i kosztowny
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#5 davemasijak

davemasijak
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Pabianice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:06, 15.07.2013

Sama zbieznosc wystarczy czy wybrac geometrie?! bo na przegladzie ktory robilem przed wymiana tego wlasnie sworznia diagnosta powiedzial zebym po wymianie ustawil zbieznosc
  • 0
Masijak

#6 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:17, 15.07.2013

geometrii się nie ustawia, odpowiedzi na Twoje pytania już padły na forum, poczytaj, poodwiedzaj strony,
podskoczą liczniki wyświetleń reklam i każdy będzie zadowolony
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#7 nitrous

nitrous
  • Forumowicz
  • 10 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:cl7
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:49, 16.07.2013

Jeśli po sprawdzeniu tego co pisał Kadras drganie nadal nie ustąpi przyjrzyj się też przegubom ich osłonom i ewentualnie obejrzyj półosie. Wiem, że zazwyczaj objawy awarii tych elementów są inne, ale kiedyś co prawda w innym aucie miałem drgania na całej budzie okazało się, że jakaś śrubka z półośki się wykręciła, ciężko mi teraz powiedzieć, która co i jak bo temat z przed ponad 5 lat, ale może naprowadzę.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq