Skocz do zawartości


RODO w HAKP

drżenie podczas odpuszcznia sprzegła


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:51, 11.09.2008

Witka
Mam taka zagwostkę nie zawsze ale dość sukcesywnie coraz częściej podczas odpuszczania sprzegła po wrzuceniu biegu tak na 1/4 wcisniecia sprzegła odczuwalne jest drzenie auta -nie szarpanie ale drzenie --- koniec sprzegła??-koniec łożyska???
Jeden koles mowil mi ze to przegub ale to sie nie trzyma kupy bo na zakretach jest ok
jakies pmysły ???

#2 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:40, 11.09.2008

A jakieś dźwięki przy tym wydaje ?? Pytam bo i ja i Glinuś też mamy podobny problem...
Guest nie zapomnij powiedzieć napotkanym Accordom o www.accordklubpolska.pl...
Murphy's Accord <-Click
LPG: Dołączona grafika

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:44, 11.09.2008

Hm..... Jak bylo wilgotno na dworzu to po wrzuceniu wstecznego oprocz drzenia taki metaliczny dzwiek byl slyszalny ale pomyslalem soboe ze to pasek od wspomagania moze.
Pozatym jak drzy to cala klapa z przodu mi chodzi:)

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:21, 13.09.2008

Mam czesto podobnie i na moje to sprzeglo ale bylbym wdzieczny gdyby ktos to zdiagnozowal i potwierdzil.

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:18, 12.11.2008

panowie, drzenie podczas ruszania to w wiekszosci wypadkow, konczace sie sprzeglo

#6 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:10, 12.11.2008

W 99% drżenie podczas ruszania jest wywołane uszkodzeniem tarczy sprzegłowej a dokładnie spręzyn lub ich mechanizmu.
Przechodziłem przez to.Pomogła wymiana sprzegła kompletnego.

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:34, 13.11.2008

Nie straszę,ale drżenie i szarpanie oprócz oczywiście sprzęgła może być spowodowane pompą sprzęgła i z tego co wiem niektóre były wadliwe.Obecnie mam zamówione i do odbioru sprzęgło firmy Aisin(podobno jedno z lepszych-japońskich).Sprzęgło jak wspominłem to nie najmocniejsza strona Hondek,gdyż jak ustaliłem tarcza jest firmy Valeo lub Luck(w zależności od modelu,rocznika i kraju montażu)a ten producent nie jest za najlepszy i podczas ruszania słychać sprężyny na wytartej tarczy(mówię tylko o sprzęgłach-słaby materiał).Najważniejsze jest to aby kupić cały zestaw sprzęgła,a nie dobierać jak mi co niektórzy proponowali-docisk,tarcza,łożysko-każdy element innej firmy.Ostatnio i firma Aisin rzuciła na rynek swój komplet do VII gen.

#8 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 22:51, 13.11.2008

Glinuś tobie na pewno chodziło o sprzęgło firmy AISIN

Do zobaczenia na trasie.


#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 00:01, 14.11.2008

Tak masz rację już poprawiłem sorry :-P :mrgreen:

#10 mario111-75

mario111-75
  • Forumowicz
  • 24 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:36, 23.11.2008

mi też trzęsło w cg8 miałem luz na wieloklinie przy podporze tam gdzie nachodzi przegub wewnętrzny
nie wiem czy też masz podporę,czy półoś w całości ale sprawdz sobie przeguby wewnętrzne czy nie mają luzów (te przy skrzyni )słyszałem że jak mają luz to lubi trząść zwłaszcza przy ruszaniu :ok
ACCORD .............. i długo,długo NIC!!!




IPB Skin By Virteq