Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

test przelewowy wtrysków 2.2 i-ctdi


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 michalr

michalr
  • Nowy
  • 1 postów
  • SkÄ…d:wroclaw
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:45, 23.06.2013

Witam, mam jedno pytanie odnośnie testu przelewowego, a miamowicie jak go dokładnie zrobic.. Czytałem wiele postów i ogolny zarys już mam gdzie podpiąć wężyk itp, ale teraz napotkalem sie na post gdzie jeden z forumowiczy łopatologicznie tłumaczył ze "przelewa" się każdy wtrysk osobno.. i tu moje zdziwienie czy w accordzie robi sie to inaczej niz w innych autach ?
  • 0

#2 Major 1200

Major 1200
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • SkÄ…d:Iłża/Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:10, 03.07.2013

Powiem tak to ze zrobisz sobie test przelewowy i wyjdzie on niezle nie bedzie oznaczalo wcale ze wtryskiwacze sa dobre najlepiej oddaj je gdzies do firmy która się tym specjalizuje ponieważ wtryskiwacze denso sa troszeczkę niewdzięczne uwiez a samo sprawdzenie nie jest wcale tak wielka inwestycja
  • 0

#3 darek85

darek85
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • SkÄ…d:Mansfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:CR-V
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:suv
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:19, 27.08.2014

Piszę tu żeby nie zaczynać nowego tematu.

Panowie, zauważyÅ‚em jakiÅ› czas temu że moja honda crv 2.2 ictdi gÅ‚oÅ›niej klekocze i nie jest tak caÅ‚y czas. Najlepiej to sÅ‚ychać gdy jadÄ™ staÅ‚Ä… prÄ™dkoÅ›ciÄ…. Wtedy co jakiÅ› czas sÅ‚ychać zaÅ‚Ä…czajÄ…ce siÄ™ gÅ‚oÅ›ne klekotanie(znajomy opisaÅ‚ to klekotanie jakby silnik byÅ‚  na za wysokich obrotach). Na postoju sÅ‚ychać czasami pojedynczy klekot i dochodzi on jakby z pompy. Gdy wcisnÄ™ mocno gaz (podczas jazdy) to wydaje mi siÄ™ że kopci mocniej niż wczeÅ›niej. Na trasie UK- Polska prÄ™dkość max 120km/h spaliÅ‚a mi okoÅ‚o 9 litrów na 100km i wydaje mi siÄ™ że poziom oleju wzrósÅ‚. ZrobiÅ‚em test przelewowy. Z testu wyszÅ‚o że 3 i 4 wtrysk przelewa 2 razy wiÄ™cej paliwa niż 1 i 2 wtrysk. Czy to znaczy że sÄ… do wymiany? SpotkaÅ‚em siÄ™ z wieloma opiniami że test przelewowy nie Å›wiadczy o wtryskach tylko o pompie, która wydaje mi siÄ™ że klekocze.

Czy jest możliwość sprawdzenia pompy i wtrysków kompem?

Dodam że po dodaniu dodatku do paliwa Amsoil i przejechaniu trasy Ostrołęka-Lublin poziom oleju wrócił do poprzedniego poziomu, ale nie wiem czy to miało na to wpływ.

 

EDIT

 

zapomniałem napisać że przy ostrzejszej jeździe klekotanie ustępuje


Użytkownik darek85 edytował ten post 10:27, 28.08.2014

  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 19:23, 28.08.2014

Jakie to są wartości. Bo to że 2razy więcej nie jest wyznacznikiem. Zmierz ile cm 3 w ciągu minuty przelewa.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq