Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Przeciek - mokra podsufitka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Doris

Doris
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:za mało :)
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:V gen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:17, 13.06.2013

Witajcie,

ostatnio podczas opadów zauważyłam, że mam mokrą podsufitkę, a w zakrętach wręcz się leje z sufitu.
Rzecz dzieje się pomiędzy szyberdachem, a przednią szybą, bliżej lampki.
Przy szybie jest sucho, przy samym szyberdachu też, uszczelki wydają się w porządku.
Więc skąd woda?
Czy to możliwe, że wężyki odprowadzające wodę spod szyberdachu się zatkały i tam gdzieś się wylewa?
Ewentualnie gdzie szukać odprowadzaczy przy przedniej szybie, lub takich odprowadzających wodę z dachu?
Ewentualnie czym je przepchać, żeby nie uszkodzić, drucikiem?
Miał ktoś może podobny problem?

ps. tak, używałam szukajki, woda w bagażniku, woda na dywanie, ale wody na suficie chyba nikt nie miał ;-)
  • 0

#2 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 09:32, 13.06.2013

szyber weź butelkę z woda i lej tam gdzie jest przewodzik od szybru i zobacz czy spływa woda pod autem jak tak to masz drożne węzę jeżeli nie , to drutem , i lej tam później ciepłą wodę , jeżeli jest drożne to szyba leje lub mastykami przez dach
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#3 PIOTR 8888

PIOTR 8888
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:pomorskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:39, 25.06.2013

witaam mam podobny problem ale u mnie dzisiaj zobaczyłem że jest mokre z tyłu w rogu podsufitka. podjechałem do goscia od szyb i pozagladał ale nic nie wykrył. lał wode z czajnika ale nie leciało nic..co to może byc?
  • 0

#4 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 14:44, 25.06.2013

no to się nie wysilił , cza lać trochę dłużej z szlaucha a nie z czajnika
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#5 Piękny Maryjan

Piękny Maryjan
  • Forumowicz
  • 101 postów
  • Skąd:NKE/Reszel
  • Silnik:2.0
  • Wersja:iES
  • KM:131
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:40, 25.06.2013

witaam mam podobny problem ale u mnie dzisiaj zobaczyłem że jest mokre z tyłu w rogu podsufitka. podjechałem do goscia od szyb i pozagladał ale nic nie wykrył. lał wode z czajnika ale nie leciało nic..co to może byc?

Ja bym jednak obstawiał, że leci gdzieś przez narożnik szyby. Miałem to samo u siebie. Musiałem zdemontować listwę i cały narożnik szyby zakleiłem silikonem. Rozwiązanie być może prowizoryczne, ale skuteczne.

A jeśli masz szyber, to może tylne odpływy są pozapychane i gdzieś tam sobie woda znajduje ujście.
  • 0

"Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i unikam kłótni." O. Wilde


#6 kuba192

kuba192
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:115
  • Paliwo:PB
  • Rok:1996
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 25.06.2013

Kolego nie chcę straszyć ale jestem po wymianie całego podszybia tylko że z przodu, praktycznie niewidoczne na zewnątrz, okazało się dopiero po wycięciu przedniej szyby.
  • 0

#7 PIOTR 8888

PIOTR 8888
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:pomorskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:25, 27.06.2013

kolego mam szyber dach ale odpływy są tylko z przodu prawda?centralnie mokre jest róg podsufitki z tyłu..chcę własnie zdemontowac tą listwe i uszczelke i zrobić tam silikonem. moze pomoze?
  • 0

#8 tomf74

tomf74
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:uk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:52, 10.05.2014

witam , mam problem z przeciekiem , około 2 tyg temu bardzo się zdziwiłem kiedy okazało się że po stronie pasażera jest lekko wilgotny pas a na samej górze słupka tam gdzie zaczyna się podsufitka jest mała wilgotna plama szer ok 3 cm i dł od uszczelki przednich drzwi do uszczelki tylnych drzwi. Mam relingi a także szyberdach który wykluczam bo otwierałem go już kilkakrotnie po deszczu i sprawdzałem czy znajduje się tam woda ale było suchutko . Czy jest możliwe że woda dostaje się do tego słupka przez reling ? A może przez uszczelkę w drzwiach pasażera bo ona właśnie w górnym narożniku tego słupka troszkę gorzej przylega ? Dodam też że przecieki pojawiają się przy dużym deszczu lub myciu auta na myjni ręcznej . Dziękuję za podpowiedzi .


Użytkownik tomf74 edytował ten post 01:20, 11.05.2014

  • 0

#9 manda

manda
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:TRN/KRK
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:52, 02.12.2015

Odkopię temat. Mam problem z przeciekaniem wody do auta. Podczas deszczu robi mi się mokra podsufitka tam gdzie są te raczki na podsufitce. Zaznaczyłem na zdjęciu gdzie jest mokre.http://imgur.com/CpgAGjn


  • 0

#10 PabloWschowa

PabloWschowa
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Wschowa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Prestige +
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:27, 04.12.2015

http://www.accordklu...łupku-kierowcy/  To samo co u mnie..


  • 0

Aktualnie : Lexus RX 300 * Toyota Auris II * Mazda MX5NB


#11 Filip

Filip
  • Forumowicz
  • 310 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:18, 04.12.2015

Cześć Ja walczyłem rok z pojawianiem się wody na podsufitce jak i na słupku od strony kierowcy. Mianowicie na początku sprawdziłem wszystkie odpływy szyberdachu ale tam nic nie wykazało. Pierwszą przyczyną była źle wklejona przednia 3szyba i narożnik od strony kierwocy przeciekał więc dałem na nowo do wklejenia i po problemie. Za jakiś czas znów powtórka z rozrywki pojawiające się plamy w tych samych miejscach no myślełem, że mnie kur..... weźmie ale nie poddałem się. Do pomocy ruszył mi klubiwicz Prezeskim1 wel Przemek, na początku demontaż podsufitki i lanie wodą uwierz mi ponad 100 litrów wody walne na dach po to aby zlokalizować i udało się. Okazało się, że pod jedną ze spinek na ktorej mocowana jest listwa dachowa materiał tak jakby pękał i tamtędy przeciekała woda. Kupiłem sylikon dekarski wysmarowaliśmy wkolo i wzdłuż i zero przeciekani. Teraz wytlumacze, ktora to spinka. Jest pierwsza spinka na dachu w kształcie hmm motylka w kolorze białym i o a jest nasuwana na cypelek i wlaśnie wkolo tego cypelka przeciekała mi woda i proszę Ciebie jeśli zdecydujesz się komuś zlecić sciąganie listwy daj do fachowca bo inny partacz jedy ie może je wygiać i bedzie wygladało paskudnie tak jak w moim przypadku ale mam już nowe i spodziewaj się, że mogą zostać połamane spinki na podszybku troche słaby materiał :-) a do tanich w ASO nie należa. Dzialaj jak najszybciej bo od srodka moze isc rdza. Powodzenia i wierzę, że się uda.
  • 1

#12 Maciek82

Maciek82
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:Pieszyce
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: -11
Zła

Napisano 10:21, 12.12.2015

podejrzewam ze uszczelka szyberdachu do wymiany
  • 0

#13 Guest_KoRnIS_*

Guest_KoRnIS_*
  • Guests

Napisano 20:03, 17.02.2017

Cześć.

 

Przepraszam z góry za odkop, ale zmagam się od ~miesiąca z tym samym problemem. Zrobiłem kilka zdjęć -> http://imgur.com/a/Mcs61

Jak widać u mnie plama jest dosyć spora i leci od środkowej konsoli aż do bocznego słupka. Miałem kiedyś wymienianą przednią szybę i jest mała szczelina (widać ją na jednym ze zdjęć) - czy może ona być przyczyną przecieku w tym miejscu? Otworzyłem szyberdach i w tym rowku była wilgoć, którą wytarłem ręcznikiem papierowym. Wyczytałem, że przyczyną może być zapchany kanalik, chodzi o ten otwór widoczny na 3 zdjęciu od końca? Uszczelka szyberdachu wygląda w porządku, ale może się mylę (zrobiłem również zdjęcie zamkniętego szyberdachu).

 

Ktoś kto rozbierał podsufitkę lub demontował szybę i wie, jak to wygląda "pod spodem", przeglądając te zdjęcia i miejsce wystąpienia plamy, może wyeliminuje którąś z przyczyn...

 

Pzdr

 

 


  • 0

#14 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 20:46, 17.02.2017

Odchyl podsufitkę a druga osoba niech leje wodą i patrz gdzie podcieka.
  • 0

#15 Filip

Filip
  • Forumowicz
  • 310 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:28, 17.02.2017

Odchyl podsufitkę a druga osoba niech leje wodą i patrz gdzie podcieka.


Dokładnie tak ja Accord034 pisze lej wodą śmiało po uprzednim demontażu podsufitki. Parząc na zdjęcie współczuje U mnie takich ilości nie było. Walcz kolego i zdaj relacje zawsze to kolejna podpowiedź dla innych.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq