Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

tylne tarcze - (4 otwory) do Accord VI gen.


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:14, 23.06.2009

Panowie, jako, że poszukuje tylnych tarcz do swojej Hondy natknąłem się na sprzedwcę, który oferuje mi sprzedaż tarcz na tylną oś EBC Turbogroove (nacinane i nawiercane) 260mm x 10mm o numerze kat. GD1123.

I tu pytanie: czy to możlwe, że takie tarcze będą pasowały na tylną oś ??
W końcu z tyłu mamy u siebie gładkie tarcze.
Na dowód wklejam dwa linki potwierdzające dany towar !!

http://www.tuning.co...emart&Itemid=26
http://www.ebcbrakes...t=127543&page=1

Dodam, iż sprzedawca żąda za komplet tarcz na tylną oś ok. 650 zł !!
Czy to wogóle się opłaca ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:06, 23.06.2009

Pasują jak ta lala :-P
A czy warto to już sam zdecyduj, jak dla mnie nie warto. Cena jest kosmiczna. Dolicz do tego klocki EBC i już ma za komplet na tył 1000zł :shock:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:23, 23.06.2009

Kiziol, pasować to one będą, tylko po co na tył takie tarcze. Turbo Groove to sobie na przód zamów (chociaż z tego co pamiętam pisałeś, że masz Zimmermanny Sport i że je polecasz). Na tył takie drogie tarcze (nawiercane itd.) nie mają poprostu sensu.
Jak już to zamów sobie EBC Standard (zwykłe gładkie) i do tego ewentualnie Green'y.
Owszem, znam takich co sobie nawet Red'y na tył zakładają, ale to też jest kwestia grubości portfela ;-) Najważniejsze, żebyś miał na przodzie mocny Stuff :mrgreen:

#4 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:35, 23.06.2009

Fakt, na przód nie narzekam, ale i od tyłu za dużo nie wymagam. Jednak zmyliło mnie czy to możliwe, ponieważ gładkie tarcze nie są zbyt grube - więc zastanawiałem się czy takie nawiercane i nacinane wejdą (czy nie będą za grube). Poza tym czy one są wentylowane - chyba nie :?:
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:42, 23.06.2009

Poza tym czy one są wentylowane - chyba nie :?:


Które? Stockowe czy EBC?
Stockowe nie są wentylowane i maja grubośc taką samą jak te EBC 10mm

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:44, 23.06.2009

Poza tym czy one są wentylowane - chyba nie :?:


Które? Stockowe czy EBC?
Stockowe nie są wentylowane i maja grubośc taką samą jak te EBC 10mm


Stockowe nie są wentylowane i wiem, że mają 10mm - zastanawiam się czy te EBC skoro są nawiercane i nacinane i też mają 10mm - to czy też są nie są wentylowane czy jednak są ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:58, 23.06.2009

No przeciez wyraznie napisane Honda Accord EBC Turbogroove Rear Brake Discs 1.8 (CG8) 98-2003 260mm x 10mm .
Na zdjęciu przecież widać że są wentylowane ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#8 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:03, 23.06.2009

No przeciez wyraznie napisane Honda Accord EBC Turbogroove Rear Brake Discs 1.8 (CG8) 98-2003 260mm x 10mm .
Na zdjęciu przecież widać że są wentylowane ;-)


Seth - myślisz, że to to realne foto ??
Jeśli byłyby jeszcze wentylowane przy tej grubości 10mm to ile miałaby grubości jedna ze ścianek między tym wentylowaniem na tarczy ??
Trochę dziwne - na ile taka tarcza wystarczy ??

Zresztą nieważne - chciałem w sumie się tylko upewnić czy to nie pic na wodę.
Dzięki za info :B
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:09, 23.06.2009

Wydaje mi się że skoro podają takie fotki to są realne. Ale faktycznie grubość jednej strony tarczy by miała ze 3-4mm :shock: Zakłądając że na to wentylowanie minimum 2mm by poszło.
Dodatkowo zakłądając że wymiar minimalny tarczy to 8mm to te EBC po starciu o 2mm miały by po 1-2mm grubości :shock:
No to kurde niemożliwe :mrgreen: Coś sciema jakaś, trzeba by je na żywo obejrzeć.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#10 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:16, 23.06.2009

Faktycznie, coś tu dziwnego podają :-/
Jak przeczytałem tego posta to pierwsze co mi przyszło na myśl, to czy na tył w ogóle są tarcze Turbo Groove. Wydaje mi się, że jak ostatnio sprawdzałem na stronie producenta do swojego Acco, to na tył były tylko gładkie Standard. No ale rozmiar tarczy niby się zgadza. Może fotki są "przykładowe" :mrgreen:

#11 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:20, 23.06.2009

Kiedyś dowiadywałem się w różnych punktach sprzedaży i nigdzie nie mieli na tył wentylowanych.
Może one są gładkie - tylko, że nacinane i nawiercane ??

Słuchaj a mówią ci coś te firmy tarcz hamulcowych - zaproponowano mi je na tylną oś w rozsądnej cenie ??

YakoParts (JakoParts), A.B.S., ServiceParts
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#12 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:19, 23.06.2009

Kiziol,
albo są gładkie, albo nawiercane/wentylowane. Nie ma czegoś takiego jak gładkie nacinane. Jak sama nazwa wskazuje gładkie to gładkie (w większości firm nazywane poprostu standardowymi). I tak na 100% jest w przypadku EBC, o których pisałeś.

Co do tych firm to nie znam.
Nie możesz poprostu kupić na tył kompletu tarcz i klocków ATE? To sprawdzony produkt, ludki na forum bardzo go sobie chwalą. Po co wydawać kasę np. na klocki Green'y na tył. Szkoda Twojej kasy, a hamowanie na pewno nie będzie porażająco skuteczniejsze.

#13 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:33, 23.06.2009

Kiziol,
albo są gładkie, albo nawiercane/wentylowane. Nie ma czegoś takiego jak gładkie nacinane. Jak sama nazwa wskazuje gładkie to gładkie (w większości firm nazywane poprostu standardowymi). I tak na 100% jest w przypadku EBC, o których pisałeś.

Co do tych firm to nie znam.
Nie możesz poprostu kupić na tył kompletu tarcz i klocków ATE? To sprawdzony produkt, ludki na forum bardzo go sobie chwalą. Po co wydawać kasę np. na klocki Green'y na tył. Szkoda Twojej kasy, a hamowanie na pewno nie będzie porażająco skuteczniejsze.


Masz rację :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#14 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:40, 23.06.2009

jeśli są wentylowane przy grubości 10mm a do tego nacinane.. to ja dziękuję za takie - moim zdaniem nie są

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#15 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:57, 24.06.2009

No przeciez wyraznie napisane Honda Accord EBC Turbogroove Rear Brake Discs 1.8 (CG8) 98-2003 260mm x 10mm .
Na zdjęciu przecież widać że są wentylowane ;-)


kur..a.. jak czytam czasem Wasze wypociny to nie wiem czy się śmiać czy płakać :k

same dziury wentylujace tarcze maja ok 8mm więc jak Wy to widzicie... Z reszta jest zaznaczone Solid / Vented na "Solid"

Najważniejsze ze doszliście do tego ze sklepy zamieszczają zdjęcia poglądowe :mrgreen:

--

Teraz tak, do CG8/9 ja bym EBC TG nie wrzucaił na tył. Jakieś spoko tarcze gładkie + dobry klocek Green lub Red stuff.
Ja jak bede robił hamulce z tylu to się pewnie rozejrzę za takim kompletem... a najlepiej za hamulcami z przodu z poliftingowca (5x114,4 , 282mm)




IPB Skin By Virteq