Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Accord VII boczny czujnik uderzenia - kontrolka nie gaśnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 greenender

greenender
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:42, 14.05.2013

Mam następujący problem (Accord VII Kombi z 2005 r, 2.0 155KM)
W serwisie hondy zdiagnozowano: samochód bezwypadkowy, do wymiany jest boczny czujnik zderzeń (prawy tył).
Postanowiłem spróbować wymienić to samodzielnie.
Objaw: lampka poduszki zapala się, i nie gaśnie.

Co zrobiłem:
1. Kupiłem używany czujnik zderzeń bocznych. Numer nieznacznie się różnił od starego, tzn zamiast
77970-SED-C820-M1 miał numer 77970-SEA-C820-M1. Sprzedawca twierdził że to nie ma znaczenia.
2. Wymieniłem czujnik według procedury serwisowej (odłączenie minusa z aku na 3 minuty, rozpięcie łączki do sensora, wymiana sensora, podłączenie)
3. Po tej operacji lampka zaczęła gasnąć po ok 6 sekundach po włączeniu zapłonu, i po kolejnych dwóch sekundach zapala się ponownie i nie gasnie.
4. Wykonałem procedurę resetowania kompa od SRS (spinaczem w żółtej złączce pod deską rozdzielczą). Niestety efekt ten sam: lampka gaśnie na 2 sekundy i zapala się ponownie.

Pytanie: jakie mogą być przyczyny ?

a) czy niepoprawny numer czujnika może mieć znaczenie?
b) należy dodatkowo podpiąć samochód pod komputer (?) po zainstalowaniu tej nowej częsći ?
c) coś innego ?
  • 0

#2 tytus2011

tytus2011
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:1.5
  • Wersja:SPORT PLUS
  • KM:184 + ...
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:laleczka :)
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:58, 14.05.2013

jeszcze raz komp sprawdzenie systemu lub trafiony czujnik kupiłeś
  • 0

#3 greenender

greenender
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:05, 14.05.2013

A różnica w numerze modelu nie ma znaczenia ?
  • 0

#4 tytus2011

tytus2011
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:1.5
  • Wersja:SPORT PLUS
  • KM:184 + ...
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:laleczka :)
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:38, 14.05.2013

raczej nie ale tego to nie wiem 100%
  • 0

#5 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 13:21, 19.05.2013

4. Wykonałem procedurę resetowania kompa od SRS (spinaczem w żółtej złączce pod deską rozdzielczą). Niestety efekt ten sam: lampka gaśnie na 2 sekundy i zapala się ponownie.

w VII generacji robi się ona automatycznie przy włączeniu zapłonu i jeśli się zapala to to jest błąd.

77970-SED-C820-M1 miał numer 77970-SEA-C820-M1. Sprzedawca twierdził że to nie ma znaczenia.

Ma znaczenie , nie pamiętam dokładnie oznaczeń literowych ale możesz sprawdzić sam u siebie SEA - jest to przedni czujnik albo od sedana. Czujniki paruje się więc jak założyłeś jeden z innym numerem może okazać się ze masz do wymiany czujniki środkowe... Bez kompa tego nie zgadniesz i w ciemno nie sparujesz. Zrobione jest to po to żeby nie tak łatwo składać auto z "używanych" części.
  • 0

#6 greenender

greenender
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:07, 03.06.2013

Okazuje się, że w czujniku jest układ elektroniczny. Można wymienić czujnik na używany, ale musi mieć dokładnie ten sam numer modelu co stary. Tak też zrobiłem, i zadziałało.

Włożenie niepoprawnego czujnika nic nie popsuło po prostu nie gasła ikonka poduszki. Po wymianie na poprawny czujnik problem zniknął.
  • 0

#7 dreweczko

dreweczko
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:bydgoszcz
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:47, 20.02.2014

Okazuje się, że w czujniku jest układ elektroniczny. Można wymienić czujnik na używany, ale musi mieć dokładnie ten sam numer modelu co stary. Tak też zrobiłem, i zadziałało.

Włożenie niepoprawnego czujnika nic nie popsuło po prostu nie gasła ikonka poduszki. Po wymianie na poprawny czujnik problem zniknął.

Witam.

Wystarczy poszukać czujnik z tymi trzema literami,czy cały numer musi się zgadzać?


  • 0
dreweczko

#8 sebo_runner

sebo_runner
  • Forumowicz
  • 458 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:08, 20.02.2014

Panowie chyba chodzi tylko o to , aby kupić odpowiedni czujnik tzn. Jak masz padnięty tylny prawy to taki kupić , bo moim zdaniem kolega wyżej kupił czujnik , ale nie ten który chciał tylko dostał przedni czy coś 

 

Czy ja się mylę? 


  • 0

Starajmy się jeździć jak ludzie ....

Mój Accord VII oraz nowe mody >>http://www.accordklu...pic.php?t=46314


#9 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 14:52, 21.02.2014

czujnik kupujesz z takim samym numerem i w takiej samej obudowie bo różnią się przód i tył. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq