Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Woda pod dywanikami po prawej stronie auta


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
31 odpowiedzi w tym temacie

#16 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:06, 23.06.2009

mi woda płyn przelewał się tuż za schowkiem, sciekała taka rynienką i dywaniki przesiąkały od spodu.

#17 lukmazi

lukmazi
  • Forumowicz
  • 12 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:09, 23.06.2009

wsadzilem ten odplyw szyberdachu w odpowiednia dzire wczoraj i sie leje, z tylu u pasazera na podloge. 4 szmaty wykrecone.
nikt tego nie chce sie podjac. ja sam mam cale auto demontowac? deszcz ciagle pada. Ale dol!!
ladne sobie auto kupilem.
krakow
Dzieki i pozdrawiam.
lukasz
gg 6539900
Honda Accord 2.0 iES benzyna 1997

#18 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:31, 23.06.2009

są chyba 4 odpływy z szyberdachu w 4 rogach auta, sprawdzałeś każdy?
w poprzedniej H puszczała mi antena, od spodu anteny była rurka odpływowa i też wypadła, nie wiem jak jest w ACCO ale może podobnie
"The faster you go, the shorter you are. "

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:29, 23.06.2009

Ja miałem taki problem tylko, że w bagażniku pod kołem zapasowym. Nie miałem zielonego pojęcia z kąd się tam wzięła, kombinowałem na różne sposoby i nic mi do główy nie przychodziło. Dopiero dziś dobrałem się do anteny i tak jak napisał Luke miałem odłączony wężyk odprowadzający wodę z anteny :k teraz już będę miał sucho he he przy okazji zobaczyłem, że mam odłączoną jakąś wtyczke prawdopobnie od anteny-która się nie chowa. Wtyczkę wwsadziłęm na miejsce, ale antena nadal nie działa :cry: podejżewam, że mam zerwaną linkę, albo radio nie ma opcji chowania anteny (PIONEER DEH-4000UB.

#20 jacant

jacant
  • Forumowicz
  • 14 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:07, 24.06.2009

radio to ma, pewnie mechanizm anteny

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:53, 03.07.2009

jacant dzięki za podpowiedź, nie byłem pewien czy to radio chowa antenę. Jak znajdę chwilę to skoczę do znajomego elektryka, dla niego nie ma rzeczy niemożliwych.

#22 lukmazi

lukmazi
  • Forumowicz
  • 12 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:53, 07.07.2009

Dobra
z przodu nie cieknie mi raczej z podszybia., ale szyba chyba przecieka z boku.
szyberdach do przodu wylewa sie normalnie i tez nie cieknie. za to z tylu po nadkolach z obydwu stron leje sie z szyberdachu. Najgorsze, ze jeden mechanik juz 2 dni spedzil i tam cos latal przy szyberdachu, mowil, ze ok, ale nie jest OK. I teraz znow rozkrecac podsufitke, nie wiem - wymieniac przewody...
Ale powiedzcie, wycinac cala szybe (210 zl razem z gorna uszczelka) czy da sie jakos uczszelnic boczna krawedz i powiedzmy gorna dla spokoju.
Moze ktos zna kogos w kraku kto uszczelnia, uszczelnial sobie szyby...
Ciao
Dzieki i pozdrawiam.
lukasz
gg 6539900
Honda Accord 2.0 iES benzyna 1997

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:01, 27.07.2009

Szyby nie wyciągaj, jeszcze ją ktoś źle wytnie i kolejny zakup... Na 99% są to przednie odpływy od szybra (pisałeś, że je sprawdzałeś, sprawdź jeszcze raz) albo po podszybiu woda zapiernicza i w jakis magiczny sposob leci wlatuje przez firewall. Sprawdziłbym też błotnik pasażera - może jakaś spawanka było albo coś na podobę, Polska dziwny kraj... najlpiej to jak koledzy mówili - wywal fotel pasażera, wykładzinę, lej wodę strefami (np zalewaj tylko maskę i błotniki i patrz, czy dywanik boczny wilgotnieje (z powietrza ta woda się nie bierze, musi skądś spływać). Opcja jest jeszcze taka, że masz pękniętą gumę wokół szybra - tą, co łączy się z rurkami odwadniającymi. Ja tak miałem załatwione Clio (tak, przyznaję się, przez 3 miesiące jeździłem Clio), 2 mechaników szukało, nic nie znaleźli a pewnego dnia rozebrałem i co? Pęknięta guma ;) No i leciało po przednim słupku...

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:22, 28.07.2009

a może to zatkany przewód odprowadzający wodę z klimy??? i wylewa się ona do środka auta??

zobacz jeszcze to!

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:27, 26.08.2009

Witam

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale miałem podobną sytuację ale w Oplu. Okazało się że fabryka źle wkleiła przednią szybę i była tam mała dziurka. Zanim specom od szyb pozwoliłem wyciąć szybę, kazałem im udowodnić iż problem tkwi we wklejeniu. Gość chodził z godzinę wokół szyby z cienkim drucikiem i końcu znalazł miejsce gdzie drucik przeszedł na drugą stronę. Wycięcie szyby i wklejenie jej ponownie z nową uszczelką załatwiło problem.

Pozdrawiam

Janusz

#26 lukmazi

lukmazi
  • Forumowicz
  • 12 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:19, 20.10.2009

minelo duzo czasu, problem wciaz trwa.
smiesza mnie moje pomysly sprzed 3 miesiecy.
pisze, bo moze komus sie to przydac, a takze - bo ciagle cieknie.
szyberdach podspawany - z tylu nie cieknie - ale woda mogla sie przelewac po prostu z przodu do tylu.
przednia szybe przekleilem na podwojnym kleju - nie pomoglo.
sasiad wykrecil schowek, poswiecil (wstyd ze nie ja) i znalazl w samym rogu (reki nie da sie wlozyc) 2 rdzawe koleczka wielkosci kapiacych z nich kropel.
salon hondy nazwal to rozszczelnieniem sciany grodziowej i zaproponowal wyciaganie calej deski i szpachlowanie od srodka za jakies koszmarne pieniadze.
W miedzyczasie zasilikonowalem metalowe dno podszybia.
Mam wrazenie ze problem istnieje miedzy ujsciem wody z poszybia, a wylotem przy nadkolu.
Blizej tego pierwszego, gdyz rdzawe dziurki sa na tej wysokosci. Jesli nie to nie wiem - moze po slupku z szyberdachu, ale w srodku nic nie nasiaka, nie kapie (slupek) a wymieniajacy nie stwierdzili rdzy, nierownosci.
Nie wiem co sie okaze, ale mysle, ze szpachlowanie od srodka to robota od d... strony.
Chce zdjac blotnik - czy to ma sens???
pozdr

[ Dodano: 2011-03-01, 23:45 ]
trochę minęło czasu, ale dla porządku i w "hołdzie" wszystkim którzy mi pomagali chcę poinformować, że została zdjęta deska rozdzielcza i błotnik. puścił jakiś spaw na/w okolicach ściany grodziowej - zaspawano. od środka zalepiono i ... od tego czasu TEGO problemu nie ma:)
pozdrawiam
Dzieki i pozdrawiam.
lukasz
gg 6539900
Honda Accord 2.0 iES benzyna 1997

#27 da_marcus

da_marcus
  • Forumowicz
  • 10 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:14, 06.12.2012

Sorry za odświeżanie starego tematu ale postanowiłem się podzielić pewną kwestią z Wami.
Może komuś się to przyda.
Kupiłem Accorda VII jakieś 2 miesiące temu. Na początku było spoko, ale po około 3 tygodniach zauważyłem
że zbiera mi się woda pod nogami z prawej strony..... Dodatkowo pod deską słychać było takie "chlupanie"
przelewanie się wody w chwili gdy skręcałem, lub jechałem po ostrym łuku, lub na rondzie.
Dokopałem się do tego tematu wtedy i trochę się wystraszyłem że będę musiał już na początku swojej
przygody z Hondą, zdejmować deskę :/ Jednak jedno nie dawało mi spokoju.
Najdziwniejsze było to że woda zbierała się nawet wtedy gdy nie padał deszcz i było ogólnie sucho.
Więc co miało się przelewać? Jak? Skąd?
I w końcu znalazłem odpowiedź :D
U mnie problem tkwił w zapchanej rurce odprowadzającej skroploną wodę z układu klimatyzacji.
Rurka nie była całkowicie zapchana, gdyż trochę wody z niej wylatywało i to mnie początkowo zmyliło.
Jednak jak zabrałem się za rozbieranie prawej strony, pod wykładziną znalazłem ciek i zauważyłem że cieknie z
klimy i strużką płynie pod nogi na prawą stronę. Wystarczy odwinąć wykładzinę pod nogami pasażera.
Macie tam gumowy wąż wchodzący do grodzi. To jest właśnie to odprowadzenie skroplonej wody.
Trzeba go wyjąć z grodzi, wychodzi łatwo. I przepchać, mnie do tego posłużył wężyk o mniejszej średnicy.
Włożyłem tylko kawałek, około 10-15 cm i nagle jak mi nie chluśnie woda! Zleciało tego litr lub nawet więcej!
Ogólnie wylałem 3 pojemniczki z wodą, w pierwszym widziałem mnóstwo jakichś czarnych paprochów.
Po tym zabiegu wszystko poskładałem, wykładzinę osuszyłem i od tamtej pory ma spokój!!!
Suchutko ja Pan Bóg przykazał :) a już trochę czasu minęło :)

#28 Bambo

Bambo
  • Nowy
  • 7 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:29, 25.02.2013

Też się podepnę. Mam również acco V. I dosłownie w tym miesiącu zauważyłem ten sam problem. Woda z prawej strony z przodu i z tyłu. Dużo wody :( Dałem do Japan Serwisu w Ząbkach i Panowie stwierdzili, że podłoga "puściła na szwie" w pewnym miejscu. Jutro jadę od nich odebrać auto i jadę do blacharza żeby mi to ogarnął. Pocieszam się, że nie stwierdzili aby podłoga była przegnita czy coś w tym stylu. Bardzo nieprzyjemny problem.

#29 kubus

kubus
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:10, 25.02.2013

jestem zawiedziony , co jak co ale puszczających szwów w hondzie to sie nie spodziewałem . Nie fajnie bardzo. Nie wiem co lepsze wąż od klimy czy dziurawa podłoga. :-/

#30 base13

base13
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:21, 27.02.2013

Już kiedyś pisałem.Warto zobaczyć wiązkę kabli która wychodzi z kabiny słupkiem A do drzwi, tam jest gumowa uszczelka. Woda potrafi po samych kablach spływać do wewnątrz auta a efekt taki jakby leciało z podszybia lub z wlotu dmuchawy. u mnie wciśniecie pomiędzy kable silikonu temat rozwiązało w aucie sucho aż miło.




IPB Skin By Virteq