Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Woda pod dywanikami po prawej stronie auta


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukmazi

lukmazi
  • Forumowicz
  • 12 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:17, 21.06.2009

Witam wszystkich. Czy ktos z Was ma taki sam problem? Lub wie co to jest i gdzie szukac? :)
Przy deszczu, ale nie tylko podczas jazdy gromadzi mi sie mnostwo wody na podlodze pod dywanikami po prawej stronie auta (przod i tyl).
Z tego co wiem podloga nie jest przerdzewiala - jest ok.
Przy srednim, dlugim deszczu, po nocy, klade szmate i wyzynam moze z pol litra wody w 4 podejsciach z porzodu i to samo z tylu (nawet troche wiecej z tylu).
Caly sufit suchy, w bagazniku, pod kolem zapasowym pare kropel wody, ale niewiele. Samochod mial robione blotniki (poprzedni wlasciciel - ktory rzekomo nic o sprawie nie wiedzial). To raczej nie jest klima, huh?
I gdzie mam z tym jechac? Serwis Hondy, blacharz, mechanik...

Bede Bardzo bardzo wdzieczny za opinie!
Pozdro
gg 6539900
Lukasz
Dzieki i pozdrawiam.
lukasz
gg 6539900
Honda Accord 2.0 iES benzyna 1997

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:14, 21.06.2009

Mi tez troche leci ale nie tyle zeby szmate wyzynac i nie po deszczu tylko po myciu bezdotykowym. Moze leci z podszybia pod maska :-/ jeszcze nie sprawdzalem

#3 lukmazi

lukmazi
  • Forumowicz
  • 12 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:31, 21.06.2009

Tylko jak to teraz sprawdzic. Wszystko zrywac? Ech
Dzieki i pozdrawiam.
lukasz
gg 6539900
Honda Accord 2.0 iES benzyna 1997

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:07, 21.06.2009

Spróbuj po otwarciu drzwi przy zawiasie dolnym spojrzeć czy nie masz zatkanego kanału odpływu wody.Tam pod zawiasem jest przelot w którym bardzo często z biegiem czasu zbiera się pył,piasek,liście itp..Weź dłuższy np.śrubokręt i zobacz czy przejdzie na zewnątrz.Sprawdź to przy każdych drzwiach bo jak są zapchane kanały to zgodnie ze wszystkimi prawami woda się cofa powodując zalewanie.

#5 lukmazi

lukmazi
  • Forumowicz
  • 12 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:07, 21.06.2009

dzieki, ale z drzwi juz wyeliminowalem, cholera:)
jeszcze pojde raz powpycham srubokreta:)
Dzieki i pozdrawiam.
lukasz
gg 6539900
Honda Accord 2.0 iES benzyna 1997

#6 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:23, 21.06.2009

Spróbuj po otwarciu drzwi przy zawiasie dolnym spojrzeć czy nie masz zatkanego kanału odpływu wody.


W Espero tak miałem. Dowiedziałem się o tym dopiero jak przy hamowaniu słychać było chlupanie :-P

#7 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:57, 21.06.2009

moze ja cos pomoge bo w civicu przy duzych ulewach zbierala mi sie woda z przodu pod nogami pasazera a przyczyna byla dmuchawa,kiedy byla wlonczona na najwyzszy bieg to ten podmuch powietrza zabieral krople wody i one kapaly z wiatraka na podloge.
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#8 lukmazi

lukmazi
  • Forumowicz
  • 12 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:11, 21.06.2009

Dzieki, ale to nie to.
Z gory nic nie kapie.
Ale dzieki - wogole to jak zagadka sfinksa, hehe
Tam drzwi drozne tez.
Prosze o nastepne proby, do wygrania 2tys zl. :)
Dzieki i pozdrawiam.
lukasz
gg 6539900
Honda Accord 2.0 iES benzyna 1997

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:17, 21.06.2009

Uszczelka szyby,relingi czy tam nie było coś robione.Innego wytłumaczenia nie ma.Nie widzę innej możliwości-woda po deszczu tam się dostaje i spływa po słupku od wnętrza kabiny,tyle tylko,że trzeba zdemontować osłonę słupka i zaobserwować.

#10 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 06:53, 22.06.2009

u znajomego w V gen ciekło do środka gdzieś przez zawias klapy bagażnika, ale miał mokro jedynie z tyłu.
Wysusz dobrze auto, odkręć fotel pasażera (nic trudnego- 4 śruby), podwiń tapicekre podłogi, w każde miejsce typu jakaś szczelina, okolice uszczelek, śrub, pod deską rozdzielczą powciskaj małe kawałki szarego papieru toaletowego. Siedzisz w środku, ktoś leje wode i patrzysz który papier zmieni kolor. Będziesz wiedział chociaż który rejon najszybciej robi się mokry. W ten sposób walczyliśmy z roverem 416. Ciekło z 3 miesiące i podobnie jak u Ciebie nie wiadomo skąd.
A nie ubywa Ci płynu chłodniczego?

#11 lukmazi

lukmazi
  • Forumowicz
  • 12 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:05, 22.06.2009

Dobrz, to juz wiem, ze jak tylko wreszcie wyjdzie slonce, to rozkrecam moje nowe auto. Hehe nie ma to jak dobrze sie na start zapoznac:) Dzieki za rade, tak mysle ze od blotnika, lub tego slynnego juz bagaznika leci. Myslisz, ze jest sens jak lekko pada (pewnie tak nie myslisz bo napisales inaczej - ale ja sie niecierpliwie) zabierac sie za to czy czekac az bedzie sucho. I jakis silikon pozniej wszedzie naladowac?
:-)
Dzieki i pozdrawiam.
lukasz
gg 6539900
Honda Accord 2.0 iES benzyna 1997

#12 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:09, 22.06.2009

proponuję sprawdzić miejsce najmniej prawdopodobne czyli przeciwna stronę. Woda zawsze znajdzie sobie sposób na podciekanie, a miajsce w którym sie zbiera to najniżej położone miejsce i dlatego jest jej tam najwięcej.

#13 lukmazi

lukmazi
  • Forumowicz
  • 12 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:56, 22.06.2009

Ok, znalazlem jakiegos winowajce. waz odprowadzajacy z szyberdachu w bagazniku przy prawym blotniku byl "wypadniety" wlozylem.
sciagnalem kanape tylna, pod nia sucho.
Ale mokro mam tez z przodu. To rozumiem mozliwe, ze woda przeszla z tylu do przodu?
Ktos mi radzil w ostatecznosci zdjac (u szpeca) przednia szybe i tam poprzeczyszczac wszystkie kanaly, ale to chyba w ostatecznosci, he?
A klima nic tu nie ma do powiedzenia?
Albo jakas nagrzewnica (slyszalem takie pomysly)...
Dzieki wszystkim
Dzieki i pozdrawiam.
lukasz
gg 6539900
Honda Accord 2.0 iES benzyna 1997

#14 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:09, 22.06.2009

Ja kiedyś w innym aucie miałem motyw, że wszystko robiło się mokre i nie wiadomo było o co chodzi. Pewnego dnia auto się zagrzało, spojrzałem że nie ma płynu chłodniczego i nie było wycieku. Okazało się że jakaś gumowa uszczelka przy potencjometrze cieple-zimne powietrze sparciała i jak ustawiałem na ciepłe to przez nagrzewnice płyn chłodzący wlewał mi się po torchu do auta. Nie obyło się bez zdjęcia konsoli.
Jak będziesz gdzieś silikon upychał zadbaj aby nie zawierał octu. Wszystkie uniwersalne i sanitarne są na occie.

#15 lukmazi

lukmazi
  • Forumowicz
  • 12 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:53, 22.06.2009

faktycznie plynu mam malo w zbiorniku, ale jednak ewidentnie wykrecam ze szmat wode.
czy moze zle Cie zzrozumialem i Tobie tez woda wpadala. Ale mi wilgotnieje od spodu (jakkolwiek to zabrzmialo:)
Dzieki
Dzieki i pozdrawiam.
lukasz
gg 6539900
Honda Accord 2.0 iES benzyna 1997




IPB Skin By Virteq