Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Mała konfrontacja żarówek Tungsram H1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 ma7ik

ma7ik
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.2
  • Wersja:sx cool
  • KM:78
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:05, 28.04.2013

Szukając światła o barwie bielszej niż dają zwykłe żarówki halogenowe, kupiłem na testy taki zestawik:

Dołączona grafika

Poniższa składanka ze zdjęć zrobionych na identycznych ustawieniach aparatu, w identycznych warunkach zaciemnionego garażu.
Jedyne inne żarówki niż H1 to postojówki (W5W, te ledwo świecące).

Dołączona grafika

1. Zwykłe Halogeny Tungsram H1, 5zł/sztuka.
2. Megalight ultra (up to +90%)
3. Sportlight BLUish (up to +50%)
Wszystkie żarówki nowe, prosto z pudełka.

Pokusiłem się także o pomiar światła, ale to bardziej jako ciekawostka, niż coś, co można wziąć na poważnie. Chciałem porównać żarówki w tych konkretnych warunkach, mieć jakiekolwiek porównanie o ile jedna jest jaśniejsza od drugiej. Producent podaję "up to xx%" jako średnia ważona luminacji najważniejszych punktów w porze nocnej. Nie sposób tego odnieść do moich pomiarów.

Metodologia (dla ciekawych): światłomierz ustawiony równolegle do ściany, zawsze w jednym i tym samym punkcie, naprzeciw lewego reflektora, stała odległość od reflektora. Wymieniałem żarówkę od świateł mijania. Wykonane po 3 pomiary, wynik to średnia arytmetyczna.

Tungsram H1 Halogen - 997lux
Tungsram Megalight Ultra - 1670lux
Tungsram Sportlight BLUish - 1130lux

Podsumowanie
Sportlighty jak widać na fotach mają najbardziej białe światło. Megalighty według światłomierza, to najjaśniejsze żarówki z tej trójki. Sportlighty zostały w światłach mijania, a Megalighty, jako te fabrycznie podkręcone poszły w rzadko używane światła drogowe. Myślę że jako światła mijania nie wytrzymałyby długo.
  • 0

#2 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:20, 28.04.2013

No i logicznie wyszło - te blue niby najjaśniej wypadają, ale jak przyjdzie co do czego to podobno na drodze w deszczu nic nie widać. U siebie wymieniałem żarówki po zakupie auta, chciałem osiągnąć efekt białego światła, więc po wielu lekturach różnych for i porównań postawiłem na postojówki Philips Blue Vision, żeby jakieś gówn*ane nie psuły efektu całości, a w miejsce mijania wsadziłem właśnie Tungsramy +90. Efekt satysfakcjonujący, znaczna różnica w widoczności, z tego co wyczytałem że jakościowo równają się z żarówkami droższych producentów z opisem +100/+90%, gdzie za komplet trzeba zapłacić w okolicach 100 pln. Za parę Tungsramów dałem jakieś 25 zł i jeżdzę do dzisiaj, tzn jakieś 20kkm od wymiany.
  • 0

#3 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 19:38, 28.04.2013

Cześć :-)

...a Megalighty, jako te fabrycznie podkręcone poszły w rzadko używane światła drogowe. Myślę że jako światła mijania nie wytrzymałyby długo.

I tutaj chyba byś się zdziwił... ja po kilku próbach z Osram Night Breaker i nowszej wersji z plusem które wytrzymywały w moim Acco max. 3-4 m-ce, zamontowałem właśnie Megalighty i jeżdżę na nich od czerwca zeszłego roku, więc zaskoczenie na +... i ciągle nieźle świecą... i sa ponad 2x tańsze od tych Osramów...
Moim skromnym zdaniem możesz śmiało wkładać w mijania...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#4 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:50, 28.04.2013

No w końcu zrobiłeś ten teścik. Dobrze widać różnicę. Muszę coś konkretnego poszukać do swojego auta.
  • 0

#5 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2933 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 19:56, 28.04.2013

:u

może nightbreaker lub blue vision zapodasz do porównania ?
  • 0

#6 ma7ik

ma7ik
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.2
  • Wersja:sx cool
  • KM:78
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:06, 28.04.2013

Jeśli tylko będę w posiadaniu innych żarówek to uzupełnienie test.
  • 0

#7 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 22:32, 28.04.2013

....tylko NightBreaker mogą się spalić w trakcie testu :lol:
  • 0
                       

#8 Lechucrx

Lechucrx
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:KRK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:03, 02.05.2013

Też jeżdżę od chyba 2 miesięcy na Tungsram Megalight Ultra +120%. Wcześniej były jakieś zwykłe. Poprawa widoczności jest, w deszcz też ładnie widać, dałem chyba 35zł, i nie żałuję w sumie.
Wydaje mi się że lepsze wyjście jest kupić Tungsrama za 35 jak Philipsa za 75zł.;)
  • 0

#9 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:02, 02.05.2013

Ja zakupiłem philipsa H1 - niestety wymiana żarowek w VIII generacji do prostych nie należy - próbowałem zgodnie z instrukcją odkręcić nadkole - ale wykręcenie jednego wkrętu nie pomaga, nadkole nadal jest sztywne i mało miejsca jest żeby sie do żarówek dostać. Jak ktoś ma jakiś patent na wymianę to niech napisze, bo mi wstyd że na żarówkach poległem
  • 0

#10 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wypasiony golas;)
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:19, 02.05.2013

e-bola77 tutaj był poruszany temat, który Cie interesuje - http://www.accordklu...pic.php?t=40832
  • 0

#11 mic

mic
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:21, 23.01.2014

Odgrzeję kotleta i podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat różnych żarówek
* Osram NightBreakerPlus - dobrze świecą ale maks 3 miesiące - miałem 2 komplety i oba wytrzymaly mniej wiecej dokladnie tyle samo - za ta cene nie warto
* Bosch Plus 50 - wytrzymały u mnie około 6 miesięcy

Ostatnio postanowiłem założyć sobie HID - niestety wyjąłem go po jednym dniu - rozkład światła gorszy od zwykłych halogenów. Postaowiłem sprawdzić polecane Tungsramy Megalight +120%. Zamontowałem je 20.12 i byłem bardzo zadowolony - przez miesiąc:) Ostatnio musiałem wymienić prawą poniważ zczerniała bańka i zaczęłą zdecydowanie gorzej świecić. Jednakże z racji ceny kupiłem sobie drugi komplet i dam im szansę jeszcze raz - zwłaszcza w okresie zimowym gdy zarówno rano jak i po południu jeździ się po ciemnku ponieważ świecą zdecydowanie lepiej od zwykłych halogenów jak i innych markowych żarówek. Poniżej małe porównanie:

1. Chiński HID - tragiczny rozkład światła
Dołączona grafika

2. Lewy reflektor: Bosch Plus 50. Prawy reflektor: Philips Premium +30
Dołączona grafika

3. Lewy reflektor: Tungsram Megalight +120. Prawy reflektor: Bosch Plus 50
Dołączona grafika

4. Tungsram Megalight +120
Dołączona grafika
  • 0

#12 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:46, 23.01.2014

Ja tych plus 120% używam tylko na długich i przeciwmgielnych. Uważam że na krótkie się nie nadają jeśli chodzi o trwałość. Ogólnie produkt Ok za przyzwoite pieniadze.
  • 0

#13 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • Skąd:~Radzyń Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:37, 23.01.2014

Mi jakieś "lepsze" Osramy wytrzymały chyba nie całe 2 miesiące, Tungsramy w drogowych mam do dzisiaj. W mijania aktualnie HID

1. Chiński HID - tragiczny rozkład światła

nie przesadzasz troszeczke? ;-)
  • 0

#14 yARO_81

yARO_81
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Zgorzelec
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 11:43, 23.01.2014

Ja mam u siebie w VII genie 2 komplety Tungstramow +120% na mijania i drogowych od... uwaga uwaga... od marca 2013 roku i dzialaja i swieca tak samo dobrze jak na poczatku czyli bardzo dobrze. POLECAM.
  • 0

#15 mic

mic
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:23, 23.01.2014

Mi jakieś "lepsze" Osramy wytrzymały chyba nie całe 2 miesiące, Tungsramy w drogowych mam do dzisiaj. W mijania aktualnie HID

1. Chiński HID - tragiczny rozkład światła

nie przesadzasz troszeczke? ;-)


Ani trochę - zwróć uwagę na ilość światła rzucanego przed auto - widać wyrażnie, że jest tam sporo ciemniej niż po bokach. Dodatkowo wyrażnie widać po dwa czarne pionowe paski, które są ciemne - na drodze wygląda to słąbo. Owszem - punktowo wydają się świecić mocnym światłem ale nie oświetlają drogi równomiernie - widać jaśniejsze i ciemniejsze "paski" przed autem. Po jednym dniu jazdy wieczorem i w deszczu wymieniłem je na halogeny.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq