Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Funkcja świateł AUTO

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#31 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:36, 06.10.2014

Zrobiłem ostatnio nocne testy świateł auto i ich funkcjonalność wygląda następująco:

 

1. Wsiadamy do samochodu i odpalamy :cyklop:

2. Włączamy światła do pozycji "AUTO". Nie jest wymagane żadne przytrzymywania ani takie tam.

 

A nie można mieć cały czas włączone na AUTO? W CR-V działa.


  • 0

#32 pwrlax

pwrlax
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Ocean Race
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:03, 06.10.2014

A nie można mieć cały czas włączone na AUTO? W CR-V działa.

 

Można ale jak jest jasno to funkcja AUTO wyłaczy wszystkie światła. Idealnie by było, gdyby tryb AUTO można było przestawić tak w kompie aby światła świeciły się cały czas i wyłączały po kluczyku.


  • 0

Żubr występuje zazwyczaj w puszcze .... a sporadycznie w puszczy......


#33 michal300873

michal300873
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:31, 08.12.2014

Witam wszystkich.

A ja troche z innej beczki chociaz tyczy sie scisle glownego tematu a mianowicie mam pewien problem z funkcja AUTO w moim aucie. Prosze pomozcie bo mnie to strasznie irytuje. Ta funkcja u mnie dziala jakos dziwnie a mianowicie jak mam na AUTO to swiatla mijania swieca mi non stop do godziny 9 rano nawet kiedy jade pod slonce. Jak mija 9 to sie wylaczaja i zaczynaja dzialac normalnie czyli w ciemnych miejscach sie zapalaja, w jasnych gasna. Czy ktos juz sie z tym spotkal? 

Moja Accord to 2009 rok


  • 0

#34 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:23, 09.12.2014

Może do tej godziny jest na tyle ciemno, że cały czas świecą(wysokość słońca i te sprawy).
  • 0

#35 michal300873

michal300873
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:08, 09.12.2014

Jade pod slonce tak ze mnie oslepia i swieci prosto po czujniku wiec raczej za ciemno nie jest, ale dzisiaj odkrylem cos innego, a mianowicie mrugnolem dlugimi i tu moje zaskoczenie -swiatla zgasly

Nie wiem o co chodzi. Na kolejny test musze niestety poczekac do jutra.

Dodam tylko ze w tamtym tygodniu wycinalem dpfa ze zmiana mapy a auto mam od niedawna (jakies 3 tyg) i nie jestem pewien czy tak to dzialalo odkad je mam czy moze jest to jakis zbieg okolicznosci ze zauwazylem ten problem po tym zabiegu.

Rozmawialem z kolega co mi to robil i powiedzial ze zmiana mapy nie ma nic wspolnego z czujnikiem czy modulem oswietlenia


  • 0

#36 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:31, 09.12.2014

A nie jest tak ze wlaczenie drogowych wylacza mijania?
  • 0

#37 michal300873

michal300873
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:26, 09.12.2014

Nie wiem czy wylaczaja, prawdopodobnie tak, ale jesli w pozycji AUTO swiatla sa zalaczone bo jest np ciemno i wlaczymy drogowe i po jakims czasie wylaczymy to mijania sie wlaczaja automatycznie z powrotem a u mnie zgasly calkiem.

Wysiadlem z auta i sprawdzalem czujnik zaslaniajac go reka i dzialal jak powinien

Jutro sprawdze ponownie, a moze juz nie bede musial, mam nadzieje ze  bedzie juz dzialal normalnie


Użytkownik michal300873 edytował ten post 21:31, 09.12.2014

  • 0

#38 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 164
Wzorowa

Napisano 20:26, 10.12.2014

Dziwnie działa u Ciebie to "Auto". Coś ewidentnie jest nie tak.  Ja u siebie po zeszłotygodniowej wizycie w byłym aso mam tak:

Cały czas włączone "Auto". W dzień po odpaleniu włączają się ledy w halo, a jak się robi ciemniej (lub jade pod mostem) to włączają się xenony. W nocy odpalają się xenony i jak jest ciemno z przodu, to zmienia na długie. Tak to powinno działać.. i działa, ale w poliftach. :)


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#39 michal300873

michal300873
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:08, 10.12.2014

Dziwnie działa u Ciebie to "Auto". Coś ewidentnie jest nie tak.  Ja u siebie po zeszłotygodniowej wizycie w byłym aso mam tak:

Cały czas włączone "Auto". W dzień po odpaleniu włączają się ledy w halo, a jak się robi ciemniej (lub jade pod mostem) to włączają się xenony. W nocy odpalają się xenony i jak jest ciemno z przodu, to zmienia na długie.Tak to powinno działać.. i działa, ale w przedliftach. :)

Nie no, takiej opcji to u mnie raczej nie ma.

Dzisiaj znowu to samo, czyli wsiadam do auta rano, slonce dopiero sie pojawilo wiec jest juz widno. Przelacznik mam na pozycji auto, wsadzam kluczyk, odpalam i swiatla sobie swieca.

I tak sobie jade z pol godziny pod slonce z wlaczonymi swiatlami w pozycji AUTO. Po czym swiatla nagle, bez jakiegos sensownego wytlumaczenia sie wylaczaja i dzialaja juz normalnie


  • 0

#40 darioo55

darioo55
  • Forumowicz
  • 732 postów
  • Skąd:łódz-górna
  • Silnik:2.0
  • Wersja:livestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:18, 10.12.2014

Nie wiem jak u was ale ja mam tak wylacznik auto świateł pod kolumna kierownicza i sam decyduje kiedy mają się palić ;)
  • 0

Czarne jest piękne !!!


#41 walker81

walker81
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Olkusz, Grilly (Francja)
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:56, 06.03.2015

W moim przedliftowym,mozna zawsze dokonac korekty intensywnosci podswietlenia zegarow...codziennie to robie,przy wlaczonych swiatlach.
Nie sadze,aby po lifcie to zmienili.
W sloneczny dzien trzeba rozkrecac na max.bo nic nie widac,a w nocy takie ustawienie ''wali po galach'' :mrgreen: .

W moim poliftowym Accordzie w dzień nie mogę regulować intensywności świecenia zegarów dopiero po zmierzchu.

 

A funkcja auto to jest jakieś nieporozumienie jak dla mnie. Jadę w słoneczny dzień (poz AUTO - śmigam po Francji więc w dzien nie muszę na światłach) i ciekawa sprawa chwile świecą sie światła po chwili gasną, po chwili znów świecą itd. Czy to jest normalne działanie świateł w pozycji AUTO??

Może czujnik jest zabrudzony nie wiem. Ma ktoś fotke który to jest? Czy może cały myk obsługuje kamera??

Pozdrawiam


  • 0

#42 walker81

walker81
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Olkusz, Grilly (Francja)
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:37, 31.12.2015

Po poznaniu troszke swojego samochodu mogę napisać:

Włącznik świateł poz AUTO mam zamontowane OSRAMY dwufunkcyjne FOG+DRL w halogenach, w dzień świecą DRL chyba, że następuje silna zmiana natężenia oświetlenia (Słoneczny dzien i wjadę w miejsce mocno zacienione dużo drzew itd.) gasną DRL włączają sie światła mijania. Jak zaczyna się zmierzch zaświecają sie światła mijania, gdy jest już półmrok do tego aktywuje sie automatyczna zmiana świateł z mijania na drogowe ( zapala sie zielona kontrolka z symbolem włączonych świateł z literką A). Jeśli w polu działania kamery nie ma samochodu jadącego z przeciwka lub w tym samym kierunku (poza terenem zabudowanym) automatycznie włączaja się światła drogowe, jeśli pojawi sie samochód z przeciwka lub dojade do jakiegoś samochodu jadącego w moim kierunku to automatycznie sie światła zmieniają na mijania. W terenie zabudowanym nigdy jeszcze światła sie nie zmieniły na drogowe. Więc cały system działa perfekcyjnie.

Problem sie pojawia na autostradzie gdzie jest barierka ochronna oddzielająca pasy ruchu. Gdzy nie widać świateł aut jadących z przeciwka automat jedzie na drogowych cały czas (nie jest to problem jeśli jadą osobówki bo skoro ja nie widzę ich świateł to oni nie widzą moich, natomiast problem jest z ciężarówkami gdyż kierowca siedzi duż wyżej i moje drogowe go oślepiaja, a automat nie wykrywa obrysówek na kabinie ciężarówek, mój automat zmienia na mijania w momęcie kiedy dostane "długimi" po oczach........ ale da sie z tym żyć)

Pozdrawiam mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem funkcje AUTO+AUTO mijania drogowe


  • 0

#43 m0sciu

m0sciu
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Jaworzno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:03, 09.04.2017

Zrobiłem ostatnio nocne testy świateł auto i ich funkcjonalność wygląda następująco:

 

1. Wsiadamy do samochodu i odpalamy :cyklop:

2. Włączamy światła do pozycji "AUTO". Nie jest wymagane żadne przytrzymywania ani takie tam.

3. Ruszamy w trasę na krótkich. Jak z przeciwka kamera nie będzie widziała światła (samochody lampy) to zmieni światła na długie. Nie przełaczamy na długi bo tryb auto się dezaktywuje i trzeba się zatrzymać aby go znów włączyć.

4. Jeśli z przeciwka pojawi się jakieś światło to kamera zmieni światła na krótkie.

 

Udanych testów .

 

Co do pkt 3 - przeszukuję forum, bo zachowanie moich świateł wydawało mi się dziwne, ale widzę, że tak właśnie ma być.

 

Co za niepraktyczne rozwiązanie, że nie można łączyć trybu automatycznego z ręczną zmianą świateł gdy ten pierwszy zawiedzie  :dobani:


  • 0

#44 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 05:58, 09.04.2017

mała korekta:

"3.Ruszamy w trasę na krótkich. Jak z przeciwka kamera nie będzie widziała światła (samochody lampy) to zmieni światła na długie. Nie przełączamy na długi bo tryb auto się dezaktywuje i trzeba się zatrzymać aby go znów włączyć."

nie trzeba; jeśli komuś np.mrugniemy, że jedzie na długich tryb AUTO się wyłączy; ale nie trzeba się zatrzymywać - wtedy właśnie dociągamy do siebie gałkę od zmiany świateł, trzymamy kilka sekund i puszczamy - wtedy tryb AUTO powinien się aktywować z powrotem; ...i odkryła to moja żona zupełnie przypadkowo (w instrukcji jest, ale jakoś mi umknęło)

ale zgadzam się - nad działaniem trybu AUTO myślał długo jakiś tęgi łeb...

i tak samo to ściemnianie zegarów - niby się tam coś reguluje, ale i tak mam wrażenie, że podświetlenie żyje czasami swoim życiem; zwróciłem na to uwagę w zeszłym roku w Chorwacji - wjeżdżając z pełnego słońca do tunelu intensywność podświetlenia korygowała się sama; po wyjeździe z tunelu wracała do moich ustawień; więc myślę, że ma znaczenie kiedy korygujemy - i może samochód zapamiętuje czy ustawiamy sobie "dla zmroku" czy "dla dnia" - ale już się tym potem nie bawiłem;

w naszych warunkach świetlnych, tego nie da się wyłapać, nawet przy wyjeżdżaniu z garażu, może ta korekta nie jest wtedy na tyle duża, żeby zwrócić na nią uwagę, ale w zestawieniu pełne słońce : tunel i szybką jazdą, na pewno działała;
aha w Chorwacji jeździłem z włączonymi światłami "na sztywno" więc ściemnianie/rozjaśnianie zegarów nie miało związku z tym, że zapalają się światła po wjeździe do tunelu

pozdrawiam


Edit: O tej gałce jest na 157 stronie.

Edit2: O tym ściemnianiu zegarów też jest na 160 stronie. Przy tunelu samochód uznawał że jest noc i ściemniał podświetlenie

Użytkownik piotr2012 edytował ten post 09:20, 09.04.2017

  • 0

#45 m0sciu

m0sciu
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Jaworzno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:31, 09.04.2017

 

nie trzeba; jeśli komuś np.mrugniemy, że jedzie na długich tryb AUTO się wyłączy; ale nie trzeba się zatrzymywać - wtedy właśnie dociągamy do siebie gałkę od zmiany świateł, trzymamy kilka sekund i puszczamy - wtedy tryb AUTO powinien się aktywować z powrotem; ...i odkryła to moja żona zupełnie przypadkowo (w instrukcji jest, ale jakoś mi umknęło)

 

To ciekawe, będę musiał sprawdzić. Chociaż przy częstym ręcznym przełączaniu i tak nie będzie to zbyt wygodne.

 

Ja tego w instrukcji też nie znalazłem.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq