Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Funkcja świateł AUTO

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#16 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 19:55, 05.05.2013

Nie do końca. Nie wiem jak to wygląda w VIII-gen'ie więc mogę się mylić, ale po tym co napisałeś to wnioskuję, że ten symbol w przypadku aktywacji świateł automatycznych pojawi się jako samodzielny symbol (taki jak światła mijania, długie czy przeciwmgielne), natomiast w przypadku awarii ten sam symbol pojawi się, ale na wyświetlaczu wielofunkcyjnym (komputera).
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#17 jarm

jarm
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:07, 05.05.2013

Nie do końca. Nie wiem jak to wygląda w VIII-gen'ie więc mogę się mylić, ale po tym co napisałeś to wnioskuję, że ten symbol w przypadku aktywacji świateł automatycznych pojawi się jako samodzielny symbol (taki jak światła mijania, długie czy przeciwmgielne), natomiast w przypadku awarii ten sam symbol pojawi się, ale na wyświetlaczu wielofunkcyjnym (komputera).



qrcze, chyba masz rację :-D
ale dziś miałem taki przypadek: dzień w miarę słoneczny, samochód na postoju, silnik włączony, dźwigienka świateł przełączona w tryb "AUTO", światła mijania świecą bo .. sprawdzałem ;-)
a kontrolki z literką "A" ... nigdzie nie widać :-(
  • 0
ja

#18 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:23, 06.05.2013

jarm,
No to musieli coś zmienić po lifcie, bo u mnie w instrukcji nie ma żadnej kontrolki z literą A.

A gdzie ona ma się pojawić? U mnie w instrukcji jest rysunek zegarów i kontrolka pozycyjnych jest u góry max po lewej, długich centralnie a po obu stronach od niej przeciwmgielnych (przednie po lewej, tylne po prawej)

egon12,
W Warszawie robili taki trik z czujnikiem zmierzchowym po prostu odłączając kabelek - odklejają plastik z szyby coś tam grzebią i przyklejają spowrotem. Wg informacji z różnych ASO - nie ma możliwości przeprogramowania komputera na inne działanie czujników lub świateł (w modelu 2008-2011). (Na płycie Hondy też zresztą nic o tym nie ma).
  • 0

#19 jarm

jarm
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:13, 06.05.2013

jarm,
No to musieli coś zmienić po lifcie, bo u mnie w instrukcji nie ma żadnej kontrolki z literą A.

A gdzie ona ma się pojawić? U mnie w instrukcji jest rysunek zegarów i kontrolka pozycyjnych jest u góry max po lewej, długich centralnie a po obu stronach od niej przeciwmgielnych (przednie po lewej, tylne po prawej)



kontrolkę umieszczono na obrzeżu szybkościomierza "na godzinie" ... drugiej :)
  • 0
ja

#20 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:14, 06.05.2013

hubbu

sprawdze w ASO w tym w ktorym mi to "nagrzebali" przy zakupie - grzecznie Poprosze o przywrocenie stanu z fabryki :)

/e12
  • 0

#21 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:27, 06.05.2013

ehmm - niestety ja też mam funkcję auto ale żadnej dodatkowej kontrolki nie widzę (albo się poprostu nie świeci).
  • 0

#22 gomidget1

gomidget1
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:północ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 23.01.2014

egon12 a moglbys dojsc do tego jak oszukali czujnik zmierzchu?:) bo "auto" dziala mi narazie wg zyczenia czujnika zmierzchu, natomiast chcialbym aby na "auto" swiatla zawsze sie zapalaly przy zaplonie/odpaleniu silnika no bo zyjemy w polsce.... a o dziennych narazie nei mysle:)
  • 0

#23 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:25, 27.07.2014

Teraz to ja już całkiem zwątpiłem .. :(
Mało, że nie mogę znaleźć żadnej reguły rządzącej podświetlaniem wskaźników to na dodatek straciłem orientację odnośnie funkcji lampki kontrolnej świateł drogowych z literką "A" :-(
Instrukcja obsługi na stronie 97 mówi: "Ta lampka zapali się, gdy systemu automatycznych świateł drogowych jest aktywny" ... i odsyła do szczegółów na str. 154. czytając, dochodzę do str. 158, która mówi: "Gdy wystąpi problem z systemem automatycznych świateł drogowych, na wyświetlaczu wielofunkcyjnym pojawi się symbol" i tu pokazano symbol śwateł drogowych z literką ... "A" :-/
Więc co ten symbol oznacza ostatecznie, bo informacje są całkowicie ..sprzeczne :-(

Tu chodzi o system automatycznego przełączania długie/krótkie a nie system automatycznego włączania oświetlenia po zmierzchu:) Tak przynajmniej to działa w CR-V (bo Accorda mam przedlifta).


  • 0

#24 spoko

spoko
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:zach.pom.
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:42, 28.07.2014

Witam,pozycja AUTO w VIII genr.po liftingu zadziala dopiero po aktywacji tej funkcji,a robi sie to w sposob nastepujacy:ustaw dzwignie w pozycje AUTO,dzwignie z wyczuciem (nie za mocno)przyciagnij do kierownicy na okolo 10 sek.obserwuj tablice kontrolek powinna zapalic sie zielona kontrolka z litrka :A:gdy zwolnisz dzwignie kontrolka powinna byc aktywna caly czas i wowczas bedziesz mial funkcje zmiany swiatel mijania na drogowe,brak kontrolki A oznacza brak funkcji automatycznej zmiany swiatel.W hondzie ASO Szczecin jest do kupienia ok.600PLN opcja ledy zamontuja Ci wyjasnia i problem ze swiatlami dzinnymi,drogowymi,mijania masz z glowy,ponadto oszczedasz glowne oswietlenie,co w przypadku awari malo nie kosztuje.Przprszam za pisownie ale mam tylko klawiature intern.Jezeli cos wiecej na ten temat, bede mogl sie wypowiedziec dopiero na poczatku wrzesnia,bede sledzil ten temat,pozdrowienia i milych wakacji zycze w tym roku wymiotlo mnie daleko od naszych plaz :slonce2:


  • 0

#25 pwrlax

pwrlax
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Ocean Race
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:19, 04.08.2014

Witam,pozycja AUTO w VIII genr.po liftingu zadziala dopiero po aktywacji tej funkcji,a robi sie to w sposob nastepujacy:ustaw dzwignie w pozycje AUTO,dzwignie z wyczuciem (nie za mocno)przyciagnij do kierownicy na okolo 10 sek.obserwuj tablice kontrolek powinna zapalic sie zielona kontrolka z litrka :A:gdy zwolnisz dzwignie kontrolka powinna byc aktywna caly czas i wowczas bedziesz mial funkcje zmiany swiatel mijania na drogowe,brak kontrolki A oznacza brak funkcji automatycznej zmiany swiatel.

 

Sprawdzałem dzisiaj tą funkcję i albo nie umiem się nią posługiwać albo to nie działa. Po ustawieniu pokrętła na "AUTO" i przytrzymaniu przez chwile a następnie po puszczeniu dźwigni po prawej stronie faktycznie pojawia się zielona kontrolka z literką A. Po przełączeniu ze świateł mijania na drogowe kontrolka gaśnie i świecenie w kamerę nie zmiania automatycznie świateł na mijania.

Czy ten automat zmiania światła z mijania na drogowe czy z drogowych na mijania.

Z góry dzięki za info.


  • 0

Żubr występuje zazwyczaj w puszcze .... a sporadycznie w puszczy......


#26 spoko

spoko
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:zach.pom.
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:00, 07.08.2014

Sprawdzałem dzisiaj tą funkcję i albo nie umiem się nią posługiwać albo to nie działa. Po ustawieniu pokrętła na "AUTO" i przytrzymaniu przez chwile a następnie po puszczeniu dźwigni po prawej stronie faktycznie pojawia się zielona kontrolka z literką A. Po przełączeniu ze świateł mijania na drogowe kontrolka gaśnie i świecenie w kamerę nie zmiania automatycznie świateł na mijania.

Czy ten automat zmiania światła z mijania na drogowe czy z drogowych na mijania.

Z góry dzięki za info.

Jak masz aktywna kontrolke;A; (swieci kolorem zielonym na desce) nic nie przelaczaj dzwignia ma pozostac w pozycji ;auto:czujnik zmierzchu sam zmieni swiatla z drogowych na mijania i odwrotnie,roniez zadziala wowczas gdy bedziesz jechal ulica oswietlona,wykryje swiatla stopu samochodu jadacego przed Toba,czesto reaguje rowniez na czerwone swiatla zamontowane na slupach wysokiego napiecia,czasami warjuje podczas zlych warunkow atmosferycznych,snieg,deszcz,mgla,wowczas przelaczam dzwignie do konca i mam sterowanie reczne,ale po tym  manewrze musisz jeszcze raz aktywowac funkcje ;auto;bo zmieniles program dzialania.Sadze ze bawiles sie np.latarka swiecac w czujnik na szybie,mozliwe wowczas jest ze strumien swiatla z latarki nie ma tych wlasciwosci zapisanych w programie.Przetestoj swiatla w warunkach naturalnych.Powodzenia i napisz jakie sukcesy.


  • 0

#27 pwrlax

pwrlax
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Ocean Race
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:50, 14.08.2014

Jak masz aktywna kontrolke;A; (swieci kolorem zielonym na desce) nic nie przelaczaj dzwignia ma pozostac w pozycji ;auto:czujnik zmierzchu sam zmieni swiatla z drogowych na mijania i odwrotnie,roniez zadziala wowczas gdy bedziesz jechal ulica oswietlona,wykryje swiatla stopu samochodu jadacego przed Toba,czesto reaguje rowniez na czerwone swiatla zamontowane na slupach wysokiego napiecia,czasami warjuje podczas zlych warunkow atmosferycznych,snieg,deszcz,mgla,wowczas przelaczam dzwignie do konca i mam sterowanie reczne,ale po tym  manewrze musisz jeszcze raz aktywowac funkcje ;auto;bo zmieniles program dzialania.Sadze ze bawiles sie np.latarka swiecac w czujnik na szybie,mozliwe wowczas jest ze strumien swiatla z latarki nie ma tych wlasciwosci zapisanych w programie.Przetestoj swiatla w warunkach naturalnych.Powodzenia i napisz jakie sukcesy.

 

OK, dzięki za info, będę testował i podziele się doświadczeniami.

Dziwi mnie tylko fakt, że będąc na przeglądzie w ASO nie wiedzieli jak to działa. Z tego co rozmawiałem z gościem to twierdził, ze nic nie trzeba przełączać a jedynie ustawić wyłacznik w pozycji AUTO.

Pytałem też o dzienne ale w Rzeszowie zaśpiewali sobie z montażem 750 PLN za światła dwufukcyjne montowane zamiast halogenów.


  • 0

Żubr występuje zazwyczaj w puszcze .... a sporadycznie w puszczy......


#28 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:37, 14.08.2014

 

Pytałem też o dzienne ale w Rzeszowie zaśpiewali sobie z montażem 750 PLN za światła dwufukcyjne montowane zamiast halogenów.

 

Ja u siebie niestety mam zamontowane oddzielne LEDy i żałuje, że nie wiedziałem/nie było świateł dwufunkcyjnych w 2010 roku:/ W poliftowych światła dwufunkcyjne wystarczą w wersji bez doświetlania zakrętów...


  • 0

#29 pwrlax

pwrlax
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Ocean Race
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:09, 22.08.2014

Ja u siebie niestety mam zamontowane oddzielne LEDy i żałuje, że nie wiedziałem/nie było świateł dwufunkcyjnych w 2010 roku:/ W poliftowych światła dwufunkcyjne wystarczą w wersji bez doświetlania zakrętów...

 

Cześć,

 

Ma ktoś może fotki tych dwufunkcyjnych halogenów albo namiary na jakąś stronę gdzie można je zobaczyć?


  • 0

Żubr występuje zazwyczaj w puszcze .... a sporadycznie w puszczy......


#30 pwrlax

pwrlax
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Ocean Race
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:16, 05.10.2014

Zrobiłem ostatnio nocne testy świateł auto i ich funkcjonalność wygląda następująco:

 

1. Wsiadamy do samochodu i odpalamy :cyklop:

2. Włączamy światła do pozycji "AUTO". Nie jest wymagane żadne przytrzymywania ani takie tam.

3. Ruszamy w trasę na krótkich. Jak z przeciwka kamera nie będzie widziała światła (samochody lampy) to zmieni światła na długie. Nie przełaczamy na długi bo tryb auto się dezaktywuje i trzeba się zatrzymać aby go znów włączyć.

4. Jeśli z przeciwka pojawi się jakieś światło to kamera zmieni światła na krótkie.

 

Udanych testów .


  • 0

Żubr występuje zazwyczaj w puszcze .... a sporadycznie w puszczy......






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq