Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VIII

Szyberdach --- rdza

VIII szyberdach rdza korozja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
249 odpowiedzi w tym temacie

#181 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:42, 16.01.2017

No właśnie, a tu jest PL i o "dobrej woli producenta" można w praktyce zapomnieć. Nie te standardy i w tej części świata prędzej staną dudą do klienta niż frontem.

Kilku osobom z forum wymienili te ramki po upływie standardowej gwarancji.


  • 0

#182 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:55, 16.01.2017

W moim przypadku dwóch poprzednich właścicieli przespało temat a mogli to zrobić za free. Niestety okres już minął i nic nie można zrobić.

Swoją drogą dwóch poprzednich właścicieli jeździło do ASO na przeglądy i piepsz... ASO nie mogło im podpowiedzieć o akcji serwisowej na szyberdach ?


Użytkownik flashmaniac edytował ten post 21:55, 16.01.2017

  • 0

#183 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 23:33, 16.01.2017

Kilku osobom z forum wymienili te ramki po upływie standardowej gwarancji.

Z tego co ja pamiętam to po terminie wymienili chyba ze dwóm osobom, a reszta odeszła z kwitkiem.

 

Na dobroduszność naszych Aso lepiej się nie nastawiać. Dlatego też realnie patrząc pozostają dwie opcje:

Kupić nowy szyberdach, bo samej szyby z ramką się nie da lub używaną od polifta.


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#184 Friday

Friday
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:1.4
  • Wersja:IMA
  • KM:75
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:42, 17.01.2017

Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem acco VII 2009 no i niestety szyberdach nie zrobiony. Rdza jest. Dzwoniłem do Hondy Polska i powiedzieli mi że nic mi nie przysługuje i ewentualnie żebym pojechał sobie gdzieś do serwisu i oni mi doradza co tu począć ;) czytając poprzednie wpisy nie liczę na dobroczynność serwisów ;) obcym się zdziwił ;)
  • 0

#185 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 17:52, 17.01.2017

W przedliftach mogę śmiało powiedzieć, że 80% samochodów w dalszym ciągu ma z tym problemem..Jak pokazuje właścicielom przy oględzinach rdzę, to się za głowy łapią..szkoda, że ten temat nie był mocniej naglosniony przez Hondę lub sprawdzany podczas serwisów..Ale wiadomo liczą się $$$..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#186 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:00, 17.01.2017

Jak byłem na przeglądzie przed zakupowym w ASO to na korozje przy szyberdachu powiedzieli że to nic wielkiego i nie mieli jeszcze przypadku żeby ten szyberdach przeciekał :)


  • 0

#187 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 18:01, 17.01.2017

Specjalnie bagatelizowali temat..

Czasem jak się podwinie uszczelkę to można mieć rude włosy, bo taki "opad" jest😎
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#188 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 19:51, 17.01.2017

...Dzwoniłem do Hondy Polska i powiedzieli mi że nic mi nie przysługuje i ewentualnie żebym pojechał sobie gdzieś do serwisu i oni mi doradza co tu począć... obcym się zdziwił ;)

Nie chcę Cię martwić, ale na to że się zdziwisz masz szanse bliskie zeru, niestety.. Ale próbować warto, bo jednak cuda się zdarzają. :)

Gdynię od razu możesz sobie odpuścić. :) Jedź do Gdańska, choć i to się pewnie na niewiele zda. Ewentualnie wyślą zapytanie do HP, a ich zdanie już znasz.

I cóż oni mogą Tobie innego zaproponować? Tylko to o czym pisałem wcześniej.

 

Jak byłem na przeglądzie przed zakupowym w ASO to na korozje przy szyberdachu powiedzieli że to nic wielkiego i nie mieli jeszcze przypadku żeby ten szyberdach przeciekał :)

:om:


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#189 Friday

Friday
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:1.4
  • Wersja:IMA
  • KM:75
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:51, 17.01.2017

No to w takim razie trzeba to zrobić na własną rękę ;)zapewne gdzieś tu na forum znajdę 'zrób to sam' 😆
  • 0

#190 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:01, 17.01.2017

Zrobic się da ale trochę zabawy jest - opisywałem to już kiedyś. Ja 3 lata temu robiłem w ładny słoneczny dzień i na wieczór dach był powrotem na miejscu. Bez niego tez jeździć mozna ale buczy strasznie i trzeba szyby otwierać.

A co konsekwencji rdzy to ja bym się bardziej obawiał braku możliwości zamknięcia niż ciekniecia jako takiego. U mnie uszczelka w jednym miejscu się lekko podniosła i miałem kilka razy sytuacje iż dachu się zamknąć nie dało bo mechanizm wykrywał opór i odbijał.

Użytkownik hangie edytował ten post 21:02, 17.01.2017

  • 0

#191 Tyberiusz

Tyberiusz
  • Forumowicz
  • 383 postów
  • Skąd:Elbląg
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:01, 15.02.2017

U mnie jest zdeformowana uszczelka i myślałem, że sobie tylko uszczelkę wymienię a tu takie rzeczy czytam. Boję się pod swoją zajrzeć, bo wiem co tam pewnie będzie.

Na wymianę w ASO już raczej nie ma szans.

Czy z polifta sam szyber będzie ok?

Oraz czy sedan czy kombii ma jakieś znaczenie?
  • 0

#192 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 11:29, 15.02.2017

U mnie jest zdeformowana uszczelka i myślałem, że sobie tylko uszczelkę wymienię a tu takie rzeczy czytam. Boję się pod swoją zajrzeć, bo wiem co tam pewnie będzie.

Na wymianę w ASO już raczej nie ma szans.

Czy z polifta sam szyber będzie ok?

Oraz czy sedan czy kombii ma jakieś znaczenie?


Według mnie jest to samo, ale dla pewności porównaj sobie nr części w katalogu:

http://japancars.ru
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#193 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 11:53, 15.02.2017

Tak, z polifta będzie ok. Wedle mojej wiedzy szyba do kombi i sedana niczym się nie różni.


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#194 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 17:48, 15.02.2017

W przedliftach mogę śmiało powiedzieć, że 80% samochodów w dalszym ciągu ma z tym problemem..Jak pokazuje właścicielom przy oględzinach rdzę, to się za głowy łapią..szkoda, że ten temat nie był mocniej naglosniony przez Hondę lub sprawdzany podczas serwisów..Ale wiadomo liczą się $$$..

 

Bo to nie była akcja serwisowa tylko przedłużona gwarancja. Czyli nie wymieniali każdemu kto się nawinął, nie wyskakiwało jako akcja serwisowa przy przeglądach po wpisaniu VINu tylko trzeba było samemu zauważyć i samemu upominać i wtedy z łaski robili zapewne na początek twierdząc, że żadnej gwarancji nie ma. Jak ktoś nie zauważył i nie zgłosił tego w trakcie trwania przedłużonej gwarancji to ma nie zrobione :-(

Hondzie nie zależy żeby to zrobić bo każda wymiana to koszt części i robocizny dla nich.


Tak, z polifta będzie ok. Wedle mojej wiedzy szyba do kombi i sedana niczym się nie różni.

Przedlift/polift sedan/kombi VIII - jeden numer części 70200-TL0-G21.

Natomiast VII ma inny numer (70200-SEA-J11). Czyli czymś się musi różnic a czy pasuje do VIII czy nie to kwestia otwarta, trzeba by sprawdzić.


Użytkownik klosz007 edytował ten post 17:49, 15.02.2017

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#195 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 17:55, 15.02.2017

Zawsze liczą się $$$, dlatego tak wyszło a nie inaczej z tym szyberdachem..

Fajnie, że potwierdziłes nr części 👍 myślałem, że kolega się wysili 😚
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, szyberdach, rdza, korozja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq