Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Drzwi - problem

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:58, 27.08.2011

Napisz co było nie tak. U mnie pomogło kilka razy otworzenie i zamkniecie pilotem i poszło a juz brałem sie za sciągniecie boczka. Centralny w jakims dziwnym połozeniu sie znalazł. Wydaje mi sie ze tak sie robi jak ktos w czasie otwierania centralnego ktos :evil: pociagnie za klamke
  • 0

#32 APC

APC
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Gorzów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:25, 27.08.2011

Jako doraźnie rozwiązanie poprostu odłączyłem kostkę od centralnego i zamykanie manualne bo moduł ma ewidentnie problem z otwarciem tak jakby nie miał siły otworzyć a docelowo to zapewne wymiana modułu zamka lub może uda się zregenerować stary (na forum gdzies byl opis problemu z silniczkiem) :)
  • 0

#33 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 222 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:42, 09.04.2013

I mnie rowniez dopadl ten problem. Klamka zewn nie dziala i blokada rodzicielska wlaczona.
Udalo mi sie dojsc do wlacznika blokady ale przy zamknietych drzwiach on nie chce nawet drgnac. Szarpanie za ciegno klamki wewn tez nic nie daje. Nie wiem jak mozna zdjac tapicerke przy zamknietych drzwiach? Zdjalem poduszke tylnej kanapy, siedzisko pasazerow, nawet uszczelke drzwi wydlubalem i nie moge sciagnac tapicerki :/
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#34 kaczyy

kaczyy
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Wwa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:01, 03.05.2013

Także ponawiam prośbę kolegi z posta wyżej, mam acco już dwa lata i odkąd go posiadam nie otwierają się prawe tylne drzwi. Miałem nawet taki czas że mój sedan był dwudrzwiowy i trzeba było przechodzić przez przednie fotele, tylne drzwi od strony kierowcy miały uszkodzoną klamkę ale o tym nie wiedziałem i przestawiłem blokadę i zamknąłem i miałem sedana dwudrzwiowego przez kilka miesięcy aż kolega ze zdolnościami manualnymi rozkręcił tylko klamkę i pociągnął te cięgno czy coś tam innego i od tamtej pory otwierają mi się 3 drzwi. Próbował tak samo postąpić z drzwiami za pasażerem ale się nie da, więc poprzedni właściciel ściemnił że to blokada. Tak czy inaczej zapewne trzeba odkręcić boczek by się dostać do drzwi, a zdolności manualne to za mało moim zdaniem, chyba że macie inne pomysły, ja się za swoje drzwi muszę w końcu zabrać bo szykuje powoli na taxi i jak nie będzie innej możliwości to wytnę je diaxem :D i kupie inne w kolorze :) Pozdro
  • 0

#35 Bogas

Bogas
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:MiX
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:02, 04.05.2013

Przerabiałem kiedyś temat z uszkodzoną klamką i zamkniętą blokadą. Jeżeli to jednak blokada to ja zrobiłem tak - cienki giętki kawałek płaskownika owija się taśmą izolacyjną coby nie pokaleczyć lakieru, patrzymy na jakiej wysokości jest ten dzyndzel od blokady w drzwiach które jeszcze się otwierają :-P no i przeciskamy sie w zatrzaśniętych drzwiach od wewnątrz miedzy uszczelką a drzwiami tak aby trafić pod dzyndzel i przesuwamy go do góry (no albo odwrotnie do dołu bo już nie pamiętam jak one działają) ja trafiłem za 3 podejściem i drzwi się otworzyły ;-)
  • 0

#36 damian83.

damian83.
  • Forumowicz
  • 1968 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe navi
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 18:38, 26.10.2014

I ten problem też mnie dopadł niestety ( tylne lewe drzwi ) . Blokada rodzicielska nie jest aktywna na 100 % .Nie mogę otworzyć drzwi ani od wewnątrz ani od zewnątrz .Siłownik jakby nie miał siły na otwarcie drzwi . Kombinuje co z tym fantem zrobić . Nie chciałbym zdejmować tapicerki przy zamkniętych drzwiach ale z tego co wyczytałem w temacie to chyba skuteczne  rozwiązanie . Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł czy patent . Trochę mnie to irytuje  :dobani:


  • 0

#37 Damian G

Damian G
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:01, 03.11.2014

Witam, ja natomiast mam nieco inny problem, mianowicie po odebraniu od lakiernika auta przednie drzwi pasazera nie moge otwierac od srodka, sytuacja identyczna jakbym mial blokade rodzicielska tyle ze w przednich drzwiach u pasazera, po kilkukrotnych przelaczeniach blokady w tylnych drzwiach nagle zadzialalo i mozna bylo otworzyc drzwi przednie pasazera od srodka bez problemu, natomiast po ~~ 4h znowu to samo.. z zewnatrz zawsze moge drzwi otworzyc, pilotem otwieraja sie i zamykaja (cycek pracuje), tak samo przelacznikiem od strony kierowcy czy kluczykiem,

podejrzewam ze elektrycznie blokowane sa w jakis sposob bo chyba nie ma czegos takiego jak blokada rodzicielska w przednich drzwiach pasazera??

ma ktos moze pomysly co jest nie tak? bylbym wdzieczny za podpowiedzi


  • 0

#38 damian83.

damian83.
  • Forumowicz
  • 1968 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe navi
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 21:25, 22.01.2015

No i od wczoraj mam czterodrzwiowe coupe  :om:  . Okazuję się ,że jednak u mnie zamki drzwi tylnych zaniemogły . I rzeczywiście da się otworzyć drzwi od wewnątrz , gdy nie da się wogóle . Zdjąłem tapicerkę ( prawa strona ) od wewnątrz przy zamkniętych drzwiach i okazało się ,że nie klamka nie siłownik lecz zamek . Jutro kupię używkę i zobaczę jak to wyjdzie .


  • 0

#39 damian83.

damian83.
  • Forumowicz
  • 1968 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe navi
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 21:10, 23.01.2015

Dziś po dwugodzinnej mordędze udało się założyć zamek . Niestety bez wersji z centralnym zamkiem ( w sumie nie wiedziałem ,że taki istnieją ) . Jest to opcja na chwilę , być może w przyszłym miesiącu zakupię w dwa zamki na tył z centralnym i wszystko wróci do normy  :)


  • 0

#40 m@ciekk225

m@ciekk225
  • Młodszy Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:CMG
  • Silnik:2,0
  • Wersja:VI VTEC
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:39, 18.02.2015

Witam, mam też podobny problem, tylne drzwi prawa jak i lewa strona otwierają się tylko od wewnątrz. Nie wiem co jest chociaż 3-4 razy udało mi się otworzyć lewe drzwi a później puściła śruba i chyba trzeba będzie wymieniać klamki ;)  Zauważyłem jednak, że cypel który otwiera zamek nie do końca jest blisko niego i może to jest przyczyna że drzwi się nie otwierają, nie mam pojęcia. Jeśli uda mi się coś z tym zrobić to dam znać.  


  • 0

#41 Dziabaduch

Dziabaduch
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:euro
  • KM:138
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:21, 10.03.2015

Siema, jestem tu nowy więc jeśli w zły dział to przepraszam :)
Mój problem jest taki kupiłem 2 tyg temu honde accord z 2000r i mam w niej zepsuty zamek (otworze każdym klucyzkiem bądz śrubokrętem :( ) wiecie może gdzie kupie taki zamek z kluczykiem? szukam i szukam i tragedia i raczej preferowałbym nowe (co nowe to nowe) a w salonie hondy powiedzieli mi 650zł... a zamiennika nie moge znalesc :(


  • 0

#42 krzysiekszopen

krzysiekszopen
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:białystok
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:30, 10.03.2015

Musisz pewnie wymienić sam wkład zamka a nie cały zamek,tacy fachowcy ogłaszają się w internecie (wpisz w google np naprawa zamków samochodowych).


  • 0

#43 damian83.

damian83.
  • Forumowicz
  • 1968 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe navi
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 16:45, 10.03.2015

Siema, jestem tu nowy więc jeśli w zły dział to przepraszam :)
Mój problem jest taki kupiłem 2 tyg temu honde accord z 2000r i mam w niej zepsuty zamek (otworze każdym klucyzkiem bądz śrubokrętem :( ) wiecie może gdzie kupie taki zamek z kluczykiem? szukam i szukam i tragedia i raczej preferowałbym nowe (co nowe to nowe) a w salonie hondy powiedzieli mi 650zł... a zamiennika nie moge znalesc :(

O który zamek chodzi prawy , lewy , tylni , przedni ?? I czy masz fabryczny centralny zamek ??


  • 0

#44 Dziabaduch

Dziabaduch
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:euro
  • KM:138
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:04, 10.03.2015

mam fabryczny centralny zamek i o zamek chodzi lewy przod (od kierowcy) jest zepsuty wkład i wystarczy coś do niego wsadzić i przekręcić i otworzysz samochod

Szukałem już nawet używanego na allegro i olx, ale bardzo trudno znalesc, jedyne co znalazlem to od anglikow sprzedają wkład z kluczykiem lecz nie wiem czy będzie pasował z anglika do europejskiego 


Użytkownik Dziabaduch edytował ten post 17:07, 10.03.2015

  • 0

#45 damian83.

damian83.
  • Forumowicz
  • 1968 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe navi
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 17:23, 10.03.2015

mam fabryczny centralny zamek i o zamek chodzi lewy przod (od kierowcy) jest zepsuty wkład i wystarczy coś do niego wsadzić i przekręcić i otworzysz samochod

Szukałem już nawet używanego na allegro i olx, ale bardzo trudno znalesc, jedyne co znalazlem to od anglikow sprzedają wkład z kluczykiem lecz nie wiem czy będzie pasował z anglika do europejskiego 

Hmm no to trochę d..pa . Jakby to był tylny  to jak w mojej sytuacji , gdzie nie działały obydwa zamki to sprawa byłaby trochę łatwiejsza . 

Czy od anglika pasują wkłady no tego nie wiem . 

Może rzeczywiście pomysł kolegi krzysiekszopen to dobre rozwiązanie w tej sytuacji .


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq