Skocz do zawartości


RODO w HAKP

lusterko zewnętrzne - demontaz wkładu


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:17, 17.06.2009

Witam

Niedawno ktoś najprawdopodobniej przywalił mi w prawe lusterko i teraz lata ono luźno na wszystkie strony, łącznie ze składaniem się podczas jazdy (od pędu powietrza) i wyskakiwaniem do góry. Żeby zdiagnozować problem co tam w środku się urwało potrzebuje wyjąć samo lustro (wkład), żeby widzieć więcej. I tu mam z tym problem bo nie wiem jak to zrobić. Dodam, że lusterko jest sterowane elektrycznie i podgrzewane.

Czy wystarczy wyjąć je siłowo? Są tam teoretycznie z tyłu na górze dwa 'zaczepy', które można łatwo wyczepić. Ale środek raczej trzyma...poza tym co z kablami... No i ta nieszczęsna śrubka wkręcana pionowo od dołu lustra, która trzyma ten wkład... Ma ona taka konstrukcję, że wsadzając śrubokręt można ją tylko dokręcić, a przy odkręcaniu śrubokręt wyskakuje. To chyba specjalne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe... I ma ona łepek okrągły więc nie można ją niczym złapać. Czy są jakieś sposoby na takie śrubki? Chciałbym uniknąć kupowania całego lusterka i spróbowac je naprawić samemu, ale na razie to mam problemy z dostaniem się pod szkło :) macie jakieś rady? :)

Accord 96'

pozdrawiam
Samuel

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 08:28, 17.06.2009

nie wiem jak u Ciebie ale w VI wkład wyjmuje się stosunkowo prosto - ustaw lusterko max w dół włóż od góry miedzy obudowę a szkło palce, a następnie delikatnie odchylaj na zewnątrz. Wkład/szkło/ w VI jest zamocowane na czterech zatrzaskach rozmieszczonych równo po okręgu. Jak wyczepia się zatrzaski delikatnie odchyl wkład i wypnij przewody zasilające matę.
Jeśli chodzi o demontaż całej obudowy to niestety nie ściągałem więc nie pomogę.

#3 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:49, 21.08.2009

Trzeba poluzować tą śróbkę, która jest wkręcona od dołu lusterka. Jest ją dossyć ciężko ruszyć ale wystarczy dobrze dopasować końcowkę wkrętaka i mocno docisnąć go do śróby.
Po jej poluzowaniu wkład sam praktycznie wyjdzie.
A żeby odczepić kable musisz sciągnąć tapicerke z drzwi i tam są złączki.

#4 yaqp

yaqp
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:44, 12.12.2009

odgrzeje temat:
Dzis na parkingu ktoś musiał bawić sie moim lusterkiem zewnetrznym i teraz lusterko jest luzne i lata w prawo i lewo, po zdjeciu szkła zobaczyłem że spreżyna wyskoczyło z trzpienia wraz z zabezpieczeniem... tak to wygląda:
Dołączona grafika


czy wystarczy ze "naciagne" sprezyne i zaloze to zbezpieczenie?
i czym najlepiej naciagnac taka sprezyne?
Nadmienie ze chodzi i VI generacje
pozdrawiam
Kuba

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:44, 12.12.2009

Nie ma od spodu dekielka do odkręcenia?

Do zobaczenia na trasie.


#6 yaqp

yaqp
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:51, 12.12.2009

jest, ale to nic nie daje..... trzeba te sprezyna naciagnac, ale narazie na tym poleglem, musze to lusterko w calosci zdemontowac, wtedy bedzie lepsze dojscie sciskami meblarskimi do tego sie dobrac... dzis juz nie bede siw "grzebal" szkoda sobotniego wieczoru
pozdrawiam
pozdrawiam
Kuba




IPB Skin By Virteq