Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

pompa wody

VI

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 furia

furia
  • Forumowicz
  • 13 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:04, 10.09.2008

witam pekl mi gorny waz od chlodnicy tryskal plyn mechanik zdiagnozowal ze to pompa wody czujnik temperatury pokkazywal temperature w normie koszt jest spory 500zl ale mam wrazenie ze cos mnie kantuje prosze o podpowiedz czy to mozliwe ze poszla pompa i jakie powinny byc objawy zepsutej pompy
pozdro
:B
furia

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:09, 10.09.2008

Miałem identycznie w Suzuki pękł mi wąż gdyż był po prostu stary i sparciał.Wymieniłeś wąż dolałeś płynu czy czekasz,aż Cię mechanik skasuje na parę zł.Taką usterkę można samemu naprawić,chyba,że już to zrobiłeś i problem tkwi gdzie indziej.Czy pompa cieknie bądź piszczy?Nie daj się pozdro.

#3 furia

furia
  • Forumowicz
  • 13 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:20, 10.09.2008

niestety furka stoji w warsztacie chodzi o to ze przy takim silniku bez pompy to bym nie zajechal paru metrow bo by mi sie zagrzal a ja jezdzilem z 1,5 h i temperatura nie rosla :-(
furia

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:26, 10.09.2008

Nie musisz jeździć,niech na początek wymienią wąż i doleją płynu wtedy sprawdzisz.Zawsze możesz powiedzieć,że w tej chwili nie masz kasy na pompę.

#5 furia

furia
  • Forumowicz
  • 13 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:28, 10.09.2008

jesli pompa nie dziala to jakie sa objawy

[ Dodano: 2008-09-10, 20:29 ]
mam nadzieje ze to nie przez lpg
furia

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:31, 10.09.2008

To nie masz chłodzenia,ale zaznaczam jak pękł Ci wąż i wyleciał płyn to też będą takie objawy.Napisałeś,że jeździłeś 1.5 godz. i temp.nie wzrosła dziwna sprawa.Może Koledzy coś doradzą.

#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:11, 10.09.2008

pekl mi gorny waz od chlodnicy tryskal plyn mechanik zdiagnozowal ze to pompa wody czujnik temperatury pokkazywal temperature w normie koszt jest spory 500z

hmmm dziwne, mechanik zdiagnozował tylko pompę wody i tyle ?? Jeżeli wymieniasz pompę wody to również i termostat. Ciekawe czy sprawdził termostat ??

pekl mi gorny waz od chlodnicy tryskal plyn

a ja jezdzilem z 1,5 h i temperatura nie rosla

Sprawdź czy nie ubywa Ci oleju z silnika bo jeżeli tak to może być uszczelka pod głowicą. :shock:

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 furia

furia
  • Forumowicz
  • 13 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:17, 11.09.2008

niestety nic mi niewiadomo o wymianie termostatu wiem jedno ze wymienil mi waz i pompe wody a co do temperatury to po odpaleniu wskazowka lezy a po kilku minutach dochodzi prawie do polowy i tak juz zostaje , w tym samym momecie przelacza sie na gaz a co do oleju to troszke go bierze ale podobno to normalne w tym wieku hondzi no i gaz tez ma wplyw na
to (podobno) lecz ilosci sa niewielkie dolewam olej raz na rok mam nadzieje ze to nie uszczelka pozdro :-(
furia

#9 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:04, 11.09.2008

btw: pompa wody jest tak usytuowana (przynajmniej VI gen) ze trzeba rozbierac rozrzad. Koszt samego elementu nie jest tez az taki duzy - do mojego to koszt ok 200-300zł.

#10 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 11.09.2008

btw: pompa wody jest tak usytuowana (przynajmniej VI gen) ze trzeba rozbierac rozrzad.

Chyba w większości furek tak to jest usytuowate a największy ból jest wtedy, gdy musisz wymienić coś wymagającego zdjęcia rozrządu... wtedy i nowy rozrząd i nowa pompa, i ... :-(
Guest nie zapomnij powiedzieć napotkanym Accordom o www.accordklubpolska.pl...
Murphy's Accord <-Click
LPG: Dołączona grafika

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:15, 13.09.2008

Siwy czemu trzeba wymienic termostat razem z pompa, przeciez pompa nie wplywa na prace termostatu.

#12 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:43, 13.09.2008

Może powtarzam jak papuga ale jak mi w renówce walnęła uszczelka pod głowicą to mechanik wymienił mi uszczelkę ale również powiedział że dobrze by było wymienić pompę wody na nową a jak nowa pompa to i termostat. Nie wiem czy dobrze powiedział tłumaczył mi to ale nie pamiętam o co chodziło.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#13 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 19:58, 15.09.2008

Ja ostatnio jestem po zabiegu wymiany pompy wody przy operacji wymiany rozrządu. Koszt 160zł Można się szarpnąć raz na te 80 - 90tyś km. Ale o wymianie termostatu mechanior nic nie wspominał. Kolesia znam już trochę czasu nie jedno auto u niego robiłem i żeby trzeba było na pewno by powiedział. Choć zastanawia mnie jeden objaw który był też na starej pompie. Mianowicie u mnie wskazówka prawie nigdy nie stoi na połowie podziałki (no może jak były upały i po mieście z klimą się latało) Obecnie jak trochę przymroziło to strzałka stoi zazwyczaj tak w 1/3 podziałki. Zastanawiam się czy to normalny objaw czy też jak kolega tu sugeruje termostat już se nie radzi i się nie domyka??

[ Dodano: 2008-09-17, 21:51 ]
No jednak chyba Siwy miał rację z tym termostatem. Dzisiaj podczas jazdy na ogrzewaniu w trasie zaobserwowałem że wskazówka temp. silnika w oczach raz spada do najniższej krechy a zaraz leci do 1/3 podziałki Na odcinku 70 km zaobserwowałem to ze 4 razy. Dodatkowo gdy wskazówka stała b. nisko i się zatrzymałem to automatycznie zostały podbite obroty choć za sobą miałem 70km. W mieście te wahania też występują ale w mniej widocznym stopniu. Mam nadzieje że to tylko termostat :-/

[ Dodano: 2008-09-19, 14:34 ]
Na szczęście to był właśnie termostat Koszt wymiany to 30zł termostat + 45 robocizna Termostat nieznanej firmy bo akurat innego nie mieli od ręki Ma się otwierać na 82st.C. Po wstępnych jazdach wygląda że wszystko jest OK




IPB Skin By Virteq