Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana tarcz a łożyska


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:45, 16.06.2009

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie Accorda Coupe 2.2. Czy przy wymianie tarcz należy również wymienić łożyska piasty ? Tak twierdzi mój mechanik ale mnie wydaje się to raczej niesensowne, skoro tarcze są zakładane na piastę... Wolę się upewnić...

pozdrawiam

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:23, 16.06.2009

Bzdury gada. Weź zmień mechanika bo on wątpie aby kiedykolwiek wymieniał tarcze w Hondzie :evil:
Pewnie chce cię naciągnąc na kase i tyle.
Normalnie zdejmuje się koło, zaciski, odkręca tarcze , czyści, zakłada nowa , nowe klocki i jazda. ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:05, 16.06.2009

pierwsze słyszę, żeby było to konieczne, można owszem - jeśli trzeba, bo możesz mieć zużyte niezależnie tarcze i huczące łożysko, ale żeby to się wymieniało w pakiecie.. nie.

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:22, 16.06.2009

Czy przy wymianie tarcz należy również wymienić łożyska piasty

w 5generacji accorda zeby wymienic tarcze przod trzeba wyjac lozyska

[ Dodano: 2009-06-16, 11:24 ]
..wiec twoj mechanik ma racje. Dosc duze uniedogodnienie..ale tak niestety jest w V.

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:35, 16.06.2009

w 5generacji accorda zeby wymienic tarcze przod trzeba wyjac lozyska

[ Dodano: 2009-06-16, 11:24 ]
..wiec twoj mechanik ma racje. Dosc duze uniedogodnienie..ale tak niestety jest w V.


:shock:
No to dałem ciała, myślałem że w takich cudów w Hondzie nia ma :k

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:38, 16.06.2009

No to dałem ciała, myślałem że w takich cudów w Hondzie nia ma

Bardzo duzo osob sie na to lapie. Ja tez sie na to zlapalem kiedys.... ;)

#7 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:05, 16.06.2009

To prawda - dziwne w tych V gen. ale jednak prawdziwe :k
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:05, 29.07.2009

Witam. Niedawno wymieniałem tarcze z przodu i mechanik mnie nastraszył ,że trzeba wymieniać łożyska, ale to nie prawda. Sprawdziłem w książce serwisowej i wystarczy odkręcić piasty od zwrotnicy i jest ok. Tak zrobił mi mechanik i koszty łożysk odpadły, a byłyby nie małe. Za wymianę tarcz i klocków wziął 150 zeta. Pozdrawiam.

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:51, 02.08.2009

Zgadza sie:
Dołączona grafika

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:36, 11.08.2009

witam mam podobny problem mechanik wczoraj powiedzial ze lozyska sie wymienia przy wymianie tarcz nie wiem co robic mam kupione nowe klocki i tarcze, obajwy sa takie, ze podczas hamowania z mniej wiecej 100 km/h czuc bicie na kierownicy, podczas jazdy slychac rowiez dzwiek tarcia, wg. mnie to tarcze i klocki jest koniecznosc wymiany rowniez lozysk ??

#11 NOWAK

NOWAK
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:56, 11.08.2009

mechanik wczoraj powiedzial ze lozyska sie wymienia przy wymianie tarcz

Powinno się ( tak zaleca producent ), ale nie trzeba.

podczas hamowania z mniej wiecej 100 km/h czuc bicie na kierownicy, podczas jazdy slychac rowiez dzwiek tarcia

Wywnioskować można z tego ze tarcze są skrzywione, czyli do wymiany.

jest koniecznosc wymiany rowniez lozysk

Nie nie ma takiej konieczności.Jeśli stare łożyska są dobre to po co je wymieniać. Ja swoich nie wymieniałem i zrobiłem już 40kkm i jest ok. Przeczytaj ten wątek i wszystko jasne --> http://www.honda.cba...p_hamulcow.html Jest tu opisane jak wyjąć stare łożyska nie uszkadzając ich.

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:56, 14.01.2010

Mi dzis mechanik za usluge tarcze + klocki + lozyska + zbieznosc + robocizna = ok 1200zl

Ale tutaj wlasnie czytam, ze nie trzeba wymieniac łożysk... nic mi nie szumi... nic mi nie buczy tylko tarcze sie zuzyly.... przebieg 165 tys km

I teraz sam nie wiem co robic... ;( Mechanik mowil ze jest mozliwosc wymiany bez lozyska ale wtedy takie stare lozysko po pierwsze moze sie zniszczyc przy demontażu a po drugie trzeba je wlozyc w prase z nowa tarcza... i suma sumarum to moze niezbyt długo podzialac...

jaka jest prawda?

Ktoś wie gdzie we Wroclawiu wymienią tarcze bez marudzenia ze wybieram wariant ze starymi piastami ?

#13 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:36, 14.01.2010

Mi dzis mechanik za usluge tarcze + klocki + lozyska + zbieznosc + robocizna = ok 1200zl

Ale tutaj wlasnie czytam, ze nie trzeba wymieniac łożysk... nic mi nie szumi... nic mi nie buczy tylko tarcze sie zuzyly.... przebieg 165 tys km

I teraz sam nie wiem co robic... ;( Mechanik mowil ze jest mozliwosc wymiany bez lozyska ale wtedy takie stare lozysko po pierwsze moze sie zniszczyc przy demontażu a po drugie trzeba je wlozyc w prase z nowa tarcza... i suma sumarum to moze niezbyt długo podzialac...

jaka jest prawda?

Ktoś wie gdzie we Wroclawiu wymienią tarcze bez marudzenia ze wybieram wariant ze starymi piastami ?


1.200 zł za samą usługę? Dżizas 8-)

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#14 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 20:37, 14.01.2010

Za robotę z częściami Marco
A z łożyskami różnie to bywa.Rozbierałem obie piasty pół roku temu i w jednej łożysko dosyć szybko zaczęło huczeć a drugie dalej funkcjonuje dobrze .

#15 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:50, 14.01.2010

powiem szczerze, że chyba wymieniłbym łożyska, wyciskanie ich z piast a potem wciskanie ich z powrotem rzeczywiście może nie być dobrym pomysłem.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0





IPB Skin By Virteq