Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

nakrętki do felg wzor Type-R by dekielki pasowały


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 yab

yab
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:wlkp
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:51, 13.04.2013

Mam felgi takie jak tu (wzór od Type-R) tylko, że 15".
Dołączona grafika
Nakrętki, które posiadam (chyba oryginalne też, w każdym bądź razie nie było z nimi problemów - wielkość chyba ?12x1,5?). Jak założyłem teraz felgi aluminiowe to te nakrętki za mocno wystają, tak że nie można założyć do nich oryginalnych dekielków:
Dołączona grafika

Jakie musiałyby być nakrętki by dekielki weszły?
  • 0

#2 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 19:17, 13.04.2013

zrob fotke jednej wykręconej nakretki, albo zmierz jej długość, niestety nie widze czy masz dłuższe czy krótsze nakrętki, ale coś mi się wydaje że masz te dłuższe z plastikowym pierścionkiem i dlatego ci sie nie mieszczą...
  • 0

#3 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:19, 13.04.2013

nakrętki przelotowa i sprawa rozwiazana
  • 0

#4 yab

yab
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:wlkp
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:24, 13.04.2013

zrob fotke jednej wykręconej nakretki, albo zmierz jej długość, niestety nie widze czy masz dłuższe czy krótsze nakrętki, ale coś mi się wydaje że masz te dłuższe z plastikowym pierścionkiem i dlatego ci sie nie mieszczą...

tak, to są te z plastikowym pierścieniem.

nakrętki przelotowa i sprawa rozwiazana

są jakieś oryginalne/dedykowane do acco czy sztukować zwykłe po rozmiarze?
  • 0

#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:36, 13.04.2013

np http://www.felgi-opo...100814,217.html
  • 0

#6 yab

yab
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:wlkp
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:16, 16.04.2013

pojawił się kolejny problem. Kupiłem te nakrętki sferyczne przelotowe. Okazuje się jednak, że gwint jest za krótki (nie było tego widać przy zamkniętych nakrętkach). Czy to możliwe, że nakrętki powinny być stożkowe? Bo jakoś nie uśmiecha mi się zmieniać wszystkich szpilek na dłuższe :(

[ Dodano: 2013-04-18, 13:20 ]
kolejna rzecz mi dala do myślenia:
Przy wymianie nakrętek urwałem gwint w jednej szpilce (już wcześniej był "sztachnięty" w sumie z mojej winy - nie ważne). Pojechałem od razu do mechanika na wymianę. On stwierdził, że w zasadzie wszystkie szpilki są do wymiany na dłuższe, bo gwint nie wystaje (zdjęcia poniżej). Zrobiłem mały risercz przy okazji szukania szpilek. Ostatecznie byłem w ASO Hondy (i tam też szpilki kupiłem). Według nich do Acco VI wychodził tylko jedna długość spzilek, do felg stalowych i aluminiowych wchodziły nakrętki kuliste. Do felg alu były także zamknięte, ale krótsze. Według nich jeszcze, jeśli mam przelotowe to też nie powinno się nic dziać. Rozumiem, żeby zaufać ASO a nie mietkowi z warsztatu?
Dodatkowo byłem też przy okazji szukać kto mi to wymieni te szpilki. Mieszkam akutalnie we Wrocławiu. U jednego mechanika byłem (ten już wspominany), bo mam zaraz obok pracy. Stwierdził, że trzeba piastę zdejmować, łożyska wymieniać, itd. U innego mechanika byłem, który wiem, że wymienia szpilki bez ściągania piasty (był wspominany tu na forum), ale terminy dopiero od kwietnia. Ktoś może polecić mechanika we Wrocławiu, który by mi to zrobił od ręki albo w jeden dzień? Auto mi potrzebne do pracy. Ewentualnie czy dojadę na 3 śrubach do domu rodzinnego, który jest 140 km od Wrocławia, w sensie czy się nic nie stanie(bo mam tam zaufanego mechanika, parę spraw do ogarnięcia w aucie przy okazji i mógłbym pożyczyć inne auto od rodzinki)?
Dodam, że nawet te 3 śruby mocno siedzą, nic się nie poluzowało (auto jeździ nawet lepiej na alusach niż na stalowych :P )

tak z przodu to wygląda:
Dołączona grafika

a tak z tyłu:
Dołączona grafika
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq