Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Holowanie Accordem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:57, 16.03.2013

Witam.
Nurtuje mnie od jakiegos czasu ten temat.
Czy Accordem można holować inny pojazd linka uczepioną do tego zaczepu z tyłu wspawanego do podlogi wnęki na koło zapasowe?
W ESM pokazuja ze haki holownicze to tylko te 2 z przodu po lewej i prawej, o tyle nic nie jest wspomniane z tego co zauważyłem.
Czy to znaczy że nie można ciagać acco innych pojazdów?
wszystko wyglada dosyć solidnie ale jednak nie jest to podłużnica jak to zawsze bywa w innych autach.
A może cywile mają haki z tyłu a ATR nie? :roll:
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#2 curek

curek
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:cg9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:02, 16.03.2013

Cywile też nie mają. Ja swoim holowałem właśnie zaczepiając o to coś i nic się nie urwało, co prawda był to sej więc waga niewielka ale jak umiesz holować nie szarpiąc to bez problemu i coś większego pociągniesz ;)
  • 0

#3 JASQ

JASQ
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Przemysl
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:41, 16.03.2013

Ja swoim tez holowalem, dwa auta mi sie zdazylo(Corse C i Vectre A) i wlasnie zaczepialem o to o czym tutaj mowisz i nic sie nie dzialo i nie bylo najmniejszych problemow :-D
  • 0

#4 pniok76

pniok76
  • Forumowicz
  • 468 postów
  • Skąd:brzesko
  • Silnik:2,0
  • Wersja:v
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:19, 16.03.2013

Ja swoją v holowałem audi 80 i to pod dosyć dużą górę i też nic się nie stało.Za jakiś czas to samo audi rwałem na bok żeby go na dach przewrucić,po przewruceniu , ciągałem go na dachu jeszcze i też nic się nie stało
  • 0

#5 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:35, 16.03.2013

Ja też własnie 80 holowałem i nic sie nie stało, ale jak sie ciagnie kogoś kto nie umie jechac w roli holowanego czy np wyrwac kogos zawieszonego na zaspie czy skarpie drogi to już miałbym obawy.
W manualu podpisany jest ten zaczep jako miejsce na centralne umiejscowienie podnośnika warsztatowego tak aby podnieśc cały tył.
Może ktos kumaty bardziej po angielsku coś powie po przeczytaniu tego działu w manualu?
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#6 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 17:36, 16.03.2013

ja tez targałem inne auto (audi 80) i nic sie nie stalo, kiedyś tam małym crxem, który również nie ma żadnych wzmocnień na podłodze bagażnika, tez ciągnąlem audi 80 po górkach (u nas górki to norma), tez dał radę bez większych problemów :-)
  • 0

#7 nelq

nelq
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Hertford (UK)
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:56, 17.03.2013

W ESM do VI gen ten uchwyt z tyłu jest opisany jako tie down bracket czyli "uchwyt do wiązania".
Przypuszczam, że chodzi o wiązanie np. klapy bagażnika kiedy wieziemy coś co z niej wystaje i nie można jej zamknąć. Na pewno nie jest zaprojektowany do holowania samochodów.
  • 0

#8 moondravsky

moondravsky
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Kłodzko
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:46, 29.03.2013

Ja również ciągnełem tym haczykiem i nic się nie działo. Myślałem że to do holowania. Teraz muszę uważać :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq