Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

lakier - najnowsze accordy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:39, 10.06.2009

Ostatnio myłem autko karcherem i tak obejrzałem sobie lakier w pełnym słońcu - na całej karoserii mam drobne ryski !

Czy u Was jest podobnie czy jestem odosobnionym przypadkiem?

M.
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:41, 10.06.2009

Driv3r, w kazdej hondzie tak jest. Lakier jest miekki, cienki i delikatny.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:41, 10.06.2009

Handa ma do kitu lakiery niestety i to jest meeeega minus :-/

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:48, 10.06.2009

dlatego dziwię ci się że nie zainwestowałeś w ochronę lakieru jak odbierasz nowy samochód to nie ma praktycznie rys i nie trzeba go polerować tylko odrazu nakładają powłokę i masz spokój za ~500zł podejżewam na 3 latka
F1

#5 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:51, 10.06.2009

Wszystkie nowe auta maja takie lakiery i to nie tylko Honda. Lakiery są coraz gorszej jakości, powłoki coraz to cieńsze- wszystko spowodowane oszczędnościami. Kiedyś średnia grubość powłoki lakierniczej to było 150-200 micronów, dziś jest to granica koło 100 micronów. Zdarzały się auta które miały nawet 40...

#6 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:55, 15.06.2009

Ostatnio myłem autko karcherem i tak obejrzałem sobie lakier w pełnym słońcu - na całej karoserii mam drobne ryski !

Czy u Was jest podobnie czy jestem odosobnionym przypadkiem?

M.

Rys chyba jeszcze nie mam - poza tymi, które sam (lub sąsiad z garażu mi) zrobił/em. Ale grubość powłoki to jakaś kpina. Po wymianie żarówek w lampach tylnych mam odpryski na rantach. Muszę zgłosić to do serwisu.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#7 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:54, 16.06.2009

Lakiery są coraz gorszej jakości, powłoki coraz to cieńsze- wszystko spowodowane oszczędnościami. Kiedyś średnia grubość powłoki lakierniczej to było 150-200 micronów, dziś jest to granica koło 100 micronów.

Grubosc lakieru nie ma zwiazku z jego jakoscia. Dobrego lakieru mozna nalozyc cienka warstwe a kiepskiego nalezy grubsza.

Ostatnio myłem autko karcherem i tak obejrzałem sobie lakier w pełnym słońcu - na całej karoserii mam drobne ryski !

Pokaz mi lakier, ktory sie nie rysuje. W pelnym sloncu zawsze rysy sa bardziej widoczne. Wystarczy raz na jakis czas nalozyc normalny wosk. Do kazdego mycia uzywac szamponu z woskiem i po umyciu dobrze wetrzec. Nie korzystac z myjni automatycznych.

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#8 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:56, 16.06.2009

U mnie jest ok, żadnych rys, ale to pewnie dlatego, że myję go tylko bezdotykowo. ;-)

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:19, 20.07.2009

Ostatnio myłem autko karcherem i tak obejrzałem sobie lakier w pełnym słońcu - na całej karoserii mam drobne ryski !

Czy u Was jest podobnie czy jestem odosobnionym przypadkiem?

M.



U mnie po myjni (niestety automatycznej) pojawiła się kreska na masce, widoczna tylko w pełnym słoncu. Zrobiłem malutką "rozrubę", PZU wyceniła szkode a ja dostałem kase...

Ale zgadzam sie ze lakier jakis taki miękki....

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:32, 28.07.2009

Lakiery są kiepskie bo są ... ekologiczne. A honda w ekologii ostatnio przoduje. Kiedyś nawet cienkiej warstwy nie było tak łatwo uszkodzić (spowodować odprysku). Inna sprawa, ze w metalicznych rysuje się wierzchnia warstwa bezbarwnego którą można nie tylko polerować ale i położyć ponownie. Gorzej z odpryskami - chyba już czas na amerykańską modłę zacząć stosować skórzane noski na przód auta.
Niestety nic innego (żadne zabezpieczenia) nie uchronią w razie latających kamyków.

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:53, 28.07.2009

Faktycznie ryski są. Choć ja dużo myję na myjni automatycznej.
To normalne w tej generacji aut - w fabryce lakiery są nakładane z wodnym rozcieńczalnikiem (ekologia).

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:54, 08.08.2009

Ja mogę podzielić się doświadczeniem.

Czarny lakier Hondy, nakładany na VIII gen to najgorszy lakier z jakim kiedykolwiek moja firma miała do czynienia.
Honda ma ogólnie najgorsze lakiery z całej stawki motoryzacyjnej. Porównywalnie kiepskie są czarny lakier na Lamborghini i granat niemetalizowany od Audi. Reszta jest daleko z przodu.

Najlepsze lakiery o dziwo mają auta z USA później grupa Porsche (VW,Audi pomijając granat itp. bez Lambo), Mercedes ze swoimi ceramikami, BMW.
Zaraz za nimi Land Rover i Jaguar.

Szary koniec otwiera Mitsu, Subary, Czarne lakiery Toyoty a stawkę zamyka Honda ze swoimi czarnymi akrylami i nawet metalicami które nie powinny się nawet tak śmieć nazywać.

Całkowicie inna grupa to lakiery na autach z USA. Są pokryte tak wielką ilością lakieru bezbarwnego, że ich wytrzymałość jest zdumiewająca. Najtrudniejsze w obróbce, najmocniejsze w eksploatacji. I nie ma tutaj znaczenia wiek, nowe Mustangi, czy Camaro które do nas przyjeżdżały miały nienaganny lakier, a nowa czarna Honda Accord jest matowa... i trafia pod maszynę polerską.

#13 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:01, 08.08.2009

chyba jeszcze nie mieliście forda focusa u siebie :-P tam to jest tragedia.

Honda ze swoimi czarnymi akrylami

akrylami już się nie maluje aut osobowych...

#14 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 18:12, 08.08.2009

Najlepsze lakiery o dziwo mają auta z USA


Czyli moja Honda of USA pod to się mieści? Bo po dzwonie przy 60km/h w zeszłym roku lakier prawie nie draśnięty. A lekkie odpryski jedynie na zderzaku.

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:33, 08.08.2009

chyba jeszcze nie mieliście forda focusa u siebie :-P tam to jest tragedia.

Honda ze swoimi czarnymi akrylami

akrylami już się nie maluje aut osobowych...


Akryl dzisiaj to potoczne określenie dla lakierów dwuskładnikowych bez perły - nie typ materiału.

mieliśmy nie jednego focusa u siebie i masz rację :) trzeba powalczyć - ale spróbuj walczyć z S2000 czarna bez perły - miazga

[ Dodano: 2009-08-08, 19:35 ]

Najlepsze lakiery o dziwo mają auta z USA


Czyli moja Honda of USA pod to się mieści? Bo po dzwonie przy 60km/h w zeszłym roku lakier prawie nie draśnięty. A lekkie odpryski jedynie na zderzaku.


Myślę, że masz ogromna przewagę nad europejczykami - w ogóle Hondy produkcji amerykańskiej (tam lakierowane) mają lepiej nałożony lakier - nie wiem czym to jest spowodowane. \


Kiedyś porównywaliśmy nowe maski do Accorda VII - jedna z Japonii a druga z Turcji czy Anglii - nie pamiętam - Japońska była tragiczna na tle drugiej.




IPB Skin By Virteq