Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

SRS poduszki powietrzne kierwocy pasażera - sprawdź czy są


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
38 odpowiedzi w tym temacie

#31 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:54, 26.10.2009

miuzik84, kontrolka SRS świeci się na czerwono i u Ciebie jest OK (jeżeli chodzi o kolor), również nie zwijający się pas nie świadczy o awarii poduszki w VI gen. niestety jest w większości taki problem z wyrobionym mechanizmem zwijającym pas (było już o tym pisane na forum jak chcesz to poszukaj).

I niestety będę musiał Cię zmartwić bo analizując to logicznie to niestety masz "wystrzeloną" poduchę lub nawet dwie. Przecież gdyby to była jakaś drobna awaria powodująca świecenie kontrolki to poprzedni właściciel naprawił by ją a nie grzebał w desce rozdzielczej wyciągając żaróweczkę (cholerny oszust) :evil:

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#32 baton

baton
  • Forumowicz
  • 33 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:47, 07.11.2009

witam,
a że tak nieśmiało zapytam to jak sprawdzić kod błędu palącego sie SRS w VII generacji? bo coś takiego niebieskiego złącza pod deską pasażera nie moge namierzyć..

ostatnio(miesiac wstecz) zapalało mi sie sporadycznie (ale zawsze zaraz po odpaleniu, 6s testowym świeceniu i zgaśnieciu na ok 1s), a teraz po zapaleniu gaśnie na sekunde , zapala się i świeci cały czas (niekiedy po nowym odpaleniu gaśnie i się niezapala - ale coraz rzadziej)
gdzieś znalazłem nadmienione że może mieć to związek ze słabym akumulatorem - ale jak to wyczaić? sprawdzić akumulator? ale jak :)???

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:44, 08.11.2009

podpinajac hds

#34 e_mail031

e_mail031
  • Nowy
  • 2 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:06, 01.08.2013

Witam, czytałem Wasze posty odnośnie SRS, wszystko pięknie opisane bardzo pomocne :-D ale mam inny problem wtyczki - prawdopodobnie od poduszek są poodpinane czy procedura: 1. odpięcie akumulatora 2. podpięcie wtyków 3. podpięcie aku będzie poprawna aby poduchy nie wystrzeliły i która wtyczka do którego wtyku ? a dalej to już wiadomo skasowanie błędów. Kontrolka srs "powinna zgasnąć" jeśli wszystko będzie ok
poniżej foto jak to wygląda u mnie :)
coś się z kolorami popieprzy..ło w fotce ale jak się w nią kliknie to jest ok :-P

Załączone pliki



#35 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 09:18, 01.08.2013

nie trzeba odpinać aku. to jest debilny mit który krązy po polsce od mechanika do mechanika a sam go obaliłem bo zmieniałem nie raz poduski na podpiętym aku i nawet radia słuchałem w aucie.

#36 e_mail031

e_mail031
  • Nowy
  • 2 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:07, 01.08.2013

No dobra czyli podpinam i działam dalej, dziena ;) a tak poza tematem kolego Wolek nie wiesz kto by miał używke czujnika abs prawy tył sedan na sprzedaż ? :p

#37 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 11:44, 01.08.2013

e_mail031, tytus2011 kolega jest z Falenicy i miał 2 sztuki. jak coś wal mu PW
http://www.accordklu...ic.php?p=545420

#38 e_mail031

e_mail031
  • Nowy
  • 2 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:50, 01.08.2013

a która wtyczka do którego wtyku ? Jedna do innego po za konkretnym nie wejdzie ale pozostale dwie ? :)

#39 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:45, 01.08.2013

nie trzeba odpinać aku. to jest debilny mit który krązy po polsce od mechanika do mechanika a sam go obaliłem bo zmieniałem nie raz poduski na podpiętym aku i nawet radia słuchałem w aucie.

poczytaj po co sa tam kondensatory to przestaniesz się bawić w pogromce mitów...
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC




IPB Skin By Virteq