Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Błąd P2A00 - sonda lambda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzybus82

grzybus82
  • Forumowicz
  • 126 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:01, 19.02.2013

Cześć, problem mam chyba z sondą lambdą 1 przed katalizatorem.
Na wstępie wypowiedzi powiem że temat nie jest mi obcy ponieważ podobną sytuację (błąd P2A18 ) miałem dokładnie rok temu na benzynie a przed założeniem LPG..Okazało się że definitywnie to sonda i ją sam wymieniłem na oryginał Denso Hondy (udało się kupić na alledrogo za 500zł bez dowodu zakupy).Po wymianie jazda bez checka (1 miesiąc=ok 1000km) to se myśle zaprowadzam na montaż LPG (u polecanego na forum Pana gazownika). Przez cały okres jazdy na LPG (cały rok) miałem ze 2 checki (nie pamiętam kodu błędu-był inny niż ten wyżej podany) które zgłaszały sondę-zbyt uboga mieszanka .Działo się to wyłącznie na gazie.Pan gazownik konkretnie poustawiał mapy komputera gozowego (parametry pracy były praktycznie identyczne jak na benzynie) i był spokój aż do dzisiejszego dnia..gdy wyskoczył błąd P2A00 -sonda nie prawidłowy zakres działania.Skasowałem błąd za pomocą ELM 327 i po przejechaniu 10km znowu go wywala.Dzieje się to na LPG i uwaga!również na benzynie..i Teraz pytania do obcykanych:
1.Czy po roku użtykowania (przebieg ok 14tys km jazdy na LPG) nowej oryginalnej sondy lambda może ta "paść"?
2.Czy błąd centralki LPG może jakimś cudem mieć wpływ na ECU przy benzynie?(aby wykluczyć tu sondę..)
3.Czy coś da jeżeli pojeżdzę troszkę więcej na benzynie niże wspomniane 10km?Może coś się tam "ułoży"?
4.Czy może coś dać powtórna regulacja LPG u Pana gazownika?(wstępnie już się umówiłem)Tym samym eliminując ww.błedy?
5.W ostateczności czy sonda którą znalazłem na allegro (http://allegro.pl/so...3026982680.html) będzie prawidłowo funkcjonować po zakupie?
Podpowiecie koledzy?

[ Dodano: 2013-02-20, 18:25 ]
Żaden z kolegów nie wspomoże?
  • 0

#2 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 17:44, 21.02.2013

Kolego a jaką masz temperaturę przełączania na gaz, ustaw tak z 10-15 stopni więcej.
  • 0

#3 grzybus82

grzybus82
  • Forumowicz
  • 126 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:42, 21.02.2013

Szczerze powiedziawszy to nie nie mam pojęcia ponieważ instalkę mam na gwarancji i nie podłączam się kablem do niej..Ale na oko to szybko przełącza.Muzyczka a powiedz jak się ma twoje pytanie do problemu jak to rozumieć?Inna temperatura przełączania z benzyny na gaz wyeliminuje błąd sondy?Nie wiem co o tym sądzić..Wytłumaczysz?
Dzisiaj pojeździłem na benzynie, błąd nie znika..
  • 0

#4 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 12:37, 22.02.2013

Ja jak poustawiałem wszystkie czujniki prawidłowo to przy -10 po przejechani około 1 km przełączało na lpg. Błąd zaczęło wywalać po przejechaniu około 100 km do pracy mam 12 km. jak się zrobiło powyżej 0'C to błąd nie wyskakiwał wyjeździłem 3 baki lpg. Odłączyłem sterownik LPG od sondy połączony fioletowym kabelkiem i podniosłem temperaturę przełączania na 50'C. Wcześniej miałem przełączanie ustawione 30'C ale przy 0'C pokazywał temperaturę parownika -19'C i obstawiam że to samo jest u Ciebie , masz źle poustawiane czujniki temperatury i jak przełączą na zimnym silniku to skład mieszanki jest inny i sonda pracuje nie w zakresie ... Jak auto złapie temperaturę to wszystko zaczyna pracować prawidłowo. Według manuala po skasowaniu błędu i jeździe na benzynie utrzymując obroty 2,5-3 tys jeśli nie wyskoczy błąd usterka okresowa..
Najlepiej będzie jakbyś pojeździł na bp tak 20 km odpalając i gasząc auto kilka razy, jeśli CE zgaśnie to wina gazu. Lepie byłoby skasować błąd i pojeździć na benzynie

.Dzieje się to na LPG i uwaga!również na benzynie..

po jakim czasie wyskakuje i czy masz podłączony sterownik lpg do sondy?
  • 0

#5 Adam Rogowski

Adam Rogowski
  • Forumowicz
  • 385 postów
  • Skąd:Lublin-Snopków
  • Silnik:1,8
  • Wersja:limuzyna
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 14:10, 22.02.2013

Kolego a jaką masz temperaturę przełączania na gaz, ustaw tak z 10-15 stopni więcej.

Temperatura przełączania jest ustawiona na 30 st,i to powinno być oki.Co do regulacji to jest poprawna bo stroiliśmy razem na AFR,więc z LPG sądzę że jest oki.Sonda w Stagu nie jest podłączona,więc nie obciąża sterownika PB, do odczytów mam Skaner OBD.

[ Dodano: 2013-02-22, 14:16 ]
muzyczka, Czujniki są wybrane poprawne, sądzisz że ja bym takie pierdoły przeoczył.w końcu to jest mój montaż i niczego się nie wypieram.

[ Dodano: 2013-02-22, 14:19 ]
grzybus82, To że masz instalację na gwarancji to nie znaczy ze nie możesz sobie popatrzeć w parametry. :lol: :lol: :lol: :lol: :k
  • 0

#6 czacha19

czacha19
  • Forumowicz
  • 44 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:26, 22.02.2013

Czy podłączona sonda do komputera gazu obciąża sterownik PB ?
  • 0

#7 grzybus82

grzybus82
  • Forumowicz
  • 126 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:57, 22.02.2013

[quote].Dzieje się to na LPG i uwaga!również na benzynie..[/quote] po jakim czasie wyskakuje i czy masz podłączony sterownik lpg do sondy?[/quote]
Po skasowaniu błędu odpalam tylko na benzynie (samochód jest zimny) po czym w drogę i po przejechaniu dystansu ok 10 km- błąd nie odpuszcza tj. znów się zapala..

[ Dodano: 2013-02-22, 16:02 ]
[quote]

[ Dodano: 2013-02-22, 14:19 ]
grzybus82, To że masz instalację na gwarancji to nie znaczy ze nie możesz sobie popatrzeć w parametry. :lol: :lol: :lol: :lol: :k[/quote]
Ok Panie Adamie, nabędę odpowiedni kabel i w razie "W" popatrzę..
Dzięki za wtrącenie do tematu..

[ Dodano: 2013-02-22, 16:05 ]
[quote] Według manuala po skasowaniu błędu i jeździe na benzynie utrzymując obroty 2,5-3 tys jeśli nie wyskoczy błąd usterka okresowa..
Najlepiej będzie jakbyś pojeździł na bp tak 20 km odpalając i gasząc auto kilka razy, jeśli CE zgaśnie to wina gazu. Lepie byłoby skasować błąd i pojeździć na benzynie[/quote]
Jeszcze w ten sposób po eksploatuje auto na benzynie..i zobaczę..
Panowie, czyli wychodzi na to iż roczna sonda lambda odmawia posłuszeństwa?
Nie bardzo chcę się bawić w ryzyko zakupu drugiej jeśli się okaże że ta rzeczywiście jest sprawna co w powyższym układzie proponujecie?
  • 0

#8 Adam Rogowski

Adam Rogowski
  • Forumowicz
  • 385 postów
  • Skąd:Lublin-Snopków
  • Silnik:1,8
  • Wersja:limuzyna
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 17:46, 22.02.2013

Czy podłączona sonda do komputera gazu obciąża sterownik PB ?

Robiłem takich Hanek z tegoż forum XXXX nie wiem ile ale dość dużo,po wlutowaniu się w sondę po niedługim czasie był Check. Więc ich teraz nie podłączam i mam spokój.

[ Dodano: 2013-02-22, 17:48 ]
grzybus82, Jalk by co to zapraszam, mogę użyczyć kabelka na 2-3 dni dla Ciebie.Mam tylko na USB

[ Dodano: 2013-02-22, 17:52 ]
grzybus82, To że m,asz sondę ORI nową to i tak pewnie made in china. Tak teraz na tym naszym swiecie jest że wszystko robią na sztukę aby zejść z kosztów,moja rada kup używkę z jakiegoś angola i bedzie oki.
  • 0

#9 grzybus82

grzybus82
  • Forumowicz
  • 126 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:01, 22.02.2013

To że m,asz sondę ORI nową to i tak pewnie made in china. Tak teraz na tym naszym swiecie jest że wszystko robią na sztukę aby zejść z kosztów,moja rada kup używkę z jakiegoś angola i bedzie oki.


Czyli, nie ma siły innej niż ta że to wina rzeczywiście na 100-ówe sondy?
Wymieniając rok temu sondę myślałem że wystarczy na kolejne 160 tys przebiegu..
Kupując używkę z angola, to też nie wiem na ile ona wystarczy..po za tym w ogóle trafić takową to graniczy z cudem...
  • 0

#10 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 19:32, 22.02.2013

Adam ja ostatnio miałem też P2A00 i się bardzo ucieszyłem. Stało się to jak poprzestawiałem czujniki temperatury, o dziwo gdy wskazywały prawidłowe wartości i błąd wyskakiwał tylko jak było około -10 i to po kilku dniach. Ps : Jeśli po skasowaniu błędu przejedzie się na benzynie około 20 km utrzymując obroty 3 tys. to sonda sprawna.grzybus82, po skasowaniu błędu jak auto złapię temperaturę 90'C możesz przełączyć na gaz. i jeśli w takich warunkach CE nie wywali trzeba podnieść temperaturę przełączania LPG celem oszczędzania sondy. Ja swoją testuję bo miesiąc temu miałem taką samą sytuację i jak narazie spokój ...
  • 0

#11 Adam Rogowski

Adam Rogowski
  • Forumowicz
  • 385 postów
  • Skąd:Lublin-Snopków
  • Silnik:1,8
  • Wersja:limuzyna
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:38, 22.02.2013

muzyczka, Zajrzyj do galerii Grzybusia , jest nawet link go LPG Forum
  • 0

#12 grzybus82

grzybus82
  • Forumowicz
  • 126 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:56, 22.02.2013

Jeśli po skasowaniu błędu przejedzie się na benzynie około 20 km utrzymując obroty 3 tys. to sonda sprawna..

Muzyczka, wypróbowałem, pojeżdziełem trochę po mieście na benzynie nie przekraczając 3tys.obrotów - błąd ECU wywalił po może w sumie 7km z dwoma przystankami na wyłączenie i włączenie silnika..wiec nawet 20km nie przejechałem..
  • 0

#13 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 21:11, 22.02.2013

Muzyczka, wypróbowałem, pojeżdziełem trochę po mieście na benzynie nie przekraczając 3tys.obrotów - błąd ECU wywalił po może w sumie 7km z dwoma przystankami na wyłączenie i włączenie silnika..wiec nawet 20km nie przejechałem..

To sonda do wymiany. :cry:
  • 0

#14 grzybus82

grzybus82
  • Forumowicz
  • 126 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:28, 22.02.2013

To sonda do wymiany. :cry:

czyli najgorsze..
już się orientowałem w używanych z anglika,jutro mam mieć odpowiedź czy jest i jaki koszt..
(ile max można dać za taką?)
a orjentujesz się ile warta taka nowa będzie
http://allegro.pl/so...3044769138.html
??czy to pochodzi?
tak czy siak poproszę Pana Adama o podwyższenie temp przełączania ben/gaz na rzecz "nowej" sondy..
  • 0

#15 czacha19

czacha19
  • Forumowicz
  • 44 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:03, 22.02.2013

Czy podłączona sonda do komputera gazu obciąża sterownik PB ?

Robiłem takich Hanek z tegoż forum XXXX nie wiem ile ale dość dużo,po wlutowaniu się w sondę po niedługim czasie był Check. Więc ich teraz nie podłączam i mam spokój.
.

Dziekuje za informacje. Szkoda ze wczesniej tego nie wiedzialem. Wiec to nie wina/pretensje do gazownika tylko ten problem tak ma? Warto ta informacje podać przy opisie instalacji dla innych uzytkownikow ktorym sie wpinaja do sondy.

Zakupilem nową denso o numerach takich jak na tej aukcji i przed montazem odetne kabel od staga do sondy(poprzedzajac telefonem do gazownika bo instalacja na gwarancji). Dziekuje za info. [/b]
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq