Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Chłodnica płynu wspomagania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#61 andrzejmm

andrzejmm
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:44, 26.08.2014

Zastanawiam się czy za pomocą takiego zestawu:

http://allegro.pl/gi...4497086762.html

 

+ taka rurka

http://allegro.pl/ru...4510305980.html

 

da radę to ładnie powyginać i zrobić te grzybki na końcówkach?

 

... może nawet zrobić jakiś fikuśny kształt +10 do lansu?

 

Coś podobnego (ale bez giętarki) jest zaprezentowane na tym filmiku:

 

Ciekaw jestem też czy ktoś może pytał o cenę takiej chłodniczki w ASO?


  • 0

#62 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 21:41, 26.08.2014

Ten zestaw Bass wygląda bardzo obiecująco, zwłaszcza, że jest giętarka. Zakucie bardzo podobne do mojego wychodzi przy pomocy tego grzybka na filmiku. Cena 1mb miedzi na Allegro jest atrakcyjna, nie wiadomo jednak  jaki producent. Tam, gdzie ja kupowałem nie uświadczysz np. polskiej miedzi - stosują miedź sygnowaną przez fińską firmę.

 

P.s. co to znaczy +10 do lansu :?: :?:


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#63 andrzejmm

andrzejmm
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:53, 27.08.2014

+10pkt do lansu - takiego sformułowania użył Sacrum, a ja za nim. W slangu młodzieżowym oznacza to chyba podniesienie prestiżu. Chodzi o takie powyginanie, by wyszedł jakiś ciekawy kształt, który zwróci uwagę pod lekko przerobionym zderzakiem. Jeżeli się mylę niech młodzież mnie poprawi.

 

Co od zestawu Bass to chyba warto pomyśleć nad tym, szczególnie, że w naszych Accordach korodują też przewody hamulcowe i paliwowe. Ja na szczęście miałem je wymienione przed zakupem przez poprzedniego właściciela, ale jak ktoś ma problem z przewodami hamulcowymi, paliwowymi i tą chłodniczką oraz samemu bawi się mechaniką to taki zestaw na pewno się zwróci.

 

Ja w każdym razie za swoją chłodniczkę na pewno zabiorę się wiosną. Zimę już przejeżdżę na tej co mam. Ostatnio ją oczyściłem i pomalowałem i mam nadzieję, że do wiosny to wystarczy. Kupię też wtedy takie narzędzie. Koszt jakiś straszliwy to nie jest, a narzędzie zostanie.

 

Piszę się też na zakup grupowy jakiegoś handmade jeżeli ktoś wcześniej się podejmie. Może warto zrobić listę chętnych i wtedy okaże się czy się opłaci.

 

Zapytam też dziś o cenę nowej w ASO i ja otrzymam odpowiedź dam znać.


  • 0

#64 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 10:12, 27.08.2014

Andrzejmm, wnioskuję, że my jesteśmy ta starsza młodzież  ale lansować chyba nam pozwolą. :)

Tak do końca, to chłodniczka po całości ma 3 odcinki rurki metalowej. Ja dogrzebałem się do dwóch oprócz trzeciego odcinka biegnącego chyba już bezpośrednio do maglownicy.

W wersji uproszczonej część przed chłodnicą klimy można wygiąć w kształt litery U ale już dolot tej rurki do zbiorniczka trzeba już idealnie odwzorować, tak samo dwa pozostałe odcinki.

Ten przyrząd Bassa trzeba dokładnie obadać i potrenować, mam w pobliżu znajomego dystrybutora, poproszę, może udostępni mi do sprawdzenia na razie bez kupowania.

Czekam na cenę ASO, tylko pamiętaj o odcinkach metalowych, gumowych, cybantach - proszę dokładnie ich wypytaj, może wszystko liczą oddzielnie albo za cały zestaw.

 

Poniżej, może dostanę +10 do lansu :)

e1add92d5ca93976med.jpg

 

 

P.s. rozgryzłem tę 3 rurkę, biegnącą do magla. Nie jest długa ale z najtrudniejszym dostępem do zdjęcia i trochę przyrudziała. Wypadało by do kompletu popracować nad nią, co sądzicie Koledzy ?


Użytkownik Czarnota edytował ten post 11:18, 27.08.2014

  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#65 andrzejmm

andrzejmm
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:40, 27.08.2014

Otrzymałem właśnie pierwszą wycenę z AutoWest - Warszawa. Tak jak przypuszczałem cena za chłodniczkę jest zaporowa i wynosi 805 PLN. Czas oczekiwania to 4 dni. Wyceny z innych ASO pewnie będą podobne.

 

Numer części to 23. Otrzymaną wycenę i schemat dołączam w załączniku tego posta.

 

Myślę koledzy, że tu nie ma się nad czym zastanawiać i trzeba organizować listę na tzw. handmade, a potem szukać wykonawcy, ew. robić samodzielnie tak jak Czarnota.

 

U mnie tylko ta chłodniczka jest skorodowana reszta przewodów wspomagania jest ok. Myślę, że tak będzie i w innych Accordach. Chłodniczka jest po prostu przy samym wlocie powietrza w zderzaku i jest na pierwszym froncie ataku soli, kamieni, piasku i wody.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  wycena.pdf   95,52 KB   53 Ilość pobrań

  • 0

#66 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 15:17, 27.08.2014

Rzeczywiście cena powala i to jest cały czas rurka metalowa.

Koledzy, mam trochę wolnego czasu, mógłbym się podjąć zorganizować handmade.

W pierwszej kolejności musiałbym wiedzieć ilu kolegów byłoby chętnych na nówkę miedzianą wygiętą w kształt litery U - element 23 ze schematu. Sadzę, że cena nie przekroczyłaby 100,-

Ewentualnie proszę dopisywać się do listy.


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#67 andrzejmm

andrzejmm
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:43, 27.08.2014

Jak do 100 to się wpisuję jako pierwszy.


  • 0

#68 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • Skąd:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 17:14, 27.08.2014

Ja kupilem zestaw do spęczania za 150zl i jestem zadowolony. Przewody hamulcowe zrobione i kasa zaoszczędzona.
Czarnota, kupuj taki zestaw i zbieraj zlecenia ;-)


Użytkownik lipson edytował ten post 17:33, 27.08.2014

  • 0

#69 pitero123

pitero123
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:24, 06.09.2014

Jaki czas oczekiwania? do 100 zl to i ja bym wzial :) Na allegro sa jakies smiecie, nie lepsze od mojej cieknacej :P


  • 0

#70 Szymas

Szymas
  • Forumowicz
  • 71 postów
  • Skąd:RZE
  • Silnik:1,8
  • Wersja:S
  • KM:136 było
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Cg85
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:21, 07.09.2014

Mam pytanko czy trzeba demontować zderzak, żeby tą chłodnicę wymienić czy da się jakoś tam zanurkować miedzy zderzak a chłodnice zwykłą i to wymienić ? :)


  • 0

#71 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 13:39, 07.09.2014

Przyznam szczerze nie próbowałem, robię na zdjętym zderzaku. Masz do odkręcenia dwie śrubki mocowane do pasa przedniego, w środku tych mocowań są gumowe nakładki wokół obejm. Poza tym dwa cybanty przy rurkach gumowych, luzowane (odkręcane) kluczem lub krzyżakiem. Potem trzeba wyjąć całą rurkę metalową i tutaj może być problem, czy będzie wystarczająco miejsca do gimnastyki, bo rurka ma trochę ponad 2 metry. To jest jedna z trzech rurek metalowych, następnej nie da się odkręcić bez zdejmowania zderzaka, trzecia da radę bez zdejmowania


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#72 Wojtek S.

Wojtek S.
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:42, 22.05.2015

Witam zacne grono przydomowych mechaników :)

Niestety, ale i w mojej `Hance` pojawił się ten sam problem.

Chciałbym dopytać na czym stanął plan dorabiania rurek `hand made`.

Faktycznie ktoś się tym zajął i idzie dokupić samoróbkę?

Nie chcę raczej skracać całego układu, a ceny (nawet używek) są po prostu zaporowe.


  • 0

#73 dawido43

dawido43
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:k.krk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:51, 04.06.2015

no właśnie używki około 500 zł , aktualne nadal ?


  • 0

#74 czester550

czester550
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:16, 03.08.2015

Witam mam podobny problem jak ktos opisze demontarz takiej chodniczki z modelu 2005 to jestem w stanie zapuscić kilka lub kilkanascie sztuk z nierdzewki według współrzednych z orginału włącznie z speczeniami na końcach


  • 0

#75 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 22:17, 03.08.2015

demontaŻ tej chłodnicy jest prosty - musisz zdjąć zderzak, a potem masz dwie opaski które łączą chłodnicę z wężami gumowymi.

 

nie za bardzo wiem o co Ci chodzi - koszt takiej chłodnicy to ok. 50-100zł do VII gen. (ofc. używanej).


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq