Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zamek klapy bagaznika nie odryglowuje sie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:50, 22.01.2013

Czesc, od pewnego czasu mam taka dziwna sytuacje z bagaznikiem. Auto zamkniete, otwieramy z pilota elegancko wszytkie drzwi poza bagaznikiem ktory pozostaje zamkniety, raz na jakis czas sie otworzy ale generalnie jest zamkniety, do bagaznika mozna sie dostac albo pociagajac wajche kolo siedzenia kierowcy albo z pilota za pomoca przycisku do otwierania tylko klapy.
Po zamknieciu klapy zamek nadal zachowuje sie tak jakby bylo auto zamkniete.
Jakies pomysly co tam moze sie dziac?
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#2 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 16:40, 22.01.2013

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chodzi o to, że otwiera się normalnie z wyjątkiem kiedy próbujesz otworzyć go za pomocą guzika nad rejestracją? Jeśli tak, to sprawdź czy nie przełączyła ci się blokada (przełącznik) tego guzika, jest w środku bagażnika, od spodu zaraz przed tylną półką, gdzieś koło swiatła stopu.
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#3 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:52, 23.01.2013

Znalazlem przelacznik, niestety nic nie dalo. Rozebralem ta podbitke pod klapa i tam jest tak ze z auta idzie linka do zamka a otwieranie z przycisku nad rejstracja dziala na zasadzie elektronicznej, ida kabelki i kostki wiec cos sie spierdzielilo z elektronika...
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#4 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 14:01, 23.01.2013

No to lipa. Ten przycisk wykręca się łatwo i jeśli dobrze pamiętam można go odłączyć od wiązki, spróbował bym znaleźć kogoś z takim samym, podmienić i sprawdzić czy wina jest w przycisku czy gdzieś indziej.
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#5 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:07, 23.01.2013

Ale mowisz o przycisku do otwierania tym nad rejstracja tak? Stary skad ja teraz znajde kogos kto mi to podmieni to nie Passat ze co drugie podworko :D Jak nie puszka zamka od kierowcy sie rozsypala to teraz kufer sie nie otwiera, pierwszy i ostatni raz Honde mam, zeby takie *cenzura*y sie psuly, jak w Alfie normalnie.
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#6 arek115

arek115
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:slaskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:02, 23.01.2013

Mam to samo, ale zobacejak puszcza mrozy,
  • 0

#7 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:59, 23.01.2013

No wlasnie licze ze moze cos przymarzlo..
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#8 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 14:04, 24.01.2013

Stary skad ja teraz znajde kogos kto mi to podmieni

Ten wyłacznik przy wciśnięciu zwiera styki , należy go sprawdzić miernikiem a na próbę można zwierać dwa kabelki.
PS: posprawdzaj jeszcze czy się wiązka od bagażnika nie przetarła na zawiasach.
  • 0

#9 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:10, 24.01.2013

Masz na mysli oczywscie przycisk na klapie nad rejstracja? Jakby wiazka sie przetarla to chyba z pilota by sie tez nie otwieral.
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#10 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 21:14, 26.01.2013

Masz na myśli oczywiście przycisk na klapie nad rejestracją? Jakby wiązka się przetarła to chyba z pilota by się tez nie otwierał.

Mam na myśli przycisk na klapie. A wiązka od przycisku idzie do sterownika, a do silnika zasilanie ze sterownika, który nie znajduje się w klapie tylko poza nią.
  • 0

#11 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:37, 28.01.2013

Witam od dwóch dni mam ten sam problem;/ tylko myślałem, że może bezpiecznik jakiś padł, ale widzę, że to coś chyba grubszego. U mnie jeszcze na dodatek jest coś takiego, że gdy otworze drzwi i zamknę to słychać centralny zamek jakby zamykał i otwierał drzwi a bolce się nie chowają.
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade

#12 mireek

mireek
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Uk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:17, 28.01.2013

U mnie to samo jest. nie otwiera z guzika moze cos zamoklo bo przez 1 dzien dzialalo normalnie a teraz znowu to samo. Do tego mam ze rozladowuje mi akumulator. Wczesniej myslalem ze to wlasnie ten guzik cos zwiera i jest powodem rozladowywania aku ale dzis odlaczylem go i na mierniku nic sie nie zmienilo wiec to nie guzik.
  • 0

#13 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:40, 28.01.2013

Właśnie wróciłem z garażu bo chciałem sprawdzić min. ten przełącznik w bagażniku czy przypadkiem nie był przełączony. I tak wpadłem na pewien trop. Bo od pewnego czasu zauważyłem również, że przy otwieraniu samochodu nie zaświecają się światła w kabinie oraz nie działa czasowe samoczynne zamykanie drzwi gdy nie zostaną otwarte do 30s. Gdy otworze acco z pilota i zaświecą się światła w kabinie przycisk w klapie działa, zamknie się też sam po upływie tych 30s. Natomiast, gdy otwieram i światełka w środku się nie zaświecą przycisk w klapie również nie działa. I teraz czym to jest spowodowane, że raz wszystko działą bez problemu, a raz nie? coś nie łączy?jakiś przekaźnik padł?
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade

#14 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:06, 29.01.2013

No i mamy na + a klapa nadal sie nie otwiera co wiecej mam takie sam objaw jak kolega albertriders czyli siedzac w aucie zamykajac drzwi kierowcy slychac ze zamki w drzwiach cos kombinuja ale bolce sie nie chowaja.. Nie mam pojecia co to moze byc. Na chlopski rozum tak jakby alarm nie otwieral kufra i sterownik wylapywal ze drzwi sa odryglowane a kufer nie i cos proboje dzialac a nie moze, boje sie zeby cos sie nie spalilo czy urwalo. Tez mialem cos takiego ze raz sie otwieral a raz nie teraz juz non stop mam kufer zamkniety i jedynie otwiera sie z linki w aucie lub przyciskiem na pilocie...

Jutro sproboje zrzucic kleme moze cos sie zawiesilo w sterowniku alarmu czy cos w ten desen jak nie jade do mechaniora bo nie chce aby sie cos uwalilo na dobre..

Odlaczylem kleme ale nic nie dalo, poza tym ze zamki w drzwiach juz nie proboja sie zaryglowac/odryglowac po zamknieciu drzwi kierowcy..
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#15 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:26, 31.01.2013

miałem to samo zrobić odłączyć od aku i spróbować ponownie, ale widzę, że to nie pomogło. Sąsiad ma warsztat samochodowy podejdę jutro albo w sobotę do niego i podłączę pod kompa zobaczymy czy coś wychwyci.
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq