Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

BRC czy Stag


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 dexx-x

dexx-x
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:lubuskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:24, 05.01.2013

Witam. Narazie orientuje sie w cenach i dzis rozmawialem z jednym Panem zwarsztatu i zaproponowal mi instalacje Brc sequent 24 z korkiem wlewi kolo paliwa i butla w kole w cenie 2800zl. Mowil ze jak chce to moze dolozyc lubryfikacje ale nie musze. Jak powiedzialem ze ta lubryfikacja to sciemato mowil ze jego zdaniem nie.. Ale to moj wybor.. Tak czy inaczej mowil ze poleca ta brc bo ma2lata gwarancji a stag tylko rok.. A cena ta sama.. Co myslicie? Lepsza, gorsza? O co sie ewentualnue zapytac?.. Aha mowil ze na inanstacji staga czesciej zapaka sie kontrolka CHECK. Cos takiego :-)
  • 0

#2 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 21:25, 05.01.2013

Aha mowil ze na inanstacji staga czesciej zapaka sie kontrolka CHECK.

jemu w dupie zapala się chyba jak zesra się za mocno.. ja bym wolał staga bez dwóch zdań..
  • 0

#3 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 21:26, 05.01.2013

Ja mam Staga i se chwale
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#4 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:32, 05.01.2013

To jak tak ci powiedział to ja bym nie pojechał do niego nawet na wymianę filtra gazowego..:) Takie wierutne bzdury świadczą tylko o nie kompetycji oraz małej wiedzy w dziedzinie montażu instalacji gazowych. Omijaj ten zakład szerokim łukiem. Bo później będziesz się borykał z niedomaganiem instalacji, a oni będą zwalali na świece, przewody, filtry, sondy, zawory, przebieg auta. I tak wymienisz 3/4 silnika a instalacja nie będzie dobrze działał. Poszukaj innego warsztatu w którym to stag nie wywala częściej Hecka niż BRC...:)
Wolek ale się usmiałem...:)
  • 0

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:37, 05.01.2013

Omijaj ten zakład szerokim łukiem.

Nic dodać nic ująć.
Ps. Kolego dexx-x poczytaj trochę tematów w dziale instalacje gazowe,a będziesz wiedział co założyć i gdzie.
  • 0

#6 fubu11

fubu11
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:44, 05.01.2013

Czesc
W starej Hondzie mialem BRC sequent 24 a aktualnie do nowej zalozylem STAGA i powiem ci ze na twoim miejscu wzialbym STAGa, niestety z BRC mialem problemy tzn samozaplon przy wylaczaniu silnika tylko na gazie, gazownicy powiedzieli ze mam nagar, przelaczenie na benzyne na 3s rozwiazywalo problem, ale w okresie letnim zawsze musialem to robic. Samochod na gazie slabszy, fakt ze wykonanie instalacji przez CZakram z Tarnowa bylo do dupy, wylali mi plyn z chlodnicy i nie powiedzieli takze przyjechalem 50km bez plynu potem dolalem 2litry.
Na stagu zrobilem prawie 10tys i jest super nie ma roznicy czy jedziesz na gazie czy na pb, polecam fakt ze Multiserwis wykonal dobra robote, nie musialem nic poprawiac po gazownikach(chodzi mi o dopinanie kabli ktore sobie wisialy)
BRC montowali mi 8h na Staga 2dni takze te instalacje musza sie roznic:)
ja na staga mam gwarancje 2 lata, jescze jedna ciekawa sprawa:
w BRC przeglad po 10000, a w stagu pierwszy po 1000 :)
  • 0

#7 dexx-x

dexx-x
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:lubuskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:16, 05.01.2013

ok.. dzieki za odpowiedzi.. i za temat ;) chyba nie tam gdzie trzeba to napisalem :)
kierowalem sie tym
http://www.autocentr..._265039484.html

Ps. Kolego dexx-x poczytaj trochę tematów w dziale instalacje gazowe,a będziesz wiedział co założyć i gdzie.

co mam zalozyc to juz w sumie czytalem i tak jak bylo w wielu tematach bylem przekonany o:
- Stag300+
- Hana 2000 niebieskie
- reduktor ACR01
ale po rozmowie z nim zglupialem.. wypisze m.i co zapamietalem z tej rozmowy, twierdzenia:
1. jesli chodzi o reduktor to ciagle byly reklamacje ze niby padaly..
2. brc instaluja nawet w nowych samochodach dlatego ze nie ma z nim klopotu
3. sam stag jest dobry ale np wtryskiwacze hana to jest podrobka/kopia tych od BRC/ Landi Renzo (? tak sie pisze? :D)
4. jak wspominalem wyzej.. dluzsza gwarancja.. (jesli o to chodzi to mowil.. ze stag ma 24mies gwarancji jak cala instalacja bedzie na ich podzespolac.. jesli reduktor czy wtryskiwacze beda innej firmy to juz tylko 12 mies. i do 30000km) BRC do 24mies i bez limitu kilometrów..
i jak cos mi sie jeszcze przypomni co mowil to dopisze..

jesli chodzi o to gdzie:
czytalem temat: http://www.accordklu...opic.php?t=3417
jednak nie znalazlem tam informacji o woj.lubuskim.. (Zielona Góra, Sulechów) ew. woj. Wielkopolskie ale np. okolice Wolsztyna czy Nowego Tomyśla..
Zalezalo mi na Zielonej górze bo mam zaledwie 40km.
Samo zalozenie to jeszcze pol biedypozniejsze przeglady itd. juz dobrze by bylo miec dobry warsztat pod nosem..
wiec albo w lubuskim nie ma dobrego warsztatu albo nie ma na tym forum zbyt wielu osob z lubuskiego zeby cos polecily..
  • 0

#8 Pyra

Pyra
  • Forumowicz
  • 1022 postów
  • Skąd:Rzeszów / USA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8 / sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:45, 05.01.2013

Potwierdzam że STAG daje 2 lata gwarancji bez limitu km.
  • 0

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:55, 06.01.2013

ok.. dzieki za odpowiedzi.. i za temat ;) chyba nie tam gdzie trzeba to napisalem :)

Przecież się przeniosło tam gdzie trzeba.

po rozmowie z nim zglupialem.. wypisze m.i co zapamietalem z tej rozmowy, twierdzenia


I w ten sposób Pan gazownik namącił Tobie w głowie,zasiał wątpliwości,a my Tobie mówimy odpuść sobie ten zakład,bo po montażu będziesz wracał do niego jak przysłowiowy "bumerang".
Widzę,że zarejestrowałeś się na forum lpg,a więc poczekaj może ktoś poleci zakład z którego będziesz zadowolony.
  • 0

#10 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:41, 06.01.2013

Nie miałem Staga,ale aktualnie mam BRC Sq24 z softem od P&D
- pierwszy przegląd jest po 1000km
- łatwy w założeniu, bo jest P&P i gaziarze zakładają go robiąc fuszerę, bo szybko
- nie występują żadne złe objawy i auto jedzie jak na Pb i pali jak na Pb - ale wymagało to wielu korekt, głównie montażowych, ale i dobrego ustawienia, którym to w końcu zająłem się sam...
- instlka ma ~100000km i nic się nie dzieje, leję i zmieniam filtry

- prawda taka, że dobór komponentów to jedno, a "kultura montażu" to drugie... i nie mówię tu jedynie o zdejmowaniu kolektora do wiercenia dysz, ale o całym szeregu tematów, które były już wałkowane... o tu
http://www.accordklu...opic.php?t=2979
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#11 jaca

jaca
  • Forumowicz
  • 976 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 11:19, 06.01.2013

Ze swojej strony powiem Ci (a i koledzy potwierdzą), że lepiej przejechać i 200km na porządny montaż i ewentualnie na regulację po 1000km, niż co tydzień odstawiać auto do warsztatu pod domem. Przy porządnej instalacji masz właściwie jedynie wymianę filtrów - a to zrobi Ci każdy zakład w 15minut (sam nie możesz, bo stracisz gwarancję).
Ja robiłem w Świebodzicach STAGa 1,5 roku temu, dostałem 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów i dodatkowo rok od zakładu - także bez limitu. Jak przyjechałem, bardzo pochwalili tę instalkę - powiedzieli, że jedne z lepszych komponentów. Kosztowało mnie to wtedy trochę ponad 2,5k zł (wlew pod klapką) i ani razu nic się z instalacją nie stało. Mi również polecono inny reduktor - mianowicie Zavoli Zeta N - jako alternatywę do AC R01 (który również polecali) z zastrzeżeniem, że jeśli mi się nie spodoba po 3 miesiącach, to wymienią mi na AC R01 i przyjmą w rozliczeniu używany.
Póki co - tak jak mówię - instalacja działa bez zarzutu.
  • 0

#12 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 12:06, 06.01.2013

Wolek ale się usmiałem...:)

no ile razy można to samo przerabiać.. a wczoraj byłem po 3 piwach i flaszce więc włączyła mi się asertywność... :mrgreen: :mrgreen: myślę że pozostali wytłumaczyli co i jak a ja powiem co nie padło czemu BRC bo najwięcej na nim zarobi pajac monter ;-) ;-)
  • 0

#13 pekin79

pekin79
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:18, 06.01.2013

Dlaczego odradzacie brc?.Ja mam juz od ponad 2lat przejechane prawie 40tys km i zero problemów.Ja uwazam ze duzo wazniejsze jest to gdzie instalacja została zamontowana.
Pozdro gaziarze:-D
  • 0

#14 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:28, 06.01.2013

myślałem że właśnie polecam BRC ;-)
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#15 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:23, 07.01.2013

Zgadza sie moze byc BRC, STAG...ale musi to zalozyc czlowiek ktory sie na tym zna, a nie Pan Henio ze stodoly ktory mowi ze na BRC czesciej sie zapala Check...k..wa co za typ, po takiej rozmowie bym im powiedzial pare zdan i napewno sie tam wiecej nie pojawil, ktos Ci polecil ten zaklad ze znajomych czy pojechales tam bo poprostu masz najblizej?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq