Skocz do zawartości


RODO w HAKP

poziom oleju


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:02, 31.05.2009

Witam.Mam dwa pytania.Czy wymienić olej jak zaleca serwis w accordie 2009 2,0 i-vtec po 1000-1500 km i ewntualnie jaki polecacie?
Auto ma obecnie 300km przeiegu i stwierdziłem,że na bagnecie poziom oleju przekracz o około 3mm maximum ( nawiasem mówiąc olej jest bardzo jasny i niewiem czy prawidłowo zmierzyłem.

#2 nikor11

nikor11
  • Forumowicz
  • 62 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:28, 31.05.2009

Wymieniaj co 15,jeśli zagazowany możesz wcześniej.A stan oleju ma być tak po środku

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:57, 31.05.2009

Witam.Mam dwa pytania.Czy wymienić olej jak zaleca serwis w accordie 2009 2,0 i-vtec po 1000-1500 km i ewntualnie jaki polecacie?
Auto ma obecnie 300km przeiegu i stwierdziłem,że na bagnecie poziom oleju przekracz o około 3mm maximum ( nawiasem mówiąc olej jest bardzo jasny i niewiem czy prawidłowo zmierzyłem.


Witaj ja u siebie wymieniłem tylko dlatego że go hanka przepaliła - mi serwis nic nie wspominał o wczesniejszej wymianie. Natomiast slyszałem (serwis) dwie rozne opinie na temat tego co zalewa oryginalnie honda - że do tego oleju nie powinno się robić dolewek i druga że można. Ja w koncu wymieniłem przy ok 2500 km - powód j/w.

IMHO poziom oleju powinien być między min i max i nie wazne czy 1/4, 3/4, 4/8, 6/9 i takie tam.

Co do polecanych olejów poczytaj wątek niżej, bo obudzisz "demony" :mrgreen:

jaki olej

i

branie oleju

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:11, 31.05.2009

Taki watek juz jest:

http://www.accordklu...wtopic.php?t=38


Polecam nie zasmiecac nowymi tylko pisac w aktualnych.

Warto przykleic ten watek bo duzo ludzi pyta ;)




IPB Skin By Virteq