Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

kontrolka - vsa


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 furia

furia
  • Forumowicz
  • 13 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:51, 08.09.2008

mam problem z konrtolka vsa po wlączeniu raz sie swieci a raz sie nieswieci niewiem czy problem lezy w kontrolce czy moze cos sie stalo z jakims czujnikiem jesli ktos mial taki problem prosze o podpowiedz co sie moze dziac i gdzie szukac
dzieki :B

czy ktos wie gdzie sie znajduja czujniki vsa , czy brak podswietlania sie kontrolki po nacisnieciu moze oznaczac popsute czujniki czy tylko awarie kontrolki
furia

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:28, 24.09.2008

Witam

Z tego co sie orientuje dokladnie z instrukcji obslugi auta to kontrolka vsa powinna sie zaswiecic kidy kluczyk jest na pozycji (I) i po kilku sekundach gasnac w tedy znaczy ze vsa dziala. Mozesz wylaczyc VSA wciskajac odpowiedni przycisk powinien byc kolo kierownicy z napisem VSA. Jednak przy kazdym wylaczeniu silnika i ponownym wlaczeniu VSA jest automatynie wlaczane. Jednak jezeli kontrolka VSA sie swieci caly czas to znaczy ze jest cos nie tak i powinienes sie zglosic do warsztatu czasami wystarczy zresetowac kompa. Jednak nawet jak system ten nie dziala to mozna normalnie jezdzic tylko ze bez kontroli trakcji.

To chyba tyle jak chcesz to moge jeszcze raz zajrzec do instrukcji ale raczej nic innego tam nie znajde.
Mam nadzieje ze pomoglem

Pozdrawiam
Pawel

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:34, 24.09.2008

Moge sie mylic ,ale kiedys u ojca w touranie odcielo mi wszyskie systemy co sie okazalo to odpalalem zbyt szybko silnik i one nie nadanzaly sie ladowac . Spruboj odpalic go parokrotnie czekajac na zaladowanie . Jest jeszce jedna opcja klocki lub tarcze moga byc juz nie te i dlatego swieci.

#4 Nuku

Nuku
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:57, 24.09.2008

wydaje mi sie ze dopoiero kiedy wcisniesz ten klawisz kolo kolumny kierownicy i zapali sie kontrolka kolo zegarow wtedy dopiero zalacza sie system VSA ale moge sie mylic bynajmniej u mnie po zalaczeniu tego auto staje sie jakies takie bardziej powolne

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:48, 24.09.2008

Kontrolka VSA tak jak inne wskaźniki zapala się na moment przy rozruchu auta.Jak jedziesz to VSA-kontrola trakcji nie działa.Po wciśnięciu włącznika na liczniku z prawej górnej stronie pokazuje się żółty wskaźnik "trójkąt z wykrzyknikiem" i w tym momencie system kontroluje tor jazdy.Jak kontrolka pali się cały czas i nie można jej wyłączyć zacznij od zresetowania jej na kompie-nie musisz jechać do ASO bo w każdym dobrym warsztacie mają kompa gdzie odczytają i zresetują.Jak to nie pomoże to musisz sprawdzić czy przewody przy kołach nie są poprzecierane,posprawdzaj tarcze i klocki.W najgorszym przypadku coś ze sterownikiem który odpowiedzialny jest za VSA i ABS(znajduje się pod maską z lewej strony),ale nie dopuszczam takiej myśli.Ja miałem przerwany kabelek w jednym kole i kontrolka paliła się cały czas(przycisk nie reagował)Naprawiłem,zresetowałem na kompie i już zapomniałem o tym problemie.Powodzenia.

#6 furia

furia
  • Forumowicz
  • 13 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:28, 30.09.2008

dzieki za odpowiedz pozdrowionka 8-)
furia

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:12, 30.09.2008

Tylko napisz co było przyczyną i jak usunąłeś ten problem.

#8 Gerwazy

Gerwazy
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:23, 22.08.2013

Witam!
Chciałbym poprawić kolegę kontrolka VSA ( żółty trójkącik z wykrzyknikiem) jeśli świeci się cały czas oznacza że kontrola trakcji nie działa (jest WYŁĄCZONA) jeśli kontrolka się nie świeci jest WŁĄCZONA. Wystarczy agresywnie ruszyć i zobaczysz że zacznie mrugać i nie pozwoli na np. ruszenie z piskami wtedy działa.
Ja mam ten sam problem po podniesieniu auta (1 raz) na podnośniku w warsztacie gdy wymieniałem olej nagle zaczęła ciągle świecić i przycisk nie działa tzn nie wyłącza ani nie włącza VSA będę to sprawdzał jeszcze bo na kompie wyskoczył błąd: "Nie można określić położenia czujnika VSA" po usunięciu dzieje się to samo...

Jeśli ktoś coś będzie wiedział w temacie również proszę o jakiekolwiek info.

Dzięki i pozdro.

#9 ofca

ofca
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:30, 24.08.2013

U mnie zaczęła się świecić (cały czas, nie gaśnie) po wizycie u mechanika który naprawiał mi stacyjkę rozpieprzoną po włamaniu i dodatkowo naprawiał klakson...
Z tego co do tej pory wyczytałam, to widzę że możliwe przyczyny u mnie to słaby aku, jednocześnie widzę, ze naciśniecię przycisku VSA nic nie daje i kontrolką dalej się świeci.
Piszecie, żeby zrestartować kompa - chyba też od tego zacznę i zobaczymy co będzie dalej i co może być przyczyną problemu...
Jak rozwiążę temat, to podzielę się co i jak było.

#10 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
Reputacja: 40
Super

Napisano 21:31, 24.08.2013

ofca, Jakbyś była w Warszawie to mogę to naprawić ..

#11 ofca

ofca
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:07, 25.08.2013

muzyczka, po tym jak chcieli mi Hankę ukraść w Wawie, po czym 2 miesiące była w warsztacie w Wawie, to omijam Hanką Wawę szerokim łukiem ;)
Dziękuję za propozycję pomocy, a może Ty przez Wroc będziesz przejeżdzał w najbliższym czasie?

#12 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:58, 25.08.2013

świeci się tylko kontrolka VSA czy razem z abs??

#13 ofca

ofca
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:33, 26.08.2013

Po uruchomieniu jest wykrzyknik w trójkącie, a po przejechaniu jakiś 200 m pojawia się VSA Check system. Nie ma tam tekstu o abs.

#14 Gerwazy

Gerwazy
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:06, 26.08.2013

Mam taką samą sytuację co ofca. Trójkącik po ujechaniu kawałek VSA też po wizycie u znajomego mechanika ( wymiana oleju + sprawdzenie na kompie) żadnych błędów nie pokazał a po odłączeniu i wyjechaniu samochodem kontrolka zaczęła świecić.

#15 mackry

mackry
  • Forumowicz
  • 93 postów
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 09:44, 27.08.2013

Ja mam to samo - samochód po małym uderzeniu, czy ktoś ma pomysł?




IPB Skin By Virteq