Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

ABS problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16 Czarny27_11

Czarny27_11
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Moszyn WPU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:26, 27.01.2013

reset dzis robilem nie pomoglo na kontrolke ABSu, jutro zrobię tak jak piszesz Jano i zobaczymy.
a dzwignia opada normalnie do samego konca.



Dzis sie za to wziąłem, przy okazji wymiany tylnych tarcz i klockow, wypiąłem tą kostke przy pompie no i nie stety nie zgasła ta kontrolka od ręcznego więc to chyba nie pompa, raczej czujnik tylko ktory, kontrolka Abs zawziecie nie chce mi wymigac co jej sie stalo :D

nie wiem czy ktos jeszcze zerka, ale do nie działającego absu dzis rano doszlo dziwne zjawisko, z rana po odpalenu samochodu hamulec działała normlanie po chwile był twardy tak ze nie mozna go bylo wcale wcisnac pytanie dlaczego? czy za hamulce ogolnie odpowiada ta pompa od absu czy jest jeszcze jakas pompka hamulcowa, bo szczerze nei przyglądałem sie nigdy , czy coś mogło zamarznąc np płyn? w tygodniu robiłem tylne hamulce przy okazji zmieniłem płyn.
  • 0

#17 jano

jano
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:toruń
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:cg
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:22, 31.01.2013

Witam wszystkich ponownie! Udało mi się uporać z problemem świecących kontrolek ABS-u i ręcznego, wymieniłem po prostu zespół modulatora i pompy ABS! Kontrolki się nie palą i ABS działa, wymiana pompy jest prosta, potem odpowietrzenie układu. Mogę się teraz cieszyć że z powrotem mam ABS! Pompę kupiłem za 50 zł.

Czarny27_11 czy masz możliwość podjechać do kogoś kto by miał w pobliżu taką pompę i spróbować się pod nią podpiąć złączką elektryczną. Ja tak zrobiłem poszukałem na allegro pompy najbliżej mnie i podpiłem się pod nią i kontrolki zgasły.

Prześlę Tobie jeszcze linki do sprawdzania instalacji ABS-u http://www.accordklu...?t=6931&start=0 i http://www.accordklu...light=pompa abs przeszukaj je może coś pomoże
  • 0
jano

#18 helerson

helerson
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:wschowa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:GT
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:30, 31.01.2013

witam wszystkich

Panowie jest problem... swieca kontrolki abs vsa i ten wykrzyknik w trojkacie no i oczywiscie nie dziala trakcja ani abs ani vsa bywa ze odpale auto wszystko swieci przejade 200m zgasze auto odpale i gasnie- wtedy mozna jezdzic i jezdzic i jest ok, ale jak autko postoi 14h to bledne kolo sie zamyka ostatnio i ten 200m patent tez przestaje byc skuteczny

macie jakis programik ktorym mozna to zdjagnozowac pcmscan odpada bo to tylko silnik ogarnia u mnie w okolicy nie ma ogarnietego elekryka od hondy wszyscy z lapopami lataja- ewentualnie serwis ale to $$$$

a co myslicie o tym:
kilka miesiecy temu wymienialem gume na przegubie przegub ok poprostu guma juz niedlugo by sie rozleciala- dalem duzo smaru bo nie wiedzialem ile jak moj problem sie rozpoczal to wsadzilem tam lapsko zeby kable sobie pomacac.. mysle moze jakas wtyczka czy cos okazalo sie ze nadmiar smaru wydostal sie jakos z gumy wszystko wokol piasty najwiecej wokolo kabla w miejscu gdzie czujnik wchodzi w piaste jest osmarowane gruba warstwa ale oslona gumowa jest ok trzyma sie dobrze i na tym etapie sobie pomyslalem ze moze smar dostal sie do tych zabkow na przegubie z ktorych to czujnik zbiera dane zalepil je wszystkie i dlatego tak sie dzieje, nie wiem w przyszlym tygodniu sniegi maja byc a ja bez wspomagaczy ;/

nie wiem co tu zrobic madrego jutro zaczne cos grzebac mierniczkiem posprawdzam kable choc nie wygladaja na zmeczone... moze wyciagne ten czujnik wyczyszcze to ropa wszystko auto to 2.2 ictdi 2006r
  • 0

#19 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:01, 31.01.2013

smar dostal sie do tych zabkow na przegubie z ktorych to czujnik zbiera dane zalepil je wszystkie i dlatego tak sie dzieje, nie wiem w przyszlym tygodniu sniegi maja byc a ja bez wspomagaczy ;/

Jeżeli jeszcze nie wyczyściłeś to chyba masz przyczynę...
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#20 djdrako16

djdrako16
  • Forumowicz
  • 7 postów
  • Skąd:litewka
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:52, 24.02.2013

Witam Panowie, sory za długą nieobecność ale byłem zajęty czym innym ostatnio. nadal nie widzę odpowiedzi na moje pytanie tj:

ABS wymrugał mi kod nr 5 lub 15 tj. lampka ABS-u się zapaliła na 2 s a później mrugnęła 5 krótkie sygnały, i później od nowa 5 krótkie sygnały. Wg. info z postu http://www.accordklu...pic.php?t=32105 może to być Czujnik prędkości koła prawy tylni, ale nie jestem pewien.. Może mi pomóc?
  • 0
bo prawdziwe życie zaczyna się powyżej 4000 obr/min :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq