Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Czasami zapala się kontrolka ABS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 18:08, 27.11.2012

Witajcie, dzisiaj rano po odpaleniu autka i przejechaniu 2 metrów zapaliła się kontrolka ABS. Specjalnie mocniej zahamowałem - ABS się nie załączył, co było do przewidzenia. Auto zgasiłem, odpaliłem, kontrolki nie było. Pojeździłem trochę i w trakcie jazdy znowu się zapaliło, potem zgasło itp. Może to zbieg okoliczności a może nie, ale wydaje mi się, że takie zmiany są w momencie skrętu. Wygląda jakby czujnik się zacinał, mam rację? Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak to ugryźć? Wiem, że temat był często poruszany jednak nie widziałem żeby u kogoś tak to się zachowywało. ;-)
  • 0

#2 suchy21

suchy21
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:WR
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:54, 28.11.2012

Mam ten sam problem na wolnym będę to ogarniał w najbliższym czasie więc zdam relacje co i jak. Objawy te same co u ciebie możliwości jest wiele przetarty przewód od któregoś czujnika lub zasyfiony sam czujnik :idea:
  • 0

#3 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 08:00, 28.11.2012

Dzisiaj z kolei na zaplonie sie swiecil, odpalilem i przekrecilem kierownice i zgaslo... ;-)
  • 0

#4 Guest_accord V CZESCI_*

Guest_accord V CZESCI_*
  • Guests

Napisano 17:21, 29.11.2012

podpiąć pod komputer i powinno wyjść co sie popsuło
  • 0

#5 suchy21

suchy21
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:WR
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:07, 30.11.2012

podpiąć pod komputer i powinno wyjść co sie popsuło


Otóż kolego podpinałem pod kompa -mój mechanior powiedział żebym przyjechał do niego wtedy gdy będzie paliła się kontrolka ABS wtedy jest w stanie zlokalizować który z czujników. Millosz dziś byłem u kolegi miał ten sam problem co my w toyocie carinie II zmierzył mi miernikiem na kostkach od ABS'u z przodu i na jednym mu nie pokazywało żadnej wartości mówił że coś mam nie halo z prawym przednim czujnikiem od ABS'u tam kazał mi szukać przyczyny. :-|
  • 0

#6 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 17:56, 04.01.2013

Panowie, u mnie problem cały czas występuje. Czasem się zapala, mocno skręce kołami i dodam dużo gazu ruszając z miejsca i znika. Od paru dni gdy nie pali się kontrolka ABS hamuję i pedał chwilę pulsuje, uczucie jakbym hamował na piasku z ABS. Właśnie przed chwilą miałem taką sytuację i zapalił się ABS i uwaga, kontrolka od hamulca ręcznego... Nim dojechałem do domu ABS nie działał bo specjalnie zahamowałem mocniej, jak dotarłem zgasiłem, od razu odpaliłem i się już nic nie paliło...

Jedna rzecz, którą zauważyłem, jak trzyma się auto na zapłonie to gasną kontrolki m.in. Check, Immo, SRS i ABS, jak się odpala auto to znowu sie na chwile zapalają SRS i ABS ok, ale jak dojechałem właśnie teraz do domu to mi się dodatkowo zapaliła na chwilę kontrolka ręcznego...

Czyżby coś z napięciem? Czy mechaniczne zabrudzenie/uszkodzenie któregoś czujnika? Ale da się zrobić zworę jak w przypadku CE i sprawdzić który to szwankuje?

Zaniedbałem trochę Hanie, muszę zrobić ten przeklęty czujnik i zapłon, tylko nie znam mechanika który to ogarnie, cała nadzieja, że wspólnie znajdziemy przyczynę i to zmienię sam. Ktoś miał taki przypadek albo jakieś pomysły?

Pozdrawiam. :B
  • 0

#7 matthew997

matthew997
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:03, 04.01.2013

Miałem tak 2 dni temu. Mało płynu hamulcowego ;)

[ Dodano: 2013-01-04, 18:08 ]
Odpowietrzałem hamulce i potem mi sie zapalało. co jakiś czas. Okazało sie ze w zbiorniczku jest czujnik i brakowało płynu hamulcowego. Jak sprawdzisz to daj znac co i jak .
  • 0

#8 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 18:33, 04.01.2013

Jak świeci kontrolka ręcznego to tak, ale ABS żeby sie palił z tego powodu? Pójdę skontrolować jeszcze dziś, bo akurat mam w bagażniku wszystkie płyny i hamulcowy się znajdzie, ale szwankujący ABS to chyba nie to...

[ Dodano: 2013-01-04, 18:35 ]
Poza tym jak jest mało płynu to przypadkiem kontrolka ręcznego chyba miga a nie świeci, bo miałem tak po kupnie i problemem był luźny przewód w lewym kole.
  • 0

#9 matthew997

matthew997
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:18, 04.01.2013

a jakiś dobry elektromechanik ? jak podłączy to mu sie powinny wszystkie błędu, cała historia auta pokazać. Wiec nie powinno być poroblemu z ustaleniem przyczyny. Może pompa abs ? Trudno powiedzieć. DOBRY MECHATRONIK albo Elektromechanik.
  • 0

#10 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 20:23, 04.01.2013

Sprzet mojego elektromechanika ma chyba tylko bledy CE.
  • 0

#11 suchy21

suchy21
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:WR
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:52, 30.11.2013

Miloszzz u mnie problem rozwiązany przyczyną był niedziałający czujnik ABS'u wystarczy kupić od kolegów z forum używkę i cieszyć się z działania systemu. Acha objawy to na początku zapalała się i gasła czasami kontrolka abs po pewnym czasie cały czas się już świeciła na desce przy każdym odpaleniu auta.
  • 0
CG9

#12 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 15:46, 30.11.2013

Miloszzz, siada Ci czujnik tylko musisz wiedzieć który-pewnie przód bo to by tłumaczyło, że na skręconych kołach działa
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#13 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:50, 30.11.2013

na 100% pada Ci czujnik Abs-u z miesiac temu przez to przechodzilem, kupilem uzywke, po zalozeniu abs dziala i nic juz nie miga, nie zapala sie po rozruchu od ponad miesiaca, najlepiej sprawdzic zwyklym miernikem, wypinasz z kostki pod maska masz przy nadkolach, jesli bedzie pokazywal 0, 1 lub jaks cyfre z kosmosu np 55000, lub jakies dziwne cyferki to ten jest walniety na 100%, prawidlowa wartosc jaka musi Ci pokazywac to cos ok 1600, chyba 1620 na 2 czujnikch z przodu, z tylu podobnie bo tez sprawdzalem.
Ps. Sprawdzic czujnik mozesz nawet wtedy gdy Ci kontrolka zgasnie na desce i rzekomo jest wszystko okey, a nie tak jak tam niektorzy wyzej pisza ze tylko jak sie pali kontrolka, co za bzdura...
  • 0

#14 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 23:03, 30.11.2013

Dziękuję koledzy bardzo za pomoc, w weekend się temu przyjrzę. :drinking:
  • 0

#15 exyte

exyte
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Poznań
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:14, 26.03.2014

Hej.

 

Mam dokładnie te same objawy. Kontrolka ABS się zapala zupełnie losowo, ostatnio świeci coraz częściej jeśli nie prawie-ciągle. Niekoniecznie gaśnie po ponownym zapłonie. Podpiąłem ELM327 i w trzech różnych programach odczytanie błędów nic nie pokazuje - co mnie dość mocno zdziwiło. 

 

Ktoś miał podobnie i może mi powiedzieć czy to czujnik? Bo słyszałem też, że pompa ABS tak może wariować? Czy to w ogóle jest opcja?

 

Mam VII-gena.

 

Pozdrawiam.


Użytkownik exyte edytował ten post 18:15, 26.03.2014

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq