Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Podciągnięcie linki od ręcznego-proszę o rady


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 koniczuk

koniczuk
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:02, 26.05.2009

Witam. Można powiedzieć że raczkuje na tym forum dlatego liczę na pomocna dłoń. Ostatnio dysponuję odrobiną wolnego czasu więc chciałem w końcu coś zrobić ze swoim "ręcznym". Słabiutko trzyma na pierwszych ząbkach za to żeby samochód całkowicie stał w bezruchu muszę zaciągnąć go prawie do kąta ok 70 stopni. To trochę wysoko pomijając to że czasami jak mi się zapomni to nawet przejadę na zaciągniętym parę metrów :shock: Można w jakiś sposób dojść do linki odpowiedzialnej za ten hamulec? Jak ktoś miałby czas to proszę o szczegółowe rady. Raczkuję też w mechanice pojazdowej jeżeli chodzi o ścisłość ;-) Pozdrawiam
Acha jeszcze moje autko: Accord'zik 2000r VTEC, Silnik F20B6
KONICZuk

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:47, 26.05.2009

Musisz zdjąć tunel przy dźwigni skrzyni biegów,a tam dźwigni ręcznego masz przymocowane dwie linki przy których znajduje się śruba bodajże 12 którą regulujesz i to wszystko.

#3 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:33, 26.05.2009

są chyba jeszcze dwie inne na lewą i prawą stronę osobno, żeby równo brały

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#4 koniczuk

koniczuk
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:54, 26.05.2009

Ok w takim razie jutro zawalczę z tym. Potem dam znać co i jak poszło. Znając mnie zejdzie mi na to cały dzionek ale satysfakcja będzie nie mała :-> . Mam nadzieje. Jeszcze raz dzięki
KONICZuk

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 05:09, 27.05.2009

Zajmie ci to pewnie z 30 minut :)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:55, 27.05.2009

mniej niz 10 minut :)

#7 koniczuk

koniczuk
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:46, 27.05.2009

No to panowie się jednak nie zebrałem do zrobienia tego ręcznego bo okazało się że doba była za krótka i muszę to przełożyć na później ... Ale tu moje kolejne pytanie bo jak już będę grzebał przy tej środkowej części auta to chętnie wymieniłbym żaróweczkę od zegarka bo nie świeci. Z dojściem do niej powinienem sobie poradzić ale nie wiem jaki to rodzaj żarówki i jaki voltarz. Może ktoś wie bo w manualu nie mogę znaleźć. Dzięki jak coś po raz kolejny
KONICZuk

#8 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:22, 28.05.2009

tu masz jak rozebrac

Dołączona grafika
zarówka pewnie 1,2 W

#9 koniczuk

koniczuk
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:43, 29.05.2009

Wielkie dzięki..Na pewno to pomoże ale o rezultatach dam znać dopiero w następnym tygodniu..Praca :-/ .. Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-06-19, 00:32 ]
No chłopaki dzięki bardzo za pomoc, ręczny został w końcu podciągnięty. Okazało się że po ściągnięciu środkowego panela do regulacji (przynajmniej w moim autku) jest jedna śruba. Wszystko poszło gładko i przyjemnie zapewne jak większość klubowiczów lubi ;) Pozdrawiam
KONICZuk

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:23, 22.06.2009

Śruba do regulacji jest tylko jedna, dwie są linki bo i koła dwa :mrgreen: klucz 12 i po kłopocie. Czas operacji 10-15 minut.




IPB Skin By Virteq