Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

zapala sie kontrolka silnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16 kobeczko88

kobeczko88
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:kożuchów
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:47, 03.12.2012

Witam, ponownie. Kontrolka zgasła po odłączeniu akumulatora, znajomi z pracy doradzili mi tak zrobić w pierwszej kolejności, jeśli by nie zgasła to musiał bym szukać przyczyny. Na szczęście zadziałało !! :-D
No ale jeśli zgasła to znaczy że wszystko ok? czy może nie świecić a "problem" pozostać, co o tym myślicie?


Pozdrawiam
  • 0

#17 diavolo

diavolo
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:mikołajki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:27, 03.12.2012

po odlaczeniu aku zrobil sie reset to i zgasla to teraz zostaje tylko troche poczekac jak sie nie zapali to luz
  • 0

#18 kobeczko88

kobeczko88
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:kożuchów
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:49, 03.12.2012

No mam nadzieję, że nie zapali się ponownie. Dzięki za rady !!
  • 0

#19 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:17, 03.12.2012

tankuje gaz na Schelu lub Texako


To pewnie dlatego że tankujesz na jakiś podróbkach, bo gdybyś tankował na Shell'u lub Texaco to pewnie problemów by nie było.
A poważnie i żeby nie robić off topu to czasami błąd nie pojawia się od razu. Komputer łapie problem i oczekuje na ponowne wystąpienie i jeżeli wystąpi to dopiero wywala checka. Może też być tak, że parametry są na granicy poprawności i wystarczy chwilowe niekorzystne warunki i pyk, błąd gotowy. Jak się ponownie pojawi to na regulacje LPG.
  • 0

#20 kobeczko88

kobeczko88
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:kożuchów
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:39, 03.12.2012

To pewnie dlatego że tankujesz na jakiś podróbkach, bo gdybyś tankował na Shell'u lub Texaco to pewnie problemów by nie było.


Co masz na myśli że nie tankujesz na Shell'u Podać ulicę tych stacji żebyś je sprawdził czy mówię prawdę ? Texako jest stacją graniczną w Venlo to też nie jest stacja? Na Shell'u tankuje drugim autem od 2 lat i nigdy nie było problemu.
Jeśli te są złe jaka jest najlepsza??

Czy myślisz, że regulacja jest konieczna ? w PL u gazownika będę dopiero na święta mam nadzieję że nie będzie żadnego problemu.

Moje 2 pytanie to czy kontrolka powinna świecić również jadąc na benzynie ??
  • 0

#21 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:28, 03.12.2012

To pewnie dlatego że tankujesz na jakiś podróbkach, bo gdybyś tankował na Shell'u lub Texaco to pewnie problemów by nie było.


Co masz na myśli że nie tankujesz na Shell'u Podać ulicę tych stacji żebyś je sprawdził czy mówię prawdę ? Texako jest stacją graniczną w Venlo

Moje 2 pytanie to czy kontrolka powinna świecić również jadąc na benzynie ??


To przeczytaj jeszcze raz z uwagą SCHEL i SHELL, TEXAKO i TEXACO - już wiesz o co chodzi?
Nie musisz mi podawać adresów bo nie ma stacji paliw Schel ani texako.

A co do drugiego pytania, to lampka czasem gaśnie sama jak po liku kolejnych uruchomieniach błąd nie występuje. Jeżeli na PB nie pojawia się błąd a na LPG tak, to prawdopodobnie problem leży w rozjechaniu się map. Tak czy siak najlepiej sprawdzić zamrożone ramki i będziesz wiedział gdzie szukać.
  • 0

#22 kobeczko88

kobeczko88
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:kożuchów
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:55, 15.01.2013

WITAM,

Jakieś 5 tyg temu pisałem z zapytaniem o palącą się kontrolkę silnika w mojej hance.
Po odłączeniu klem od akumulatora błąd się skasował i przez 5 tyg kontrolka się nie zapalała aż do dziś.

Po podłączeniu pod kompa pojawił się błąd taki jak P0171... został skasowany i tak właśnie czytam na forum co to może być.

Koledzy piszą że to od złej mieszanki, sondy Lambda, co spowodowane jest spadkiem mocy, nierówną pracą silnika, na LPG lub PB, gaśnięciem.

U mnie jest wszystko gut, ma moc jaką miał, nie gaśnie, szarpie lub nic z rzeczy które przeczytałem. Na szczęście.



Co myślicie? Pozdrawiam
  • 0

#23 damjan89

damjan89
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • Skąd:piotrków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:K24Z3
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedano
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:10, 15.01.2013

Ja miałem podobny problem, wyskoczył cheeck i auto nie chciało chodzic na LPG tak jak powinno, na benzynie było ok, po podpięciu kompa pod gaz okazało sie ze wtryski od gazu były walniete i trzeba było wymienic je i przez to wyskakiwał błąd, a komp pokazał za błąd wypadanie zapłonu na dwóch cylindrach. Po wymianie wtrysków i regulacji gazu wszystko dziąła bez zarzutów:)
  • 0

#24 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • Skąd:~Radzyń Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:23, 18.01.2013

kobeczko88, albo spróbuj tankować na innej stacji, albo po prostu gaz do regulacji. Nie dawno też wyskoczył mi kilka razy po eksperymentalnym ustawieniu i nie czułem żadnego spadku mocy, ale już poprawione i nie krzyczy :)
  • 0

#25 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 14:56, 18.01.2013

albo po prostu gaz do regulacji.

W 99% przy jeździe na gazie wywala błąd P0171 czyli ubogą miesznkę powodowaną przez złe ustawienie sterownika LPG.
  • 0

#26 kobeczko88

kobeczko88
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:kożuchów
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:31, 20.01.2013

Witam Was, właśnie zatankowałem ponownie na innej renomowanej stacji w NL i po przejechaniu ok 70 km PYK... światełko się zapaliło. Wiele osób u których się radziłem mówią, że to sonda Lambda inni że to po prostu LPG w vtec. Nie wiem.

Na razie przebywam za granicą więc do gazownika nie zajadę szybko. niestety.


Pozdrawiam zaangażowanych w mój problem i dzięki:)
  • 0

#27 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:00, 20.01.2013

, że to sonda Lambda inni że to po prostu LPG w vtec.


Takie gadanie z dupy. Co ma VTEC do gazu? Instalacja jest źle ustawiona i tyle. Stacja paliw ma tu niewiele do gadania. Jeżeli paliwo ma inne parametry to silnik sam zmienia czasy wtrysku, kąt wyprzedzenia zapłonu właśnie na podstawie danych z sondy. Błąd pojawia się dopiero jak wartości wyjdą poza zakres który komputer może skorygować (przykładowo czas wtrysku nie może trwać krócej i dłużej niż określony, graniczny czas. To samo z wyprzedzeniem zapłonu).
  • 0

#28 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:59, 20.01.2013

światełko się zapaliło

Jakie masz podzespoły instalacji i ile na nich przejechane ?
  • 0

#29 grzes-24

grzes-24
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:estate
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:14, 03.07.2015

Mam pytanko dla zorientowanych w temacie.

Czasami (ostatnio coraz częściej) zapala mi się kontrolka silnika i sama gaśnie po jakimś czasie -accord 2005 dizel.

Po samodiagnostyce wychodzi że są dwa błędy:

178

95

 

I także ABS pokazuje błąd

61

chociaż kontrolka ABS-u nie świeci się cały czas.

Jakie to błędy są?

 

A może ma ktoś tabele błędów bo wszystkie tabele co na forum są podane nie zawierają tych błędów.

Z ABS-em może być to że z przodu dojazdówkę mam założoną i może dlatego ten błąd wyskakuje. Ale kontrolka silnika nie mam pojęcia dlaczego.

17 razy miga kontrolka długo i 8 razy krótko, po czym chwilka przerwy i 9 razy długo i 5 razy krótko


Użytkownik grzes-24 edytował ten post 10:56, 04.07.2015

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq